Споделена история от Секс и интимност

Възможно ли е да съм бременна, след като го е измил и е ходил до тоалетна преди да го направим втория път?
Здравейте!
Искам съвет тук в тази сайт!
Моля Ви, пишете ми, защото съм притиснена!
Имам по-възрастен любовник от мен и за една вечер правихме секс 2 пъти /без презерватив/. Първият път го извади преди да свърши, както си и процедираме! Но след няколко часа се събудихме и го направихме за втори път, отново без презерватив, но след първият акт той ходи до тоалетна, след това се изкъпа и всичко, както си му е реда!
Въпросът ми е при това положение, след като е ходил до тоалетна и го е измил, нали няма вероятност да забременея, макар, че съм в овулация - сутринта си направих тест.
Чакам Вашите компетентни мнения и Ви благодаря предварително!

Коментари

1.   Ами честно да ти кажа, вероятността да си бременна е голяма.. правете секс без предпазни средства, пък после питайте по форумите „бременна ли съм“, „много ме е страх“ и т.н... хората са измислили начин да се избегне всичко това, ама ето..

2.   Не, няма!

3.   Щом си в овулация, защо не ползвате презерватив? Аз не бих разчитала на това, че се е измил. Имам близки хора, на които по същата схема им се случи белята. Стискаш палци, хвърляш боб и другия път - умната. Това с прекъснатия акт са глупости, ако човек тайно не се надява да стане белята (понеже и такива случаи познавам, които вече си гушкат бебетата).

4.   Естествено, че може.... като сте го правили без презерватив и си в овулация....

5.   Пфф Света Необразованост! ЕСТЕСТВЕНО, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА СИ БРЕМЕННА! :Х

6.   Вместо да търсиш съвети тук, да беше взела мерки предварително! Чрез този начин на предпазване се е появило повечето от половината население на земята! Може и да си бременна, може и да не си-за тази работа си има тестове за бременност. Ние тук да не сме гадатели? !
Следващия път си купи противозачатъчни, има и локални такива или ползвайте презерватив! Тези истории с тоалетната и измиването са си до голяма степен свързани с хигиена, а не действат като контрацептив! Какви са тези смешни истории!

Ели

8.   Има вероятност да си бременна и ще ти кажа защо. Първо по време на всеки полов акт пенисът отделя предеякулационна течност, в която има малък процент сперматозоиди. Дори и да е прекъснал акта, то тази течност се отделя и преди да го извади. Така, че още при първия път е имало риск. След като е еякулирал е отишъл до тоалетната, защото самият мъжки организъм е настроен така-има уриниране, което трябва да прочисти канала в пениса от останала семенна течност. Това е естествен процес при мъжете. С ходенето до тоалетна и къпането е измил остатъците сперма, но при вторият ви път са се повторили обстоятелствата от първия. Така, че вероятност има и то не малка.

9.   Ели, измиването и ходенето до тоалетна след секс освен с хигиена са свързани и със забременяването дотолкова, че остава сперма в "тръбопроводите" на мъжа, която след това при последващ секс без измиване би могла да доведе до забременяване. Пикаенето действа като "промивка", която изхвърля остатъците от сперма навън.

Ние редовно правим по втори и по трети път на този принцип и досега да чукам на дърво не е имало проблеми. Но се препоръчва само за дългогодишни двойки, които се познават и си имат доверие, както и за мъже с опит. В овулация наистина е по-добре да не се рискува.

Кубрат

10.   Кубрат, то белята става веднъж...

Ако методът ти беше ефективен, нито щеше да има бременни булки, нито противозачатачни, нежелани бременности, аборти, изоставени деца... 8 го е обяснил доста добре

11.   Номер 10, дискусията тука не е за и против презервативите, противозачатъчните и т. н. нито доколко "ваденето" е ефективен метод. За тия неща има премного други теми, където сме дъвкали, дъвкали до предъвкване...

От историята подразбирам, че авторката по принцип го прави без презерватив, и въпросът й е дали при правенето на ВТОРИ ПЪТ при описаните обстоятелства може да доведе до забременяване. Или по точно колко вероятно е, защото за възможното разбира се, че е възможно.

