Споделена история от Секс и интимност

Девственост
Здравейте, знам, че темата е доста изтъркана, но все пак искам да попитам на каква възраст е "нормално" да правиш секс за първи път. Вече съм в университет и сериозно се комплексирам от това, че не съм правила секс. Знам, че хората са различни и за някои това ще е ок, а за други ще е странно. Като цяло аз съм затворена и дори когато си говоря с някое момче, ми е неудобно, от това че аз съм по-задръстена в любовен план.

Коментари

1.   За мъж е зле да не е, но за жена е много добре! Възползвай се да си намериш читав човек, тъй като с увеличаване на бройките ти се намаляват шансовете. Успех и умната.

2.   Няма за какво да се комплексираш, направи го когато смяташ, че си с подходящият партньор и когато се чувстваш готова, няма точно определена възраст, за това кога трябва трябва да ти е първия път. При нас мъжете е малко по-различно, колкото по-рано я изгубиш, толкова по-добре.

3.   Няма от какво да притесняваш. Първо, по-добре, че ни спала с никого, отколкото да имаш вече над 20 бройки. Второто, което е, че си млада още, не си на 80 години. Горе главата!

4.   То не е до възраст, а до точния човек.
Като жена - можеш да го направиш всеки момент, когато решиш - общо взето това ви е предимството на жените, но щом не си го направила до сега, значи чакаш подходящ човек. Не бързай - ще се появи рано или късно.

5.   Когато ти си решиш. Това е нещо лично, интимно и няма срок. Ако се притесняваш че мъжа когото избереш може да ти се подиграва то много лесно можеш да го излъжеш. Може изобщо да не разбере. Казваш му че си тясна ( от това даже ще се възгордее че му е голям), че не си правила секс отдавна, че ти е дошло. Не ти е написано на челото че си девствена, така че няма от какво да се смущаваш. Мъжете са глуповати и първични биха повярвали на всичко стиган да правят секс. Много от тях са го закъсали с жените и не са правили секс от години. Не биха се усъмнили ако се държиш небрежно. Ти си жената, винаги можеш да завъртиш нещата в свой интерес.
ж, 25

6.   Въобще не си задръстена, не е срамно да си девствена, ще дойде и твоето време, вярвай ми...

7.   Няма възраст, но е добра да правиш след 20 г, защото това е нещо напълно естествено, отразява ти се, хормони, отношения.

8.   Ами виж сега... Нещата не са толкова прости.
Казваш че учиш в университет. Тогава може би си наясно с нормалното/гаусовото разпределение. Ако да - представи си едно такова разпределение, на което максимумът (средната стойност) е някъде около 18 години, но дисперсията може да се разстила настрани от 14 до към 30 години с намаляваща вероятност.
С други думи - няма някаква конкретна възраст и нищо фатално няма да стане, но колкото повече отлагаш, колкото повече изоставаш от оптималното време, толкова повече пропускаш да натрупаш някакъв опит с другия пол (и по-конкретно в леглото), който практикуващите ти връстници вече трупат! Така с годините ставаш все по-"неконкурентноспособна", по-неопитна, по-"смòтана" в очите на практикуващите. Накрая ще трябва да си търсиш някакъв такъв като тебе, но понеже и двамата сте неопитни и затворен тип хора - разочарованието един от друг ще е почти гарантирано.
Не казвам, че чудеса не стават, но колкото повече отлагаш, толкова повече ще трябва да разчиташ на някакво такова чудо :) А стигнеп ли 40, нещата вече стават много сложни - човек си е свикнал сам, подредил си е живота, вече си търси удобствата... Както казва една позната: "Някои неща трябва да ги направиш, докато си млад и глупав! След това не би се хванал, ако ще и пари да ти дават! :) "
Това е, в общи линии. Предавам ти скромния си житейски опит.
Аз го направих на 17. При това - в една обществена сграда :)

9.   Бъди смела, вярвай в себе си, започни в някви чатове да си говориш за такива неща и ще ти е по-лесно за напред.
Ако държиш на първия път намери човека за теб, ако е за едната вечер, момиче си и картите са в ръцете ти.
Ако ти трябва подкрепа, заповядай или поговори с твоя приятелка.
Успех и скоро да се похвалиш!

