Споделена история от Секс и интимност

Мъжа ми не иска секс
Здравейте,

Проблемът е, че мъжът ми все по-рядко иска секс.
Женени сме от 3 години и двамата сме по на 32.
В началото правихме секс всеки ден, искахме дете, после отидохме на репродуктивен специалист и се оказа, че спермограмата му е ужасна и той се отказа да правим опити, след като видя, че леченията не дават резултат.
После разредихме контактите (по негова инициатива, разбира се) и постоянно ми минава с номера, че е изморен. И аз съм, аз също работя, но винаги съм в настроение вечер. Още съм млада и красива, поддържам се и не вярвам проблема да е във външния ми вид, защото не съм се променила. Няма любовница, защото сме 24/7 заедно и не обича да излиза с приятели толкова често. Иначе е ревнив и постоянно ме проверява. Не бих му изневерила, но и аз си имам нужди и взима да ми писва. Чувствам се много зле и самочувствието ми страда.
Чета понякога из фейса статии за някакви мъже, на които жените им отказвали вечер, защото ги боляла глава и се чудя има ли такова паранормално явление, или аз съм най-големия карък. Уж мъжете мислели само за секс- а аз уцелих тоя, който не се сеща. В началото не беше такъв, но сега е много кофти. Моля, посъветвайте ме!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Когато сексът липсва, нещо в отношенията не е наред. Каква връзка е ако няма интимност? Поне гушкате ли се?

2.   Сигурна ли си, че зад мъжът ти няма друг... Мъж, за него имам предвид. Все повече "хетеролюбопитни" излизат :)))

3.   Май е масово. Моят също иска рядко. Когато той иска, на мен изобщо не ми е до това, а когато аз искам, той няма желание

4.   Щом те ревнува значи има чувства към теб, проблема може би е в това че знае че не може да има деца и това го подтиска, в този случай ако ти самата искаш да бъдеш с него трябва да му показваш че този проблем не е ключов за тебе и че го искаш и желаеш какъвто е, другия вариант е да сте си поомръзнали, да му е дотегнало от еднообразието, в този случай просто бъди активна малко повече, вкарай някоя новост, секси бельо, дрехи и т. н. може и да има някакви сексуални желания и фетиши, разбери ако е така и ги направете заедно това ще го направи друг човек в леглото, в крайна сметка един мъж трябва да се чувства че го искаш и желаеш какъвто е а и да му го показваш, пожелавам ти успех
М-41г

5.   Е аз искам всяка вечер и ако може сутрин, но на жената. и стига веднъж в седмицата

7.   Живот... Аз съм същия случай, само че съм мъж, връзката със съпругата ми е идеална във всички отношения, докато не стане дума за честотата на секса... Съществуват асексуални индивиди и от двата пола.... На 37 год, смея да кажа поддържан мъж с често подбито самочувствие поради отказите или нежеланието за любовна игра...
Не бих изневерил, но не мога да кажа с ръка на сърцето, че ме съм си го мислил...

8.   Да не би да има някакъв проблем, или в работата или с техните или незнам нещо да го притеснява и да не казва

9.   Здравей!
Интересно мъж на 32 години, да не му се прави секс...
И най хубавата жена омръзва, щом е твоя. Та преди години и аз си мислех, че няма как да ми изневерява ама... истината се оказа друга. Както няма кога, няма как, винаги намират начин!
Успех!

10.   Най - вероятно му е повлияло това със спермограмата. Това че сте 24/7 заедно също, не е добре нито за теб, нито за него. Разделете се за седмица две за да видите как ще се отрази на връзката ви.

11.   Търси си друг. Лесно е! Но след определено време и на другия ще му омръзнеш.

12.   "Паранормално явление"... имаш предвид паралелно?

Да, има. Една бивша колежка имаше сходен проблем с мъжа си, ама след време се оправиха нещата. Как точно, не разбрах, ама с постоянство стават нещата.

Нещо което може да му вметнеш, ако не си, е че докато пробвате за дете има шанс, ама спрете ли, няма никакъв шанс. По-добре 1% шанс за успех, отколкото 100% гаранция за провал.

13.   Така, да правиш опити за бебе и да правиш секс всеки ден да ти кажа че няма да стане. Ти не му даваш да произведе достатъчно сперма за да стане бебето, а и ако има фактор пушене няма да стане. А, и за бебе е необходимо да го правите повече просто когато си в овулация. Той е все пак мъж, а не кон за разплод. Секс два, три пъти в седмицата е напълно нормално за една тридесет годишна девойка. А, най големия враг на бебе правенето е стресът.

16.   Той е с по- смачкано самочувствие. Най- мъжкото предназначение му липсва. Имам семеен приятел, който по същия начин се сдуха за нула време, след като разбра за проблема.

18.   Говорете за отворена връзка и лично време. Ще ти се стори крайно, но с времето ще разбереш, че по-добре няма да стане, а напротив. Годините си минават и не е задължително да се мъчите с безсексие или раздяла. М38

19.   Авторката съм.
Аз все още не съм изгубила напълно надежда за дете и все се надявам, че може някакво чудо да се случи и да забременея, за това не искам да пропускам контакти с него и то-в ключовите дни.
Влияят му фактори като битовизми, в случай, че останем на тясно с финансите в края на месеца това го поттиска, проблеми имахме доста в това отношение, защото смени работата и това се отрази, но аз винаги се опитвам да балансирам и да ги подкрепям. Лошото е, че аз съм много сексуална, може би той-не толкова, но в началото беше и мислех, че няма да имаме проблеми. Разбрам го, когато е изморен и съм готова аз да поема инициативата (например да съм отгоре), само и само и за двамата да е ОК.

20.   Това със спермограмата му е смачкала самочувствието.

21.   Леле, къде са тези сексуални жени??? Ако беше попаднала на мен, ти обещавам всеки ден, ама нямам късмет. Полагайте усилие, за да поддържате огъня. Много щастие ви желая.

22.   Ако ти дава пари, провайдва и издържа, не си усложнявай живота, заради единия секс. Сексът е надценен, по-важни са други неща ;, особено за нас жените :) Неща като стабилност, да може да разчиташ на него и да е провайдър струват много повече от един нагон

23.   Търси си и още някой до 27 год... да те прави щастлива през деня в леглото..

Дискретно, разбира се..

Аз ч$%%ам една на 41, всеки ден... нейната свиня е на 44 и сексуално... не я е търсил от 3г...

Тя си има 2 деца и мъж..

По е е щастлива с моето 2 часово време всеки ден...

М 25

Вчера й плащах аборта от мен...

26.   Ма то вече нема мъже, нали всички искат да са жени и чакат да им дойде цикъла... па ти и нахална, искаш секс...

27.   След няколко години опити за бебе често се започва с консултации със специалисти, безконечни изследвания, вероятни диагнози, продължителни лечения, секс по разписание и по задължение, в определен час и в определена поза, а всичко това съсипва романтиката, емоцията, спонтанността и любовта и често води до разрив вътре в двойката.
От това идват проблемите на съпруга ти. Постави се на неговото място след резултата от изследванията му. Представи си как се чувства един мъж, на който му кажат, че стреля, образно казано, с халосни патрони. Това е такъв удар по мъжкото му самочувствие, че едва ли му е до секс в момента. Поговори с него, успокой го, вероятно се притеснява да не го напуснеш заради това. Не е лошо и деликатно да му намекнеш да повтори изследванията - може да е било нещо временно, може да е станала лабораторна грешка, всичко е възможно. Покажи му, че искаш секс с него не само за бебеправене, а просто защото го обичаш такъв, какъвто е.