Споделена история от Секс и интимност

Ползвате ли презервативи ?
Питам ви, защото моят приятел твърдо отказва и не мога да го убедя, че така е по-добре. Според него щом не искам да правя секс без презерватив значи му нямам доверие! Което за мен е абсурдно и съм му го казвала хиляди пъти, но отказва да се вслуша в мен. За него правилният начин е без.

А аз не искам да рискувам себе си, за да угодя на неговата прищявка! И намирам за егоистично да ме кара да пия противозачатъчни, които са все пак хормони, а той да не може да сложи една гума! Намирам го и за безотговорно към мен да държи и настоява на небезопасен секс и да ме кара всеки месец да се чудя дали нещо не е станало и да се притеснявам!

Вие ползвате ли презервативи? Толкова ли голям проблем са за мъжа?

Коментари

51-70 от 70

52.   Добре, хора, какъв е проблема, че искам да се пазя? Какъв е проблема, че се чувствам по-сигурна /както и приятеля ми/като правим секс с презерватив? Не, не ме гони никаква параноя и нямам психични проблеми. Познавам жени, които точно от този метод „на доверие“ забременяха. Едни родиха, други направиха аборт. Не искам даа си докарвам такива проблеми.
номер32

53.   Всеки има лично мнение и избира сам нещата, които да прави.. Аз най-малко съм човека, който може да ти каже какво, как и защо да го правиш (номер 32).. Просто за мен ти не се отдаваш напълно на секса и както казах много е възможно да го правиш е така ''механично'' за спорта :)) Мое мнение все пак.. Всеки да прави каквото знае :)

54.   Хаха о не страхотни коментари! Стигнах до 12 и вече не се дрържам да не коментирам:
Честито! Из навсякъде обикалят твои деца, а ти дори не знаеш, че си им баща:)

55.   Фани си друг!!!

56.   52, проблем сам по себе си няма, като изключим, че даваш пари на вятъра. Но това е най-малкото. Проблемът е там, че щом имаш НУЖДА да ползваш нещо, което всъщност не ти е необходимо, значи имаш някакъв друг проблем, който те кара да си притеснена, неспокойна и неуверена. В това е проблемът, не в самите презервативи.

Естествено, че винаги ще има хора, забременели по невнимание. И аз познавам такива. Е и? Аз според другите ли да си планирам сексуалния живот? На тях ли да вярвам повече, или на себе си и на човека до мене? Да, ще се замисля, да ще внимавам повече, и да ще имам едно на ум. Но след като съм/сме намерили вариант, който ни устройва нас, какво правят другите в леглото си и как го правят и колко забременяват не ме вълнува изобщо. Всеки ден умират хора по пътищата, да тъжно е, но това значи ли да се затворим вкъщи? Като гледам никой не се е отказал да ходи на работа по тая причина.

Отделно че така наистина се лишаваш от едно голямо удоволствие, права е номер 34, 51 и т. н. че така правиш секс "за спорта". Аз не познавам жена, която да я кефи да прави секс с презерватив, а пък мъж съвсем. Не искам да знам какво му е на приятеля ти, особено ако в преднишни връзки го е правил без и знае за какво става дума.

Кубрат

57.   Кубрате, изказването за спорта беше за мен(43), но явно никой от нас не трябва да обича секса. :Д
Не познаваш жена, която да я кефело секса с презерватив.... ми аз съм такава и приятелят ми също. Сега отделен е въпросът за това, че ест. би ни харесало повече без, но това не означава, че не ни харесва секса, не сме го били правели за самия секс и други врели некипели. :Д След като го прочетох това за спорта, изобщо се отказах да отговарям.
Въпросът е, ти отричаш ли възможността да се забременее с "методите" ти за "пазене"? Разбира се, че е по-добре без, (още повече и когато мъжът свършва за 3 мин. :Д), идеята е дали си заслужава да си рискуваш здравето, живота и т. н..
Тотално се убедих, че приятелката ти има уникално ниско самочувствие. Въпреки че най-вероятно прави това, което искаш, ти продължаваш да си недоволен, пък да обичаш и друга жена, да ги запознаваш... Интересното е, че точно когато една жена прави всичко, което един мъж иска, става обратното на това, което на нея и се иска.

58.   57, моят отговор се отнасяше за номер 52, не за тебе, и изказването за спорта в 53 (която е същата като 51, 34 и други) се отнася точно за 52.

