Споделена история от Секс и интимност

Страх ме е да правя секс
Здравейте! Момиче на 19г съм.
Хормоните ми бушуват и много искам да правя секс. Проблема е, че ме е страх. Страх ме е как другия човек ще възприеме външния ми вид, и като цяло мен. Страх ме е дали ще съм добра в секса и дали този човек наистина ще е лоялен към мен.
Дори да знам, че ми се кефи и наистина ме желае, ме е страх. Нямам самочувствие и откъм характера ми.
Страх ме е да се разкрия пред някой. Как да премахна този страх? Как да приема, че някой наистина може да е искрен към мен? Какво мислите за моята ситуация?
Нормално ли е?

Коментари

1.   Не обръщаи внимание на тези неща, да не ти пука, прави си удоволствието, това е пътят към щастието.

2.   Хвани си сериозен приятел и няма да имаш страхове. Но сексът да не ти е самоцел, защото ще се разочароваш, ако само заради това си го хванала, трябва да има истински отношения между вас.

3.   Oтиди на жиголо първите няколко пъти да видиш какво е. Там никой няма да ти каже нищо.

Оби-Уан Доган

4.   Намери някой неопитен и няма от какво да се притесняваш - той ще се притеснява повече. А и никой не се е родил научен, така че какво се вживяваш - става с проби.

5.   Напълно нормално е. Има два варианта:

1. Алкохол

2. Изчакваш докато харесаш някого достатъчно. Щом нямаш човек, който да те накара да се отпуснеш, значи не си го срещнала.

В това да се изебеш на абитуриентския няма проблем. Няма ли да е по-добре обаче да се отдадеш на човек, с който искаш да прекараш живота си?

6.   Като за начало, трябва да приемеш че първия път ще сте зле. И двамата. Втория може да е малко по-добре и т. н. докато се опознаете и напаснете.
А до това дали ще те уважава - ами нали затова са срещите. Излизайте известно време, опознайте се като характери и тогава секса.

7.   Консултирай се психолог да те насочи на психотерапия за преодоляване на това страхово състояние. Търси си партньор, който е по-голям от теб, по опитен и знае как да подхожда в такива ситуация. Още си малка и нямаш опит!

8.   Върви на психолог.

9.   Привет, мила, и аз бях на 19 г., когато за първи път правих секс, но аз не исках - просто се "накарах", защото не исках да бъда 20 годишна девственица. Когато го направиш, ще видиш, че не е нищо особено. Не е нищо особено да си имаш гадже.

От това, което си написала, ти не се чувстваш обичана и желана, не се чувстваш сигурна в партньора си. Проблемите ти най-вероятно се коренят в детството и колкото и смешно да ти изглежда, аз ти препоръчвам терапия с психолог. Той/тя ще ти помогне да намериш своята собствена стойност, своят собствен вътрешен център. Ясно е, че си малка, че нямаш опит, че няма как да си бомба в леглото... Но тръгнеш ли сама да се бориш с проблемите си, ще минат 10 г. и не знам колко ще си напреднала, колко пъти ще си била наранена, колко цинична може да си станала. Мисля, че е много по-добре някой специалист да бъде до теб в пътя ти за 1-2-3 г. и да продължиш като здрав самоосъзнат индивид.

Иначе как ще те възприеме партньора ти, дали ще бъде лоялен и т. н., това си е негова работа. Това не е твоя отговорност. Ако не те харесва, значи най-малкото не е за теб. А може и самият той да има проблеми.

От моя опит не знам дали да ти кажа да не бързаш или да го направиш поне да видиш какво е. Аз направих второто и не съжалявам. Животът е да се живее, а не да стоим отстрани и да се страхуваме.

Голяма прегръдка и успех!

Ж37

10.   Ти не трябва нищо да правиш, просто си отваряш краката и го оставяш той да върши цялата работа. Бързо ще свикнеш и после и ти ще започнеш да искаш много често да правите секс, а той ще започне да се страхува да го правите. Не си губи времето, защото после ще съжаляваш колко много приятни моменти си пропуснала.