Според мен втори път след ходене по малка нужда + грижливо измиване не е по-опасно от първия път.

Кубрат

12.   Може, може... И без да си в овулация може, по всяко време може да стане, когато е без предпазни средства. Ако малко познаваш партньора или от скоро сте заедно аз те съветвам да си купиш презервативи. Ако не искаш това може да отидеш да си купиш от аптеката някъде към 15 март един Shure Check и дано и твоят е невинен като "Жоро" от рекламата...

13.   Да, то те презервативите понеже за украса са ги измислили! Осъзнайте се бе хора!!!!

Next

15.   По принцип Кубрат е прав, но дори при дългогодишни двойки може да се случи изцепка, то всъщност 100% контрацепция е да не правиш секс, ама хайде! И контрата си остава в съществото от женски пол, така че изобщо не бих разчитала на ходене до тоалетната и измиване. Разбира се, ако не е период на овулация вероятността за издънка е по-малка, ама да стоиш на тръни докато се увериш, че всичко е наред, нее, мерси!

16.   По принцип може. Вярно шанса е минимален. Обаче мен още нещо ме смути, което показва необразоваността на авторката- на сутринта си направила тест ?!?!?! То нещата не стават толкова бързо, бе мила авторке.

Иначе защото по-горе пак се заформи леко спорче- моя гинеколог ми е разказвал за жена, която е била със спирала и отделно е пила противозачатъчни и въпреки това е забременяла. Тъй, че божа работа, както се казва. ВИНАГИ има риск. Въпроса е да се сведе до минимум.
Авторке, изчакай още седмица- две и ако не ти дойде на време тогава си направи отново тест.

17.   №13, за украса не, но за печалбица - със сигурност!

18.   А всички вие, които не подкрепяте "пазенето" по този начин, с какво се предпазвате, когато сте в дългогодишна връзка?

19.   18 (аз съм 3), по-сигурни методи - дал Господ. Аз лично - с противозачатъчни хапчета. Дават голямо спокойствие. И не тръпна всеки месец дали ще ми дойде или не. За 5 години гаф не е имало досега. А животът в спокойствие е прекрасно нещо. Особено като гледам под път и над път как задават точно тоя въпрос. И други директно си патят от последствията.

20.   Номер 18, и аз бих си задал този въпрос, но от други теми тука наскоро разбрах, че явно има двойки, които са от над 10 години заедно, евентуално дори женени, и все още всеки път правят секс с презерватив... Направо се опулих като го прочетох, но какво да се прави... Явно или рекламите на презервативите са много успешни, или има твърде много паникьосани жени...

Номер 15: "изобщо не бих разчитала на ходене до тоалетната и измиване" - Ами аз неслучайно казах, че е за двойки, които се познават добре и си имат ДОВЕРИЕ. Ако вярваш на партньора си, няма нужда да ходиш да го следиш кво прави в банята, за да си сигурна, че ще се е погрижил добре за теб.

Кубрат

21.   И тъй като така и така се заговори за противочатъчни... аз имам няколко въпроса и ще се радвам някой компетентен по темата да ми отговори.

Трябва ли противочатъчните да са предписани задължително от лекар?
Как горе-долу вървят като цени?
Ако се вземат други антибиотици, има ли вероятност ефективността на противочатъчните да намалее?
Благодаря ви предварително : )

22.   До № 18 : С известните средства - надявам се няма смисъл да ги изброявам, а пък знам ли? Аз лично използвам "Фарматекс" глобули. Но тя - дългогодишната връзка - не е 100% гаранция за всичко, най-сигурният начин си остава презервативът, защото пази не само от нежелана бременност, а и от куп друг мизерии, които могат да се проявят след време, както обичат да правят. Дългогодишната връзка предполага 120% процента доверие, а не знам колко от пишещите тук могат да се похвалят с такива. И имайки пред вид, че жените винаги са по-застрашени поради естеството на анатомията си, презервативът е най-сигурното средство, макар че и той не предпазва на сто процента от всички полово предавани болести. Ноо, всеки сам си решава...