10.   Евала, това, че си девствена е много хубаво. Нищо няма да спечелиш като започнеш да правиш секс със случайни мъже, най-много да си загубиш самоуважението. Въобще не бързай. Ако можеш да се опазиш девствена до сватбата най-добре. Иначе, ако правиш секс преди брака, поне да е с някой, с когото имате сериозни отношения и очакваш да се стигне до брак.

11.   Много добре е така отколкото мината от кого ли не и после да разказва, че е сериозна и те момчетата ѝ били виновни. Говори си с момчетата, харесай си някого, надявам се не някой олигофрен. Така момчето ще те уважава и ще има защо да избере да е с теб за сериозни отношения. На курвичките няма какво да им се уважава. Така имаш нещо ценно, той може да е сравнително спокоен, че няма да те търсят бивши т*пкачи да те навиват пак да се върнеш при тях и тн.

12.   За жена след 22-23 нещата стават крайно съмнителни. Дотогава как да е може да има оправдание за липса на късмет. Но работата е там, че се отразява на психиката.

13.   Здравей! Аз също съм девствена, скоро ще стана на 26. Преди ми беше като комплекс и се чувствах сякаш съм нещо по - малко от другите, но с времето осъзнах някои неща. В днешно време повечето момичета са к*рви за съжаление и такива като нас са рядкост. Трябва да се гордееш с това, не да се срамуваш! Един ден, когато срещнеш правилния няма да те е срам и ще се отпускаш пред него. Има по - важни неща от с*кса! :)

14.   Аз лично бих се зарадвал на девственост. Човека до теб може и да го оцени. Скромно момиче е ценно в днешно време и трудно се среща

15.   Здравей! Аз съм момиче на 18г и след няколко месеца ще бъда в университет! Все още съм девствена! Смятам че няма от какво да се срамуваме, но и на мен ми става гадно като трябва да кажа на някой че съм девствена. Не смятам че сме задръстени, това е личен избор!

16.   Преди години жените на 22 са чакали второ дете, а сега нямало срамно да са по 20 и да са девствени. Пълни глупости, жената избира и ако е на някакви години девствена, значи е объркана и кофти филмарка.

18.   Много средновековни и мизогинни коментари тука въобще в сайта е така. Не знам в кой век живеят някой хора като например номер 10. Ако ще правиш нещо прави го защото искаш, а не защото другите ще го одобрят.

20.   Мен направо ме е срам да кажа... мъж на 39 години и още девствен. Не по мое желание е така, просто не мога да си намеря приятелка, среден град, нямам социална среда, нито приятели, срамежлив и не знам да ги свалям жените.
Замислям се за платена компаньонка, защото не ми се седи цял живот само на чекии. А не мога да си намеря приятелка, нямам никаква социална среда. Работа-вкъщи, работа-вкъщи. На работата с 5 дъртака работя, няма жени.

22.   Като студент 3 курс случайно се запознах с едно момиче в първи курс. И всичко ни тръгна гладко от самото начало, разговите, погледите и тн... За две седмици от както се запознахме вече живеехме заедно и правихме секс за пръв път. Аз бях на 22, а тя на 20. И двамата бяхме девствени. Сега сме в началото на четирсетте си години и не сме спирали да се обичаме и да се радваме на живота както тогава. Колкото до сексът мога да кажа че имаме най-добрият и разкрепостен сексуален живот от всичките ни познати. Та няма нищо срамно и лошо в това да сте девствени до по-късно.

23.   Има случаи с мъже дето правят сефтето и на 30 , а мога да ви уверя, че жените не могат да познаят такъв мъж, ако той тръгне уверено. Аз бях трети на бившата, а тя на мен първа, но си прекарахме идеално първите месеци. Тя ме сравняваше с останалите и твърдеше, че са сковани и се държат тъпо. Аз я излъгах, че преди това съм имал половин година връзка, че иначе нямаше да ми пусне. Това трябва да ви накара да си направите заключение. Или го можеш, или си задръстен! Не така обаче стоят нещата с жените. Ако една жена е минала 20 години и продължава да си пази розичката, не е добре. Дядовците и бабите ни са ставали родители на по 20 години.