11.   Донякъде е съвсем нормално да не си толкова доверчива към мъжете, защото на всички ни е ясно за какво става въпрос и на какво са способни, но въпреки това не трябва да подциняваш себе си и трябва да имаш увереност! Не спирай да се обичаш, а това кой и кога ще те обикне истински ще го покаже времето, рядко се срещат хора, които да умеят да обичат истински и да държат истински на друтия, но все пак все някога ще се случи! Въпреки всичко не спирай да вярваш в себе си!

Ж. 22

12.   Смятам че просто трябва да избереш някой доста по-голям партньор с повече опит защото така ще се почувстваш по-добре и не би имало реална нужда да знаеш какво правиш или защо го правиш ти само трябва да му се довериш а след време ти сама ще можеш да отговориш на въпросите си.

Надявам се да съм била полезна! Ж16

13.   Хора, вие нормални ли сте? Момичето е едва на 19 години, какви психолози? ! Всичко е напълно нормално – има различни личности, едните са екстровертни и живеят на макс. Не им пука пред кого ще се съблекат, с кого ще се събудят, шантава история. Другите са интровертни, на моменти по-притеснителни, не се отпускат лесно пред непознати.

Моят съвет е да изчака специалния човек. Няма по-лошо от това да го направиш просто за да се приключва, защото тази мисъл ще те преследва до края на живота ти.

Когато знаеш, че си обичан, преживяването е 1000 пъти по-интензивно, разтапящо, незабравимо.

14.   Със сигурност го направи с презервативи. Много често се случват неприятности.
Опознай човека известно време и чак тогава секс

15.   Трябва да се запознаем, и бързо ще ти минат страховете от секса!

16.   Ми то първия път е като на филм. Няма да знаеш какво става с теб и докато се усетиш сте приключили

17.   Не е до опит, а до усет. И не е нужно да е със сериозен приятел. Истинските отношения се появяват след истински секс.

18.   Жена ми беше девствена на 19г когато се запознахме. И тя имаше много страхове и притеснения. Имаше и ниско самочувствие и не беше хич уверена в себе си, а е много красива и надарена. Някъде на третата седмица откакто се запознахме правихме секс за пръв път, цели 5 минути. Аз също бях девствен и от превъзбуда не издържах повече, хем уж се бях подготвил. Тя беше разочарована и не го криеше изобщо. Каза че изобщо не си го е представяла така. Следващите няколко пъти не бяха по впечатляващи, но лека полека взеха да се случват нещата. Сексът ни е страхотен, страстен, извратен и най-важното изпълнен с любов. Създадохме семейство имаме си дом и деца. Но всичко почна на шега без обещания, без очаквания просто двама млади, които се отдадоха на сляпо.

19.   Не виждам място за безпокойство и тревоги. Каква е тази обсесия да правите секс на тази възраст. Според моите наблюдения, повечето от моите познати момичета започваха да правят секс към двадесет -двадесет и една годишна възраст. Първо си подреждаха приоритетите свързани личностното развитие и израстване. Вярно, че тези наблюдения бяха от времето на късният социализъм. Някога момчета когато завършваха гимназия или техникум/професионални гимназии/ постъпваха в казармата за две години. А там както се случи едни ставаха мотострелковаци, граничари, танкисти, десантчици, морска пехота, артилеристи, радосвързочни части, сапьори и т. н. Най -нещастни бяха тези, които вземаха във флота, а тогава България имаше голям флот и те служеха три години. Специално тях когато излизаха в градски отпуск през летният сезон, много ги харесваха момичетата от Чехословакия, Унгария Полша, гедерейските момичета, но те бяха ограничени от военният устав, та само платонични контакти. Като цяло след като минеше първоначалният стрес от влизане в казармата, винаги в главите ни имаше мисли за момичета. Почти всички момчета на тази възраст бяхме девствени и така наречени приятелки нямахме, така и по-леко се караше казармата. Някои преди влизане в казармата са имали приятелки, но като правило след 5-7 месеца тези връзки се разпадаха. Някои момчета /има такива случаи/ преживяваха тази раздяла и макар и рядко се самоубиваха. За щастие при нас такъв случай нямаше. Аз въпреки, че бях старшина- школник също бях от общата маса. Нямаше, с което да съм бил по близък, освен съседското, с което сме израснали заедно, но с нея бяхме като много близки приятели, разменяхме си книги, правехме записи на актуални парчета, понякога ходехме заедно на кино, карахме кънки, но до там. Баща И беше генерал от службите и живеехме врата срещу врата. Както казах, винаги в казармата си говорехме и мислихме за момиче или по -точно фантазирахме. Случвало се е след марш на скок, а това е тежко физическо натоварване. Това е преодоляване на дистанция от 16 км, за време 1 час и петдесет минути. Облечени сме в петнисти комбинезони, от някакъв здрав, но тънък плат на петна, той едно цяло, клин, горна част и качулка, по нас има автомат, сумка с пълнители, манерка с вода, нож общо към 10-12кг и миришем отвратително на оръжейна смазка, кожа, пот, вакса. Даже и тогава след връщане в казармата пак мислим за момичета и като казваха младшите офицери и старшини, " те момиче не са целували, краката им треперят от умора, а те щастливо усмихнати, защо видели момичета, които им помахали с ръце" Истинското ни социализиране започваше след казармата, когато започвахме да следваме и тогава за кой ли път установявахме, колко сме изостали от момичетата в емоционалното си развитие-ние все още по-скоро момчета, а те вече с женски разбирания и виждания.. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

