Споделена история от Секс и интимност

Задоволявам го, но аз нямам сексуален интерес
Заедно сме от вече почти 7 години, нямаме деца (ж 27, м 33). Обичаме се, приятно ни е да прекарваме време заедно. С годините обаче сексуалното ми привличане към него почти е изчезнало. Приятно ми е да го задоволявам напр орално, но аз дори не се подмокрям. Не искам да се разделяме, иска ми се да има някакъв шанс нещата да се оправят. Съвети?

Коментари

1.   Това, което описваш дори не мога да си го представя.
Как е възможно да харесваш и да обичаш мъжа до себе си и да не се подмокряш?
Ако гледаш порно и се подмокряш, а само с него -не, то нищо и никой на този свят не може да ти помогне. В този случай връзката е изчерпана и е въпрос на време той да се усети и да те зареже или да си намери любовница.

2.   Ако имаш сексуално привличане към други мъже, значи просто си презадоволена от мъжа ти. Няма какво да направиш, той трябва да се старае да те предразположи.
Ако и към другите мъже нямаш интерес, ходи си направи изследване на хормоните.

4.   Просто ти е омръзнал сексуално. Така става при по-голямата част от дългите връзки. Защо мислиш че хората изневеряват?
Защо дългите връзки се изчерпват сексуално? Психологията има обяснение за този феномен и обяснението е, че мозъка обича новото, авантюрата, различното. Рутината убива желанието и възбудата спада или просто изчезва. В сексът е така.
Поговори с приятеля си по въпроса и посетете сексолог. Другия вариант е да приключите връзката.

5.   Еми това е много дълбок въпрос? Откога е така? Как беше по-рано? Сексът с него някога харесваше ли ти? Какво ти харесваше и какво - не? Имаш ли сексуално привличане към други мъже? Гледаш ли порно? Липсва ли ти секса? Дай повече инфо, за да ти бъдем полезни!

6.   Не си само ти...
Жена ми е същата.... страхотни свирки ми прави, и и харесва.. но дотам....
Казва ми че, няма вече интерес към секса...
Преди си мислех, че просто има любовник... но вече съм наясно че, просто вече не я вълнува секса.. изобщо...
Е, ние наближаваме 50те, все пак...

7.   Имах една млада колежка на 28г, когато бях на 43. И тя никакво влечение към приятеля си. Чуках я 4 месеца постоянно, после напусна, виждахме се няколко пъти и каза, че вече имала желание към приятеля си.

8.   Много често го има това
“Давам му, защото знам, че ако не му давам - ще ме остави”

Не го обичаш истински. Привързана си, оценяваш нещата, които ти дава. В един момент ще осъзнаеш обаче, че не си ок така. Не оценяваш него, а само позитивите, които ти носи една връзка с него.

Ще съсипеш и двама ви след години

9.   До 4

Психологията не казва това :)
12 години брак и още имам същия сексуален апетит към мъжа си.

В успешните дълги връзки сексът не спира. Напротив. С времето става по-добър.
В неуспешните, но привидно успешни, важи това, което ти каза

10.   Явно ти е омръзнало с него, ама може и да си се заблудила още самото начало на връзката ви. Принципно е факт, че хората не са моногамни, но като цяло жените често тръгвате с неподходящите мъже. Склонен съм да твърдя, че ти и преди не си се подмокряла от него много, но няма какво да направиш. Раздялата е неизбежна.

11.   Нищо не може да се направи. Карайте си така.
И мойта жена не ще секс повече. Понякога ми бутва заради мен да не се мъча. Ама рядко. Правете секс преди да се ожените. Щото после спира.

12.   Защо не искаш да се разделиш с него?

13.   Авторката съм. Не искам да се разделям с този човек, защото с него си изкарваме добре и има качества, които по-голямата част от мъжете нямат.

14.   Виж, авторке... Понеже и аз съм в идентично положение с моята приятелка (сходна по продължителност връзка, и тя като теб вече няма почти никакъв интерес към секса), а се чудя как да й кажа, че нещата не зависят само от мен.
Реално, в момента ТИ искаш да си с него и да си изкарвате хубаво, но това ви прави добри приятели. За връзка трябва и секс. Ако той иска, а ти не, то проблемът не е в него. Трябва да положиш усилие и ти, да намериш какво те разпалва, да дискутираш с партньора си и да правите нещо в тази насока. Иначе в един момент ще му писне и ще ти каже да си останете само приятели. След което ще си намери друга и фокусът му ще е към нея, а не към теб.

15.   Това което пишеш е равно на трагедия. При нас е същата работа след 25г. брак но с тази разлика, че жена ми въобще не се сеща за мен и не иска да прави секс. За пък да ми направи свирка по нейна инициатива е мираж както секса. Аз така не мога да живея. Постоянно гледам порно и нямам проблем с него защото сега ще кажат, че то е виновно и аз съм пристрастен но това е моят изход от ситуацията. Редовно трябва да се изпразвам иначе ми е много тегаво. Ако правя секс то и порно не ми трябва. Незаменимо е чувството когато правиш любов. Това е здраве! Да уточня, че в началото на брака се ебяхме редовно и ни беше хубаво. Но явно с годините и женския акъл всичко отиде по дяволите. Лично смятам, че тъй като вече съм на 52г. и при положение, че ми става редовно моята жена трябва да ми се радва, а не да си я стиска. 12м. 12 пъти секс годишно. Ебаси мизерията.

16.   15 и аз искам да съм като жена ти и да не обръщам внимание на мъжа ми и да не ми трябва. И моят мъж се сеща 2/3 в месеца, но сме с деца и спим отделно. Време заедно не прекарваме почти.

17.   Много интересно нещо! Навсякъде само чувам "връзки", "секс", а думичката "любов" никъде не се споменава. Може ли да ми обясните какви са тези ваши "връзки"?

19.   Просто българките получиха прекалено много права и свободи, които не могат да контролират и управляват. И се отнася както за българките, така и за жените от християнския свят.
Старите хора са знаели накъде ще се развие цивилизацията и затова са подредили патриархален модел. Мъжът управлява, защото дадеш ли на жената - глей къв разпад настава... и в обществото, и в политиката.
Просто получавате повече отколкото заслужавате.
Знаеш ли защо навремето старите са уговаряли сватби и бракове на младите? Защото са знаели, че колкото и да са смотани, трябва да има поколение, за да продължи родът, семейството и нацията... Ако се остави на жените - ей ги, стари моми на всяка крачка. После нямало деца... е кой да ги роди? В моя офис две стари моми - едната на 42, другата на 48... скумрии бате, с претенции... а само ядат и серат. Все другите им са виновни