Ели

23.   Аз съм № 15: Кубрат, той, че ще се е измил, ще се е измил, но това изобщо не ми гарантира нежелана бременност. А и съм сигурна, че като говориш за доверие нямаш предвид измиването след това...

24.   19, нали си наясно, че даже менструация нямаш? Кървенето, което се получава е съвсем различно.... Няма овулация- няма менструация. Кървенето от "почивката"= маркетингова стратегия...
Кубрате, не реклами а достатъчно примери от реалността.

25.   До номер 21- най-скъпите са 20-тина лева и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се изпишат от гинеколог, защото има много различни видове и той ще избере най-подходящите за теб. За това дали действието им се влияе от антибиотици не мога с точност за всеки един вид да ти кажа. На листовката си пише всичко. По принцип не съм им много голям фен, защото си тъпчеш организма с хормони и колкото и изчистени да са съвременните хапчета са си вредни.

26.   Номер 21, по принцип са без рецепта, може да отидеш и да си купиш. Но винаги е добре преди това да се консултираш с лекар, защото имат доста противопоказания и странични ефекти. Не се препоръчват за пушачки, жени със сърдечни проблеми, високо кръвно, чернодробни проблеми (вкл. честа употреба на алкохол) и т. н. Прочети упътването внимателно, отнема 20 минути, но е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го прочетеш, ако не искаш после да се чудиш "Ама що така стана". В нета има упътванията на почти всички лекарства, няма нужда да ги купуваш.

"Ако се вземат други антибиотици" -? ! Какво значи "други" антибиотици? !? Противозачатъчните не са антибиотици!! Ако дори това не знаеш, силно ти препоръчвам да се информираш как функционират тия хапчета, преди да ги ползваш!

Ели, разбира се, че винаги има риск, има риск и да се спънеш по стълбите като излизаш от вкъщи... И да, разбира се, че дългогодишната връзка предолага безрезервно доверие, в противен случай поне аз лично не мога да си представя как би могла да е дългогодишна. Безрезервно доверие значи (примерно) да си готов да скочиш с парашут, докато спусъкът за отваряне е в ръцете на другия. Да, аз имам тази и дори по-голяма степен на доверие на жената до мен. Ако има хора, които са дълго време с някого, на когото нямат доверие - тогава ОК, нека да го правят, щом ги удовлетворява, и съответно да си ползват презервативите.

Кубрат

27.   Ели доволна ли си от глобулите, защото мисля да ги пробвам?

28.   До 27: Определено съм доволна, защото това са глобули, които не са на хормонална основа и в този смисъл не ти вредят и могат да се използват неограничено време. Аз ги ползвам много отдавна, преди ползвах един други, но вече не ги внасят. Досега издънка не е имало, но трябва стриктно да се спазват условията за употреба. Най-вече никакво използване на сапуни, гелове непосредствено преди и след това, защото влияят на глобулите. Но ако спазваш всичко, няма да имаш проблем. Те са с противозачатъчно действие, не предпазват от болести.

До Кубрат : Абсолютно съгласна съм с теб, аз също имам такава връзка, но тя е единствената, за която мога да кажа че е такава досега. Искам да кажа, че такива връзки са възможни, но се случват рядко. И имайки предвид това, по-добре е да си съхраниш здравето, отколкото да си навличаш неприятности. А описанието ти на това що е безрезервно доверие е повече от страхотно!

Ели

29.   Една поправка само - от няколко години противозачатъчните се продават само с рецепта. Друг е въпросът, че винаги можеш да намериш аптека, в която ще ти ги продадат без ;)

30.   Авторката: Благодаря Ви за коментарите
към № 16 - не сте прочели внимателно какво съм написала, направих си тест дали съм в овулация, а не дали съм бременна!!!

31.   Здравейте. Искам да знам влияе ли ходенето до тоалетна след секс при жената при положение, че иска да забременее? Благодаря предварително.