Споделена история от Семейство

Сънища с починал баща
Може ли някой от вас, който разбира от сънища, да ми интерпретира сънищата, които имам с баща ми и дали вие също сънувате починали близки.
Баща ми почина внезапно преди 4 месеца. Беше голям шок. И след като почина започнаха тези сънища.
Първият сън беше още същата или следващата нощ след като почина, не помня добре. В съня бях в някакъв непознат апартамент, който беше голям и светъл. Бях в коридора и баща ми беше отстрани до мен. Изведнъж той изчезна и аз започнах да го търся. Влязох в една стая, която беше спалня и баща ми лежеше там на леглото. Беше целият прежълтял и със загрижена физиономия. Аз седнах до леглото и започнах нещо да му говоря, не знам какво. Странното беше, че този сън беше много реалистичен, аз бях със същите дрехи с които бях в деня в който го сънувах и все едно бях отишла в паралелна реалност.
Вторият сън беше също толкова реалистичен, аз пак бях със същите дрехи от деня в който сънувах съня. В този сън бях в стаята на баща ми от неговата страна на леглото. Изведнъж той се появи и се наведе да си вземе нещо от шкафчето. Аз го попитах нещо, той само се усмихна, но не ме погледна. Странното беше, че е облечен с дрехи с които никога не съм го виждала.
И така третият сън, който най-много ме шокира. Той беше вече около 2 месеца след смъртта му. Сънувам, че аз и майка ми влизаме в нещо като църква, но не беше точно църква, някаква голяма зала. И там по средата лежеше баща ми е ковчег. Ние знаехме, че е умрял, аз в съня си знаех че е умрял. Изведнъж както лежеше отвори очи и се събуди. След това ние с майка ми излязохме навън и тръгнахме по улицата. Вървейки внезапно се обърнах и видях баща ми в далечината да ми маха. Беше облечен с някакво черно яке, а в ковчега беше по пуловер. В същото време видях, че някой го държи за ръката, но не видях кой, защото беше скрит зад нещо като стена. А самото махане на баща ми беше като махане за сбогом, така го усетих.
Може ли някой да каже, дали това са просто сънища или мъртвите се явяват чрез сънища при нас. Не знам дали има живот след смъртта и такива неща, но тези сънища определено бяха много наситени и въздействащи. Особено последния мисля, че баща ми се сбогува с мен чрез съня. Поне така си го обяснявам аз. Иначе доста често сънувам какво ли не, дори баба ми която почина отдавна също често я сънувах, но сега бях разтърсена от тези сънища. Особено първите два бяха много реалистични.

Коментари

1.   Авторке, това че сънуваш починал човек обичайно се допуска от Бога, когато човекът не се намира на добро място, и е нужно да се помолиш за него!

Защото човек е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот!

Така, че сега след смъртта му - също можеш да правиш много за него, за полза на душата му!

Трябва всекидневно да се молиш за него!

Ако е кръстен православен християнин:

1. Пиши го всяка събота или неделя в близкия православен храм за поменаване на Светата Литургия - питай жените, които продават свещи в храма - те ще ти покажат на какви бланки се пишат имената. Може да напишеш и други свои починали близки. Може и е хубаво да пишеш и имена за здраве - на живи, но са на отделни бланки.
2. Моли се всекидневно за него на Бога

2.   Всеки сън носи персонално послание на сънуващия. Ако ти си усетил/а последния сън като сбогуване, значи наистина е било такова. Сънят е компенсаторен механизъм, дал ти е времето да осмислиш внезапната смърт, да се сбогуваш с починалия - неща, които не си направил/а наяве така, както ти се е искало.

3.   Значи, че ти липсва. Сънищата са твоя свят, страхове, мечти, чувства. Не си втълпявай фантастики. И аз съм сънувала починали, но това просто значи, че ми липсват и сме имали емоционална връзка. Животът не е филм, в който умрели прескачат в света на живите.

4.   И Аз бях так след като почина брат ми. Съзнанието ти не иска да приеме промяната. Дълго ще си така.

5.   Да, преминал е и се е сбогувал. Бил е посрещнат от друг близък, затова си видяла ръка.

6.   Сбогуване с теб.
Много хора са неосъзнати и да убедени, че след смъртта е край. Истината е, че съзнанието остава и преминава в друго измерение.
Както са ти казали вече, моли се за него, прости му за всичко и с добри мисли за него го пусни към мястото, което е отредено за душата му. Тъжно или не, мисията му в земния свят е приключила.

7.   Не разбирам много от сънища.
Може би наистина значи сбогуване.