Не отричам възможността да се забременее при пазене с "вадене", надявам се и ти не отричаш възможността да се забременее с презерватив (познавам лично и такива случаи). Въпросът е, че вие гледате на кондомите като на манна небесна, която ще ви реши всички проблеми, а не е така. Не ги отричам като цяло и по принцип, ползвал съм, когато съм смятал за нужно, но в една сериозна връзка с постоянен партньор определено не е нужно.

Също така ще е добре да спреш от всеки мой коментар във всяка тема да се опитваш да си градиш някакъв образ за приятелката ми, който съществува само във фантазията ти. Ако толкова те вълнува, тая "другата" дето я обичам, ме запозна със сегашната ми приятелка, а те двете се знаят от по-рано, аз не съм запознавал никого. Но не смятам да си разказвам биографията тук, споменавам отделни факти от нея, които имат отношение към съответната тема, и тези откъслечни факти далеч не са достатъчни, за да си сглобиш някаква картинка.

Хайде със здраве и спри с интригите.

Кубрат

59.   Кубрате, аз съвсем не говорех само за твоето изказване: "... права е номер 34, 51 и т. н. че така правиш секс "за спорта"". Сега ясно стана ли ти? Чак пък образ на приятелката ти, не се опитвам да градя, но според мен, за да позволява една жена да си рискува здравето заради кефа на мъжа, трябва да е или много глупава, или с уникално ниско самочувствие. Като ти гледам изказванията, 2-рото е почти 100% истина.
Забременяването с презерватив става при скъсване, което означава, че мога да се вземат мерки, докато при ваденето жената явно трябва постоянно да е на ескапел за да го приравняваш с презерватива.
Определено презервативът ми решава проблемите, да, той и затова е направен. Сериозната връзка не означава нищо, ако не искаш да имаш деца и още повече ако се е*еш с други, като теб.

60.   59, "Сега ясно стана ли ти? " - Мне, често казано сега съвсем не те разбирам какво говориш.

Също така спри с това "рискуване на здравето", ти явно никога не си си рискувала здравето наистина, ако определяш секса без презерватив между двама постоянни и здрави партньори като риск за здравето.

А иначе сигурно и номер 34 и останалите жени, които са на принципа "по-добре с вибратор, отколкото с кондом" (цитат от жена) са с уникално ниско самочувствие и го правят само за да угодят на мъжете си, въпреки че на тях им е супер неприятен секса без презерватив. А вероятно за тебе жените със самочувствие винаги правят на контра на мъжа, за да се докажат видиш ли колко са властни и че няма да става само каквото той каже... Такова мислене е характерно за предучилищна възраст.

Досега се въздържах от подобни изказвания, но сега вече ще ти кажа, че аз пък не искам да знам на твоя приятел (ако имаш такъв) какво му е с човек като тебе наоколо. Не само в леглото, а изобщо.

А пък с изказването "Сериозната връзка не означава нищо" вече тотално бе убеди (за трети пореден път), че си губя времето с тебе.

EOD

Кубрат

61.   Абее коментирайте посетителите на сайта, коментиращите, какво коментирате половинките им. Толкова много теми от всякакво естество има в сайта, толкова ли няма какво да се коментира, че почнахте приятелката на Кубрат.

И за да не е спам и аз да се запиша в темичката като кажа, че секс с презерватив е... меко казано отвратително. Абе то е все едно да си намажа филия с лютеничка и да не я поръся отгоре с натрошено сирене.. Не, дори това е прекалено меко казано.

Но веднага с уточнението, че секса без презерватив е за хора с повечко опит в секса. Когато си имаш сериозна връзка, стабилни взаимоотношения не знам за какво е тази гума. Дори да предположим, че партньора ти хоцка, ти трябва да го познаваш добре и да му имаш доверие, че едва ли ще се тряска с онзи и този случаен без да се пази и внимава.

Аз като чета повечкото теми тук - повечето са от двойки, които макар, че са използвали презерватив, пускат коментари: май се скъса, май едиси какво, дали му е изтекъл срока, дали не го е надупчила с ноктите. То става голяма схема..

Презервативът лично за мен е за хора без връзки, които често си сменят сексуалните партньори и не ги познават добре. Мога да се обоснова, но Кубрат отново каза каквото мислех.

А и дамата, която обсъжда приятелката на Кубрат, имам лошото предчувствие, че спореше и с мен в една тема за свирките. Ако е така - за втори път казвам - горко му на приятеля ти. Ако не - извинявам се.

Айде, лека вечер, с / без гуми и хапчета - важното е да има любов и секс.

