Споделена история от Секс и интимност

Какво не ми е наред?
Здравейте, аз съм на 18 години и колкото и да ме е срам да го призная съм все още девствена... Не си правете веднага изводи, че съм някоя грозница, напротив нормално момиче съм и не мога да кажа, че момчетата не се интересуват от мен..,но съм адски срамежлива. :( Иска ми се да не е така, но...

Та исках да ви помоля за съвет как да преодолея този срам, защото няма как да имам нормална връзка на тази възраст без да водя полов живот... А не искам след 20-тина години пак да се налага да пиша в подобeн форум :D

Коментари

1.   Здравей мила, аз съм на 16 но съм в същото положение като теб. Срамежлива съм трудно се привързвам към хората, винаги мисля как изглеждам в техните очи. За това че съм девствена дори се гордея някои може и да ми се изсмеят но аз така го приемам. Мисля че сексът е нещо специално и не си открила точния човек за да му подариш този първи миг. Когато откриеш този човек срамежливостта ще изчезне. Може би трябва да се отпуснем, да флиртуваме и контактуваме повече така с течение на времето всичко ще се оправи. Просто тази срамежливост следователно и самота ме убива. Желая ти успех дано преодолеем тази срамежливост :*

2.   Като си намериш гадже, в което да се влюбиш здравата, до посиняване - ще стане. Така насила - със случайно типче - трудно :)
М26

3.   Няма нищо срамно в това да си девствена на 18 г. Познавам момичета, които и на 20 бяха девствени. Когато намериш човек, който наистина да ти харесва и да искаш секс със него задръжките ти ще паднат от самосебе си.

4.   Искам да ти кажа само браво повечето момичета в днешно време на твоите години вече имат тетрадки с момчета които са минали. Проблема си за да го преодолееш много зависи и какъв приятел си имаш повечето момчета мислят предимно с грешната глава и не можеш да очакваш такъв човек да те предразположи и да ти мине срама. Неприемаи за срамно това че си девствена във времето в което живеем това може само да те радва. Това исках само да ти кажа успех

Поздрави reinbowboy

5.   Всичко ти е наред... тези, които ти се подиграват (или ти намекват нещо) не са наред.
Не трябва да се срамуваш от девствеността си. Тя си е твоя, можеш да я споделиш с някого, когато ТИ поискаш. Пък на хората майната им, нека си говорят каквото искат...

След като не се чувстваш готова за секс или ако не си намерила подходящия човек, не го прави. Сигурна съм, че искаш първия ти път да е специален - направи го такъв. Направи го, когато се чувстваш готова и с човек към който имаш чувства - най - важното е ти да си сигурна, че го искаш...

(Ако беше момче, повечето хора щяха да те посъветват да си "вземеш" проститутка. Та сега се чудя дали няма да се намерят такива, които да те посъветват да си търсиш мъжка проститутка (курвар)... и да се намерят, няма да ги послушаш, нали?)
SFA

6.   Ще се съглася с всички в този форум - всичко ти е наред. Мисля че мога да добавя нещо към вече казаното - лична история.

Доскоро бях с едно момиче, което го е направила за първи път на 18 ей-така с "просто приятел", за да не остане и тя по-назад от другите. Между тях нямало чувства, а просто желание от нейна страна да го направи. Когато се събрах с нея, усетих това поведение в леглото - за нея целия контакт с партньора се ограничаваше в някаквите 10 минути, без ласки преди и след това. Не можеше да повярва като и казвах че може да се седи в леглото по цял ден, за нея това беше просто нещо за правене, и нищо повече.

Приемаше секса с някаква жертвоготовност, като нещо което се прави по задължение, за да задържи партньора си. В началото даже мисля не изпитваше удоволствие.

След някъде 2-3 седмици за първи път в живота си получи оргазъм, и чак тогава разбра че сексът е удоволствие, а не някакво "задължение". Не можех да повярвам че с предишните си партньори не е получавала такъв, и наистина ми стана жал за нея, за това че може би е мислела че сексът е нещо което трябва да направиш ей-така за да си като другите. Тя ми е казвала че мисли че е направила грешка и иска да забрави онзи период от живота си.

Ти решаваш с кой и кога. Не позволявай на другите да решават вместо теб. А защо говоря за цялата история в минало време? Защото както е загубила девствеността си навремето под натиск от другите, "защото всички го правят", "защото е модерно", така тя все още взема решенията в живота - прави се "модерното" нещо, собственото и мнение го има само когато е еднакво с "модерното". Затова и се разделихме - защото не искам да съм с момиче което не може да мисли и решава самостоятелно.

Ти щом досега не си направила този компромис със себе си, можеш да мислиш самостоятелно. И мисля че трябва да си горда с това, защото аз съм горд с теб. Предстоят ти хубави дни, повярвай ми :)

7.   Интересно като загубиш девстреността си мислиш ли, че това е гаранция, че няма да ти се налага да пишеш по подобни форуми след 20-на години?

8.   Здравей! Аз също съм на 18 години и съм девствена. Трябва да съм абсолютно честна - 3 момчета са ми предлагали само секс.1 месец след като навърших 18 се влюбих в едно момче - 1 година по-малък от мен - целувахме се, говорихме си sweet nothings, той обаче се оказа много колеблив и не се събрахме. Момчето, което ми предложи връзка преди да се влюбя естествено не представляваше никакъв интерес за мен и не исках секса с него, макар да знаех, че ми е гарантиран. Другите две момчета ми предложиха след като вече се бях влюбила. Аз ясно си давах сметка, че нищо няма са се получи с момчето, което харесвам, но просто тялото ми не иска някой, към когото не проявявам чувства(а трябва да си призная - едното момче беше с най-доброто тяло, което може да ми се падне - мускули, височина, татус - всички екстри).

Подкрепям напълно мнението, че трябва да го направиш за първи път с човек, когото чувстваш близък. Дори няма да се поколебая да призная, че бих се доверила на това момче, което харесвам на мига.А и още нещо не бих скрила - това, че именно от това момче ми се породи желанието за сексуална активност. Истинските хора са водени от истински чувства, затова аз се гордея, че все още съм девствена. Сексът е сношение - както телесно, така и духовно и човек трябва да го изживява споделено и в двата плана.

В този ред на мисли, дано и двете скоро да срещнем своя special someone, сигурна съм, че тогава сексът ще е най-сладкото нещо :)

9.   Зрравей аз съм на 16 и също съм девствена според мен срамежливостта не трябва да те притеснява защото когато дойде точният момент няма да мислиш за срам и за нищо друго то просто ще се случи и ще знаеш че си с правилния човек .. аз бях на косъм от това да го направя с бившето ми гадже но нещо вътре в мен не ми даваше и просто му казах не и знам че когато съм с правилния човек ще го усетя и няма даже да си помисля да се срамувам . Желая ти успех и не още веднъж ще ти кажа че няма нищо лошо от това да те е срам даже е нормално :)