24.   До номер 20, аз също съм девствен, само че на 23г и положението е тежко, ако за жените е прието, то при нас не е и ни се подиграват и е срамно, аз също съм девствен, не по мой избор и ми се е*е яко, но нямам социална среда, дори не познавам жени на моята възраст, а моите познати са на същото положение, дори на бар няма с кого да изляза, а сам не бих поради социалната ми тревожност, сега съм студент но съм прецакан, защото в университета няма жени (уча техническа специалност), и е мъчително да гледам как другите си имат приятелки и правят секс, а аз карам на ръчка до откат и това сериозно сдухва още самочуствието ми, дори не съм целувал момиче през живота си но като гледам, това е проблем и на доста други мъже на моята възраст, вече дори смятам че не ми е писано, а дори и да стане на стари години, това няма да компенсира шанса когато съм бил млад да си поживея!

25.   До 24, няма как да е прието при жените тях, тъй като те са избиращи. :)
При нас няма видими белези, но при някои мъже поведението е ключов фактор и много им пречи. Аз лично не съм предавал такава тежест на това, знаех как да се държа. Девствеността е проблем само и единствено на жените, има огромна разлика между девствен мъж на 24 и жена на 24. Ако трябва да видиш реални примери от живота, , бързо ще се съгласиш. Не си изказвам мнението, а ти казвам как стоят нещата.

26.   20, нещо ти куца здраво щом чак на 39 си "започнал" да се замисляш за проститутка. Е докога ще го движиш това замисляне - до 45 ли? После до 55 още едно замисляне и то дошло време за пенсия. Събирай 300лв и върви при някоя по-симпатична. Ама май не ти се бърза, може да изчакаш до 2026г.

27.   Авторке, радвам се на хора като теб! Бъди жива и здрава и съхранявай чистотата и девствеността си!

А кога е най-добре да го направиш?

Аз ще ти отговоря - в първата брачна нощ!

Когато вече си се омъжила и пребиваваш в законно съпружество, и пред Бога - тогава!

28.   До 26,
В кой град живееш?
Аз за 300 миналата седмица изплющях 3.
За една ми се виждат много. Цените са паднали.
Навсякъде е пълно с проститутки. Предлагането е огромно.