20.   Не се разбира имаш ли приятел? Ако нямаш не бързай. Намери си свестен мъж и тогава. Иначе има много желаещи само за с*кс. :)
Ж26

21.   Истината е, че не трябва да те е грижа за тези неща.
Да приемеш другия такъв какъвто е, е самата същност на интимната близост. Ако си допаднете супер, ако не, продължавате търсенето. Истината е, че това е въпрос на вкус и толкова...

22.   И моята жена беше девствена и се притесняваше много. Но мога да ти кажа от мъжка гледна точка - когато обичаш една жена си супер щастлив, че имаш възможността да си с нея, и последното, на което обръщаш внимание са някакви дребни дефекти по тялото.

23.   Непременно си хвани някой опитен на 40-45г. Хем ще те боготвори, хем ще се постарае да ти е хубаво в секса. После може да го зарежеш, , да си намериш някой на твоята възраст, но първия трябва да е опитен.

24.   Може би отговарям прекалено късно, но искам да изразя и моето мнение. Аз изгубих девствеността си на 18 (преди една година) и допреди това имах абсолютно същите страхове. Дали той ще ми хареса тялото, дали ще съм добра в леглото, дали няма да ме използва само за единия секс... Като цяло си е объркващо и плашещо като си вече на толкова и повечето вече имат някакъв опит, а ти не си имал абсолютно никакъв сексуален контакт допреди това.
Нормално е да се притеснява човек. Но едно бих те съветвала. Намери човек, който обичаш и му имаш доверие. Смятам, че първият път трябва да е нещо специално. Аз се доверих на момче, което беше 3-4 години по-голямо от мен и имаше опит. Беше внимателен и се радвам, че го направих с него, а не с първия срещнат, защото щеше да бъде много неприятно изживяване.
Без значение с кого ще решиш да ти е първият път, пази се. Няма как да няма пари за един презерватив или да му е прекалено голям.

25.   Здравей, мила! Като жена на вече 28г. искам сърдечно да те помоля да не следваш съвета от предишния коментирал. Не позволявай на страха да те отвежда при грешните хора, сексът с мъж на 40-45г е
по-вероятно да ти създаде психически неразположения, отколкото да разреши вече съществуващите. Бях в същото положение като теб, разбирам те напълно. Ще ти прозвучи странно, но преди да споделяш тялото си с мъж е важно ти самта да го познаваш много добре. Започни да се самозадоволяваш с пръсти, експериментирай с вибратор - разбери какво точно ти харесва и по-възможност прави всичко това пред огледало, за да може да свикнеш със собствената си голота. Това няма да замени реалния секс, но ще те направи една идея по-отпусната и самоуверена и ти гарантирам, че ще успокои вълната от хормни. Няма нищо ненормално в тези неща :))
Успех

26.   Много благодаря на всички коментирали!
От Авторката