Лоша

62.   До 35, тя може и да те е прекарала да свършиш в нея с цел да забременее, но ти тогава защо не и каза "Направих фал, ела да купим Ескапел, защото не искам на 22 г. да ставам баща "? Имай предвид, че бракове сключени по метода на "инкубатора " приключват бързо. Ако толкова държи да ражда и кажи, че ще и плащаш издръжка, но няма да останете заедно. От сега си се настроил срещу нея, представи си какво ще е, когато намериш жената в която ще се влюбиш? Тогава сигурно ще забременее с второ, за да те върже! Този тип жени са абсолютните манипулаторки и използвачки, ти не я интересуваш, важното е да е женена и ти да плащаш всичко. Не те обича, не те желае, но трябва да е женена за теб, за да е спокойна че ще има кой да използва до края на дните си. Ти за нея не си нищо повече от слуга и собственост. Обикновено са крайно консервативни и псевдоморалистки, не защото вярват в това, а защото така им отърва. Брат ми имаше една такава, от въздуха забременя с цел да го задържи и се опитваше да му промива мозъка с подобни глупости. До там го докара да не смее да се усмихне в нейно присъствие. Разведе се и сега е с жена която обича и тя го обича. Плаща издръжка и държи инкубатора вън от живота си. Чак след развода разбра всъщност какво си е причинявал 5 г. с тази жена. Ад и истерия. Бягай за да не съсипеш живота си с нея!

63.   Аз съм на хапчета по здравословни причини и секс прявя без презерватив - ако познавам човека естествено.
А иначе номер 35.. кво да кажа тази жена най-вероятно ще те изнудва с това дете поне още 19 години ако не абортира без значение дали сте заедно или не. Ако питаш мене направо ? кажи, че нито ще се ожениш за нея нито ще припознаеш детето, нито ще му плащаш издръжките. Пък тя ако наистина само заради тва иска детето ще се откаже и те ти на аборт.

64.   Аз винаги ползвам кондоми, чувствам се по-сигурна :)

65.   Ех деца, деца. Едно време нямаше презервативи,
пък и протовозачатъчните не се ползваха с добро име.
Е какво, скъсвахме се от секс, пък и сега.
Имаме едно дете, и то "планирано". Явно винаги съм
си опазвал добре партньорката си.
Предпазни средства - ДА, при секс "за еднократна употреба".

66.   Не е егоистично да пиеш противозачатъчни, те даже предпазват от някой болести (видове рак) и вече са толкова пречистени, че мисля към момента са най-доброто решение, ако имаш сериозен приятел. Презервативът винаги може да се изхлузи или скъса. Ако питаш мен, започни да си пиеш хапчетата, но без да му казваш. Така хем демонстрираш, че му имаш доверие, хем ако стане фал ще си спокойна и ще можеш да проследиш с интерес как ще реагира;)

67.   Вие акъл имате ли? В този сайт влизат деца, млади хора, тепърва съзряващи - това ли задавате като модел на поведение - " Кондомите са разработка на алчните евреи, побъркани са тези, които ги ползват ". 12, ме потресе!

Колко от изказалите се ПРОТИВ презервативите имат деца? И колко добре може да се контролира един млад и неопитен човек, кого ще предпази?

Бъдете разумни, моля ви. Който иска да си прави "кефа" и има капацитета и уменията да не вреди на себе си - нека. Но в други случаи, презервативите са задължителни! Когато дъщеря ми ми съобщи, че е забременяла "без да иска", съвсем убедено ми обясни, че те се били пазели. Как? С контролирано свършване...

68.   И аз съм от постоянно ползващите презервативи, макар, че съм семейна от 15г, така се чувстваме по-сигурни и защо партньора ми трябва да тръпне да го извади, ами ако точно в този момент пък аз не искам??? Свикнала съм и не ми прави впечатление, просто имам определени предпочитания към марка и модел.

69.   Ще си дам мен за пример. На 25 г. съм с моя приятел сме заедно от 6 г. Той много държеше да го правим без кондом, но забременях направих аборт и сега не мога да имам деца заради него. Виждам го как страда и се измъчва заради това както и аз. Не си го причинявай...

70.   35, горкия, това е наистина много гадно... :( Вече няма да им се връзваш на глупостите на жените, убедена съм, но е трябвало да го научиш по трудния начин... Много, много съжалявам за това, което ти се е случило :(

71.   Питай го какво ще стане ако забременееш..мн ми е интересен отговорът...:)

MJ

51-70 от 70