29.   Аз съм 20.
Благодаря на 22 и 23 за съветите. Но все пак ако ми се отдаде, не бих искал да скривам това от жената, предпочитам да й призная. Искам да съм честен. А не да лъжа.
Увереност, като си бил цял живот само на чекии... трудно, не зная. Трябва да оправя една, две, че да имам опит и увереност, може би. Не знам, как да отговоря за увереността, дали ще имам за първия път. По принцип си мисля, че съм много по тая част, но все още като не съм бил с нито една.... а опита си е опит все пак. Малко реален опит ми трябва.
26, какво ми куца, би ли казал? Мислех си че имам магия, затова не ми върви, въобще в живота като цяло не ми върви, не само че нямам приятелка. Магия в къщата имаме и който живее у дома не му върви в нищо... само нещастия цял живот са ми се случвали. Дори в средното училище като се прехвърлях от един клас в друг след първи курс, какво стана не знам но точно като се прехвърлих, двама отракани от стария клас ме набедиха за обратен и така ми се подиграваха в новия клас. А аз смотан и задръстен, още дете, не знаех как да реагирам на тия лъжи и как да се отърся и защо ме набеждават за такъв. Като гръм от ясно небе ми дойде. Цяла година не ми викаха, чак като се прехвърлях тогава. Не пуши, не пие, по жени не ходи, така ме набедиха. Аз се интересувам само от жени, напълно хетеро, ако трябва цял живот ще седя на чекии но никога не бих погледнал мъжко. Това озлочестяване и набеждаване ме депресира и много години се ядосвах за дето ме набедиха за неща които не са верни. И се чудех някой е излъгал за мен ли, понеже тогава майка ми извика някакъв отракан да бие тия двамата да не ме закачат и той ако е казал така за мен, всичко се чудя какво може да е станало за да ме набедят така и то с увереност... защото не бях най-смотания в класа, а от средно ниво. С това просто исках да дам пример как не ми върви в живота в нищо. Добре че повече не ги виждам тези съученици от средното в града.... само един и мисля да го смеля от бой и да го питам защо ми викаха така. Да ми каже истината какво е станало. Както и да е. Много се ядосвах с това от средното. Побеля ми косата. После университет, после безработен дълго време, пак не върви живота и после работа.
Не зная как да заговарям жени и да ги свалям. Ето сега много ми харесва едно момиче продавачка в квартален магазин, но нямам смелост да я заговоря да я поканя да излезем някъде. Ще се притеснявам, то ще си проличи, ще стане смешно.... и излагация. Тя ако ме отреже, после как ще минавам покрай този магазин, при положение, че ми се налага често да минавам. Смотан и срамежлив съм, но добряк. Наскоро се сетих за компаньонки от един сайт... въобще не се бях сещал да търся в нета платена любов. Като прочетох за едни известни личности починали девствени и се сетих да търся сайт за компаньонки тъй като не искам да си умра девствен. Не знам какво ми има. Малко по късно съзрявам. Дълги години бях като дете. Като ученик/студент с малките деца на улицата играех.... цял живот гоня момичета от малък, не съм грозен, виждам интереса им към мен на хубави момичета, но не знам как да превключа на същинската част. Все едно детска любов. Не съм бавноразвиващ се, но просто по бавно се развивам и по бавно става всичко.... все едно сега съм не на 39 а на 29. С такъв акъл съм. Но съм напълно здрав физически и психически. Понякога се чудя защо живея, цял живот само за да страдам ли? Защото до сега е само това и това ще бъде и занапред.... вероятно....
Или трябва да сменя къщата да видя ще стане ли промяна.
Извинявам се че завзех статията на автора, но нямаше да се усмеля да пусна моя статия за това. Какво бихте ме посъветвали... да се пазя докато си намеря сериозна приятелка с която да се харесваме и обичаме и тя да ми бъде първа (все се надявам че някоя ще ме хареса) или да не чакам повече години в търсене на сериозна приятелка а да тръгна веднага по компаньонки? ! Мога всяка вечер по 300 лв да давам на компаньонка. Примерно едни 5000 лв мога да пръсна от раз по платени жени. Но ме е страх, че има много лъжливи, болни, че и циганки. А и това че първия път ще остане в съзнанието ми че е с платена на бързо, за пари, под време... И после ако си намеря сериозна приятелка с която да се обичаме, аз вече ще съм се опетнил с платени жрици и няма да съм чист пред нея. Но пък ще си отева на поне 40-50 компаньонки и ще имам опит и увереност.

30.   Защо не пробваш какички? Тези с около 5 години по-големи от теб са кибрит. Пусни обява в алото буквално с текст "девствен на 39 търси кака да го отрака". Има много самотни и на сухо. Да, не всички ще се хвърлят на такъв, но не вярвам да няма желаещи. Това с идеята, че такава кака наистина ще ти каже някои неща за нужния подход... Може да те поканят и в някоя тройка. Лично си мечтая точно за такъв. Не за мен де, за жена ми. Липсата на опит се оправя лесно и бързо. Виж гаранцията за сексуално здраве е важен фактор...
Като си намериш после... просто нищо няма да казваш и толкова.
Проститутка е изключено да те открехва. Тя самата едва ли има кой-знае какъв опит от свалки. А интерес - точно никакъв. Има вероятност даже да ти внуши грешна представа за подход към дамите.
Бих ти препоръчал да си вземеш отделна сим-карта на ваучер за целта, за всеки случай.

31.   Първото условие да ви потръгне с жените, е да спрете чекиите. Без компромиси. Никакво порно, никакво посягане. Поне за половин година. Да видите как постепенно ще ви се изправи и самочувстиве, и държание, и всичко. И нещата ще започнат да се случват от само себе си.

32.   Аз не ти вярвам, че вече си в университет, а още не си правила секс.

