Споделена история от Секс и интимност

Болезнено проникване и несвършване
Момиче на 22 съм. Имам приятел от няколко месеца, той ми е първото гадже. Проблемът ми е следния - когато правим секс не мога да свърша. Досега съм получавала само клиторен оргазъм и когато мастурбирам нямам никакъв проблем да свърша. Когато обаче правя секс с приятеля си не усещам изобщо да съм близо - нито от орална, нито от пръсти. Приятно ми е да ме пипа, но някак си не го усещам и няма шанс да свърша. И тук идва въпросът ми - в мен ли е проблемът, защото съм свикнала да мастурбирам по един един определен начин и да гледам порно или просто не мога да се отпусна и да се напаснем. Другият по-неприятен проблем е, че ме боли при проникване, понякога дори когато ми вкара пръст. В началото мислех че е нормално, защото не бях правила секс, но мина не малко време и нищо не се е променило. Ходих на гинеколог и ми казаха че нямам физически проблем и че може би е на психическа основа. Но когато опитаме пенетрация мускулите ми се стягат и чувството е сякаш ми навират нещо огромно и ме разкъсват и дори да опитвам да се отпусна не се получава. Ползваме лубрикант, той е търпелив, не се получава и това е. Вече сериозно започвам да се притеснявам и имам чувството, че никога няма да мога да правя нормален секс. Моля ви, дайте ми съвети, ако сте имали същия проблем.

Коментари

1.   Той не те привлича достатъчно.

2.   Калпав любовник. Не става само с ръгане и лигавене.
Предразполага ли те достатъчно? Говори ли ти мили неща? Или само бърка и гледа да ръга? Груб ли е, претупва ли нещата?
Важното е да се отпуснеш. Пуснете си бавна, нежна музика. Никакви чалгии, рапове и прочие. Нежна музика за фон. Някоя чаша вино. Може и масаж. Възбуждащи думи, ама не вулгарности тип" ще те скъсам " и т. н като от порно, а нещо искрено. Казвай му как и къде да те докосва. Казвай му какво ти харесва и какво не. Важно е да се обсъжда какво ти харесва и какво не. При теб е на психична основа, не може да се отпуснеш.

3.   Проблема може да е в приятеля ти, не в теб.
Пробвай да се понапиеш преди секса, така ще се отпуснеш повече.
Вземи си и хубав лубрикант и пробвайте без презерватив.
Ако и това не помогне - просто смени приятеля, явно с този няма да се получи - не го харесваш достатъчно за да се възбудиш от него.

4.   Хм, аз имах приятелка, която в началото се стягаше долу и беше невъзможно за проникване, не само болезнено. Решението беше да започвам с орален секс, след малко лизане всичко продължаваше по мед и масло, без лубрикант дори. После лизането спря да бъде необходимост, но си ни харесваше. Теб не тели отпуска лизането поне, ако и да не свършваш така?

Впрочем можеш да мастурбираш и пред него, нали знаеш. И да го включиш в един момент.

6.   Направи си тест на хормоните. От опит ти го казвам.