Споделена история от Секс и интимност

Вече нямам желание за секс
Мъж на 32 години съм. От няколко години нямам желание за секс, но няма и жени вече, с които да го правя. Всичкото беше колкото да загубя девствеността с компаньонка преди 5 години и нещата приключиха след това. Не крия, че ми е нисък тестостерона, но като гледам как няма вече жени, не съжалявам за това. Не изпускам нищо вече. Вече е трудно и едно приятелство да се получи, камо ли нещо повече. Предполагам при всички е така, а и никой вече не иска да се обвързва. Всеки иска да е свободен. С който се запозная в най-добрия случай оставаме приятели.

Все пак нещо за подобряване на състоянието ми поне да имам някакво желание, макар и да няма жени и ако ще да съм на чекии?

Доста сериозен проблем, косата ми пада вече. На лекари вече не мога да разчитам. Явно проблемът е на психична основа, поне физически съм здрав, без болести и без тумори и с изключени всички възможни болести. Освен това имам и раздразнен пикочен мехур и често уриниране. Не е нито за уролог, нито андролог, нито за ендокринолог, нито за никъде. Всички отричат да има някакъв проблем. Поне изследванията са добри, за да кажеш, че нещо има. Излиза, че физически съм 100% здрав. Не е до лекарите, явно нещо трябва да променя в мен.

Коментари

1.   Пич и на мен тестостерона ми е на долни граници, а ми се ебе яко. Мвн пък жена ми ме отвращава от секса, понеже иска рядко и скучно.

2.   Като човек, който година наред се мъчи с грешни диагнози от разни светила, това, че доктор А, Б и С ти казва, че нищо ти няма, не значи, че това е така. От личен опит говоря. Простата гледал ли си я? За варикоцеле гледали ли са те? Тестостерона следиш ли го редовно? Пиеш ли хранителни добавки, протеин, бабини зъби, мака? Пусни си не обикновенна микробиология от нея нищо не излиза, андрофлор пусни и на урини и на семенна течност, може няква инфекция да излезе.
Ако си убеден, че си физически здрав, запиши си час за психолог, може оттам да изскочи някакво решение.

3.   Доста мъже оплешивяват и по-млади. Още в университета си спомням момчета на по 20, които ходеха бръснати.
Честото уриниране може да е проблем обаче, пий някакви добавки и чайове за простатата и след няколко години си пусни пак тестове за всеки случай, ако продължаваш да уринираш често.

4.   Не върви да имаш нисък тестостерон и да оплешивяваш. Оплешивяването при мъжете се причинява от тестостерона и по-точно крайната му фаза дехидротестостерон. Ако си в честа депресия или извършваш физическа изтощителна работа това може да са причини да нямаш желание за секс. Но не виждам защо трябва да търсиш мастурбацията.

5.   Щом си насочил вниманието толкова много към възможни заболявания и се следиш така, а нищо ти няма, значи е най-вероятно е психически проблем. Като за начало намали порното и маструбирането, дори да е рядко, и ги замени с упражнения както физически, така и за подобряване на либидото и контрол на ерекцията.

6.   Най-простото нещо е чай от лайка. Помага за разни възпаления. Ако ти се пикае често, а изпикаваш 10 грама (примерно) значи имаш възпаление.

7.   В неподходяща среда си, запиши се на спорт, танци или рисуване, там ще откриеш подходящи хора и животът ти ще е интересен.

8.   Мда, нещо в тебе трябва да промениш. А именно да си използваш мозъка. Обясних ти вече в другата ти тема за ниския тестостерон: започни да ядеш месо.

Което едва ли ще се случи, все пак вярваш че хората ядат слънчева светлина (което е вярно технически - растениятя я улавят - животните изяждат растенията, а ние животните).

Но нали знаеш трябва да гледаме нещата от хубавата страна, да намираме положително във всяка ситуация. Радвам се че повечето мъже са като тебе - Скучньо и Мрънчо. Но много разбиращ! С такава конкуренция сред мъжете е достатъчно само да си затвори устата един искащ-да-е-успешен-с-жените мъж и да жъне урожай.

Заложи на сигурното! Избери младите девойки!

10.   На 32 години, а по манталитет - дядо на 82!

11.   Всичко добре звучи, но това нещо няма оправяне вече 16 години. Съжалявам, че ви знимавам. Боря се и не се отказвам.

Автор на историята.

12.   Еми пробвай някакви връзки. Колкото и да продължат, все нещо може да ти хареса. Докторите няма как да заменят жената до тебе.