33.   Ами и аз съм девствен на 35 а желанието с годините вместо да намаля се увеличава направо изгарям от желание да бъда интимен с жена но явно такъв е света в който живеем определен тип мъже сме тотално отхвърлени от жените! А жените над 20 които са все още такива като тези които са писали тук са си за уважение защото ако търсеха само това с направата на профил в някой сайт веднага биха получили десетки предложения за прекратяване на това тяхно положение в това няма никакво съмнение!

34.   Аз съм мъж на 25 г. все още девствен, но когато кажа на някого, никой не ми вярва и всеки ми казва, че лъжа. Нямам нито една кандидатка, каквото и да направя все удрям на камък. Не се получават нещата. Обикновено ме късат по три начина:
1. Не те харесвам;
2. Имам си приятел;
3. Или ми търсят ми пари за да си легнат с мен.
В общи линии положението е много зле!
Пробвах да предложа на една проститутка 100 лева за да си легне с мен, но тя отказа, малко й били и не се получиха нещата.
А и обществена тайна е, че в днешно време момичетата не обичат да ги преследват момчетата, а точно обратното.
Преди време се предлагах на едно момиче и тя ми каза, че аз не представлявам интерес за нея, защото аз й се предлагам, а тя обичала тя да преследва момчетата и аз останах без думи.
Вече не знам какво да направя. Преди ходех по дискотеки, барчета, излизах на вън с приятели, но все напразно. Не се появи едно читаво момиче.

35.   Аз също съм в университет във Варна и съм девствен, приятелка никога не съм имал. дори не съм се целувал, тегаво ми е, че все съм сам и не мога да я срещна. Търся я навсякъде, надявам се да я намеря скоро. Поздрави!
М29г, Варна

36.   32, то и аз не ѝ вярвам, че е стигнала до университета още девствена, ама ще се направим на будали.

Просто, за да е девствено едно момиче до университета, трябва нещо да ѝ има. Физически недъг или психическо нещо, да не е редовна. Както каза н33 достатъчно е да си направи един профил и е намерила стотици ебачи.

В днешно време, който вярва на думите на жените е много прост. Ако си мислите, че има девствени студентки, значи вероятно самият вие сте някой девственик, който вярва в любовта от приказките. Едно време най-забутаното момиче от училище, което познавах, се проеба преди 18 годишна възраст, а си беше буквално леко психично изостанала. Така че си направете сметката сега какво е.

След 2000 година настана някакъв тотален разврат в България и нещата до 2010 бяха вече коренно различни. От 2010 насам е мега зле.

Ако някой от вас търси девственица ще трябва да отиде в долните класове 4-5-6, 7 клас макс.

37.   Авторката: (32, 36) Аз не държа някой да ми вярва. Аз си знам, че е истина. Не знам нещо да ми има, просто не желая да е с когото и да е, само за да се случи.

40.   Аз съм 20 и 29.
Благодаря много на коментари 30 и 31.
Към 30 - Отдавна не се занимавам със сайтове за запознанства или в интернет виртуално да си търся половинка. То е срамно, все едно нещо ти има, че не може да си намериш в реалния живот. Аз съм старомоден и смятам, че нещата трябва да стават на живо. Но благодаря за съвета, не е лоша идея наистина. Колкото до компаньонките, ако реша първия път да започвам с тях, наистина ще си взема една сим-карта. Но все се надявам първия път да не е с някоя платена, а да е с жена което ме иска заради мен самия, а не заради парите или друга изгода.
Иначе ми е много странно че някой може да си мечтае друг да оправя жена му. А ти вероятно ще искаш да гледаш? :) Защо ти не си я оправяш, а искаш друг? Това наистина не го проумявам, но както и да е. Живи и здрави, наистина добри съвети, за мен са много ценни, личи че си с повече опит от мен. Благодаря.
Към 31 - напълно си прав, брат. От новата година не съм удрял нито една злобарка и наистина се чувствам по добре.... с повече самочувствие и по отракан все едно. Но ми е адски трудно да се въздържам, дето се вика всеки ден съм в ерекция, някои хора са си по потентни от други и имат нужда от по често изпразване по един или друг начин, а като не се изпразваш започват да те болят и топките и ме е страх да не стане така рак. Но засега се въздържам без.
Към авторката - нормално е различно за всеки, някои съзряват по рано, други по късно. Няма точно число за всички. Виж ме мен. Бих те попитал аз за теб възрастен ли съм вече? Мъж на 39 девствен? Но изглеждам на 29 защото не пия и не пуша. Даже и на по малко. Стар ли съм за теб? Аз си мечтая за девствена жена. И аз девствен и тя девствена, няма да се притеснявам. Щe се учим и двамата взаимно от нулата. Ако намеря такава.

