Споделена история от Секс и интимност

Нежелана бременност
Здравейте! На 21г. съм и съм бременна. Нежелана бременност е… Днес бях на гинеколог и ми каза, че съм на 6-та г. свдмица (42 ден), а последният ден от цикъла ми е на 26. 02, тоест съм забременяла по време на цикъл, а 10 дни преди и след тази дата нямах полов контакт. Каза ми, че най-безопасния начин да го премахнем е по медикаментозния начин. Даде ми мифегин 200 едно хапче и топогин 400мкг пак едно и ми даде час за преглед на 18. 04 и ако е нужно ще ми даде още една таблетка от топогин. Чувала съм че от мифегина пият по 2-3, не съм сигурна. На някоя ако се е случило може ли да сподели как е било при нея, какви лекарства, последици, защото моят гинеколог не ми вдъхна много доверие, но нямах друг избор, нямаше часове при други добри специалисти… И другият ми въпрос е ден преди да изпия първото хапче влязох в полов контакт, но не се пазих с мисълта, че така или иначе вече съм бременна, въпроса ми е дали след този аборт има вероятност пак да видя двете чертички?

Коментари

1.   Леле човек в какво си се вкарала? Направо положението си е сериозно. Направила си грешка добре, но защо не се пазиш за втори път? Пожелавам ти всичко да отмине. Смятам, че няма да имаш проблем този пъти, но за вбъдеще. Гледай да не се повтаря, че може и да не ти се размине. А до колкото знам тия хапчета, които са против бременност са много вредни. За здравето на жената дори, когато жена приема противозачатъчни и води полов живот с мъж. Това се отразява и на неговото здраве.

И запомни " Урока се повтаря докато не разбереш грешките си и не спреш да ги повтаряш".

2.   Не убивай детето! Това е страшен грях! После ще съжаляваш жестоко!

3.   „Оф, много съм притеснена, бременна съм“.

След няколко дена пак пра́ви полов акт. Еми не знам, според теб има ли вероятност?

4.   Аз съм правила такъв. Направи. Обаче тва са доста силни болки, подготви се. Аз го направих вкъщи, обаче май е по добре в болница. Започва кръвоизлив. Започват зверски болки, но ще минат за няколко часа. При мен мъките бяха 4 часа. Викнах бърза помощ, защото се уплашиха. Дойде жената и каза, че всичко е наред. След аборта задължително се прави преглед, за да се види дали е изхвърлен плодния сак и дали изобщо е успешен. Ще имаш кръвоизлив още десет дни до 2 седмици. Опасно е да правиш секс след това. Може да се инфектираш. Затова 2 месеца след аборта правих секс само с презерватив. Докато бях с кръвоизлив никакъв секс не съм правила. След аборта можеш да забременееш лесно. Но най важното е да не се инфектираш. Затова са важни презервативите. Успех!

6.   Постъпила си безотговорно като си правила секс без предпазни средства при положение че вече си бременна и се чудиш как да абортираш. Ясно че не си дорасла за да ставаш майка.
След аборта спешно започни да се предпазваш, било то с противозачатъчни, презервативи или спирала, ако не искаш след месец-два пак да забременееш и пак да правиш аборти

8.   Какво ще правиш незнам, но да питаш във форум как се взимат лекарствата е несериозно. Направи аборта с медикаменти и после започни да взимаш анти бебе, милиони жени го правят, живееш в 21 век и нежелана бременост може да не стигат до там.

9.   Говорите, сякаш нямате никаква връзка с пикочно-половата си система (както и с главата си, между другото)...
Няма как да заченете втори път, след като вече е налице бременност, а и как си мислите - този 'химически аборт' ще прекъсне първата, но няма да повлияе на втората бременност ли? Смехория!
Всичко това би трябвало да сте го учили в училище, но дори и да не сте (или да сте го проспали) - вземете се пообразовайте малко по въпроса - все пак за вашия живот, здраве и деца става дума...

10.   Започвай да събираш пари за инвитро, че като искаш после дете няма да можеш по естествения начин.

11.   Най- ме е яд на такива вчеращни пикли и пикльовци. И като четох темата, в която другото момиче плаче че не може да има дете. Как може такива безмозъчни същества като теб да имат щастието да забременяат. Гадна история.

12.   Моля споделеке коя докторка Ви е изписала тези хапчета. Тази не е добре, какще ви дава точно тях. Та те са забранени. Ужас.

13.   Правила съм такъв аборт, нямах проблеми. Това, което си написала обаче…1. Има предпазни средства колкото искаш. 2. За тези неща се консултирай с адекватни медицински лица, каъо генеколога не ти е вдъхнал доверие, намираш друг, това са сериозни неща, информирай се преди да правиш каквото и да е. И 3. Недорасла си, направила си грешка-добре, но да не вземеш поука от нея? Съвета ми е: Информирай се добре и проверявай лекарите и използвай това като урок.

14.   Здравей, 21 е прекрасна възраст за детенце. Защо с такава лекота реши да го махнеш? Помисли си отново. Има жени с години не могат да родят отново след аборт, други никога не могат. Надявам се, да размислиш. Има жени не могат, да заченат а други с лекота се отказват от бебетата си? Защо? Защо не го искаш? Заради кариера? Защо? Нямате сериозна връзка с приятеля си? Той ли не иска детенцето? Родителите ти, ще ти помогнат.. не убивай детето си.. Може да съжаляваш.

15.   Роди детето, така ще си щастлива, след това ползваи предпазни средства, важно е, преценяваш сама какви да са, това е решението.

16.   Благодаря за всички отговори, за съветите и за критиките и нападките! Оценявам отделеното време за мен, бях и все още съм доста притеснена, тъжна… за първи път ми се случва, надявам се и за последен. Не го пожелавам на никого. Благодаря ви!

17.   Изобщо не си тъжна, не лъжи! Жените, които нямаме деца сме тъжни, ти не! Ти си неблагодарна! За съжаление все на такива ви се случва да забременеете... Или в дом или аборт.
Като не искаш бебе, има си предпазни средства, но и за там трябва мозък, където при теб видимо липсва.

18.   До 17. Здравей! Имам поликистозни яйчници и все още не съм се излекувала, скъсан презерватив и въпреки кистите аз изпих и ескапел още преди да минат 24 часа. Все още уча, нямам диплома, нямам работа, на 21 години съм и нямам достатъчно знания и възможности да гледам дете. Не е ли грях да го родя и да не мога да го гледам… Със цяло сърце и искрено желая на всички, които мечтаят за бебенце, скоро да им се сбъдне желанието.