Споделена история от Секс и интимност

Без презерватив- Escapelle - цикъл?
Здравейте!
Пише Ви едно момиче на 23, което е доста притеснено поради собствената си безотговорност, та дори и с постоянен партньор..
Преди две седмици с приятеля ми правихме секс 3 пъти за една нощ, като на третия път за първи път 4 от години се съгласих да го направим без..
Той не свърши в мен със сигурност, но поради факта, че актът беше 12 дни след последния ми месечен цикъл и риска от предяекулационната течност, около 38 часа след това по препоръка и на гинеколог пих Escapelle.
Знам, че това хапче е доста коварно и съдържа висока доза хормони, но изпаднах в такава паника, че го изпих.
Нямах абсолютно никакви странични ефекти, нито някакво зацапване.
Днес, рано сутринта (когато нивото на ЧХГ доколкото съм запозната е най-високо), 14 дни след акта и 3 дни преди датата на следващия цикъл си направих тест за бременност, който е отрицателен.
Въпросът ми в според вас да повторя ли теста след няколко дни и до колко е възможно от хапчето да ми закъснее?
Благодаря Ви!

Коментари

1.   „Знам, че това хапче е доста коварно и съдържа висока доза хормони, но изпаднах в такава паника, че го изпих. “
Откъде накъде реши, че хапчето било високодозирано и „коварно“? Да, не е препоръчително да го пиеш като постоянен контрацептив, но си е много добре ТОЧНО в твоята ситуация. Ти самата виждаш, че нямаш странични действия. Ескапел е 10000 пъти по-доброто решение пред аборта да кажем. На мен ми се е налагало до сега за 11 г. да го взимам 3 пъти (спукан кондом) и никога не съм се притеснявала, макар че имах странични действия - единият път ми закъсня, другият ми дойде на другия ден, третият ми закъсня, но с малко дни.
Ескапел съдържа просто хормони на бременността. Не са по-вредни или по-високо дозирани от при всяка бременна жена. Не можеш да забременееш, защото зиготата е НЕВЪЗМОЖНО да се загнезди в матката ти, както е невъзможно 1 бременна жена да забременее докаго е бременна повторно!
С две думи - няма от какво да се притесняваш. Продъжлавай живота си нормално и не се вкарвай във филми!
Ако имаш сериозен приятел, можеш да почнеш да пиеш противозачатачни. Аз също ги отричах и бях толкова години на кондоми, а сега си правим дете, но след това задължително ще съм на противозачатазни. Гинекологът ми препоръча поне 5 г. да ги пия, за да намаля с 2/3 (!!! ) възможността от рак на яйчниците, миома и т. н.
Успех