41.   Номер 40/20/29

Това за платената любов няма да го коментирам, никога не съм ползвал такива услуги и не бих, гнус ме е. Но не подценявай сайтовете за запознанства. Аз там намерих жена си и вече доста години сме семейство. Както някой беше писал тук, в такива сайтове жените са масово свободни и търсещи... за мъжете май не може да се каже същото, но това е друга тема. Аз като теб съм много срамежлив, като дори нямам проблеми да си говоря с жените, визирам разговори на обикновени теми. Но това да поканя момиче на среща, да говорим за връзки, да я питам дали си има гадже – ей, Богу, в земята потъвам, но не мога да се преобърна да говоря такива неща. Просто не мога, срам ме е, неудобно ми е. С разчитането на т. нар. „женски сигнали“ също съм зле... то предполагам, че не са се изтрепвали и да ми правят, де... Затова се преродих със сайтовете за запознанства – благодарение на тях спах за първи път с жена, а после срещнах и жена си. Жена ми е страхотен човек, разбираме се страхотно, но и тя е като мен срамежлива и затова навремето си беше направила регистрация в сайт, та така се открихме. Не виждам нищо лошо да използваш интернет като още един източник за запознанства. При мен, освен притеснението ми, има и друг момент – инженер съм. Около мен никога не е имало много жени – нито в университета, нито в работата – и или не са ми харесвали, или са били заети. Освен това съм интроверт и нямам кой знае колко интензивни контакти с хора, денят ми минава еднообразно – от работа вкъщи и рядко излизам с приятели. Реших да се включа в темата, за да те окуража да не подценяваш сайтовете за запознанства като добра възможност. Повярвай ми, няма нищо лошо и нищо срамно! Е, разбира се, има го моментът, че за да стане нещо, трябва жената да те хареса, че жената избира, но какво да се прави. Моите критерии, например, никога не са били кой знае колко високи – търсил съм да ме привлича физически (което е далеч от красавица – такива никога не са ме отразявали! ) и да има акъл в главата така, че да водим нормален разговор. Важно е да имаш качествена снимка (каквото и да си говорим, жените първо гледат външния вид), после да напишеш няколко верни неща за себе си, а след това – просто да бъдеш себе си. Аз мразя преструвките и никога не съм се преструвал. Но на жените им харесват мъже, които имат цели и си ги преследват, гледат позитивно на нещата и не са мрънкачи. Изобщо да излъчваш увереност. Но това е след като се харесате и решите да излезете на среща. Успех!

42.   Кога ще си загубиш девствеността нито зависи от морала нито от теб самата. Нещата просто се подреждат така. Аз съм на 21 и още съм девствена и въобще не ми пука. Благородно завиждам на момичета, чийто първи път е бил с момче с което си е заслужавало и са били на по 17-18, но опитът ми при разговори с приятелки показва, че е масови явление след 3-4 седмици или да се разделят с момчето или просто да то да стои с тях именно заради секс, защото до много късна възраст тях само това ги и накрая мацката остава с чувството, че е използвана и започва да го налага като нещо нормално, че да не е единствената прецакана. А за всички простаци дето твърдят, че при момчетата е по-големият опит е предимство- ще ви се връзват тъпи момичета, които не осъзнават, че шанса да са просто поредните е право пропорционален на опита ви, а у за награда могат да си лепнат някаква венерическа болест, завещана от бившата.

43.   За всички, които твърдят, че на момичето му има нещо ако е девствено и влязло в университет, ми за преебаните от живота като мен, чиито 11 и 12 клас беше в ковид, айде за да ви спазим стандарта за едно лято да я тикнем тая задача, че сте ни я сложили в списъка