Споделена история от Секс и интимност

Тя/той ме заплашва с голи снимки
Здравейте! Искам да споделя с вас една моя история, която се случи преди 3 години, а от няколко месеца превърна прекрасният ми живот в кошмар. Преди 3 години си пишех всяка вечер с едно момиче ( за момиче се представяше ) от друга държава и понеже тогава бях много самотна и не си споделях проблемите с никого реших, че тя наистина ми е много добра приятелка. От време навреме ме молеше да си сваля сутиена и горнището било й интересно и т. н. обаче аз не се съгласявах... Но един ден ми се разсърди и ми каза, че повече няма да ми пише и както казах по- горе тогава бях ужасно самотна... се съгласих... след като правехме видео разговори по месенджъра почти всяка вечер в продължение на един месец, изведнъж ми направи впечатление, че ТЯ постоянно прави едни и същи движения, все е с едни и същи дрехи, когато си пишем във видеото си гледа ръцете и т. н. Аз бях разбрала, че това е игра, но.... просто беше много късно... Започна да ме заплашва, че ако не си сваля горнището ще изпрати снимките на приятелите ми от фейсбук и каза, че бил братът на момичето... Аз направо я/го блокирах и в продължение на 3 години и за миг не съм се сещала за случилото се... докато не видях във фейсбук, че е започнал/а да ми пише съобщения още от месец Януари(тази година) и ми е изпратил/а 2 мои голи снимки (до кръста). Не знам какво да правя, не мога да споделя с никого и не мога да поискам помощ от родителите си. Как да го съдя за психическия тормоз, след като не знам кой/коя е? Помогнете ми с нещо, кажете ми как мога да се справя сама, моля ви...

Коментари

1.   Да, определено неприятна ситуация за теб, макар, че в наше време голи снимки в нета има на когото си щеш. Има сайт на МВР за борба с компютърните престъпления мисля, че беше kibercaim или нещо подобно, с малко желание ако се разтърсиш в нета ще го намериш. Та струва ми се, че спокоино можеш да зададеш въпроса си там, бяха казали че той има такава опция да се задават подобни въпроси и отговарят мисля с мейл.

2.   Лицето ти вижда ли се?

3.   http://cybercrime.bg

4.   Авторката : Да, за съжаление лицето ми се вижда... :( Благодаря Ви много. :)

5.   Най-вероятно изпадаш в ужас като си помислиш, че едва ли не целият свят ще се вторачи в голите ти гърди и ще те сочи с пръст - близки, приятели, съседи и т. н. Човекът, който ще се изложи е изнудвачът ти.
Виж, това вече на никого не прави впечатление. В мрежата сигурно има милиони клипове, в които се показва много повече от женски гърди. Всеки ден ни заливат нови и нови скандали от всякакво естество, които замазват старите.
Та много жени дори са така на плажа!
Просто му покажи, че не се поддаваш на шантажа и че не ти пука (дори да не е така) и той ще загуби увереност.
Ако покаже клиповете, той ще загуби оръжието което има.
Успокой се и не си съсипвай здравето.
Днес много хора разбират, че в семейството има жени, които водят безразборен полов живот, някои даже проституират, но близките им не са спирали да ги обичат.
Тегли му една майна на онзи тип и си живей живота!
М39

6.   Няма нищо лошо в това да се забавляваш виртуално с някой по този начин, но никога, за нищо на света не допускай да ти се вижда лицето! Точно в това ти е грешката!

7.   Не отговаряй по никакъв начин на заплахите. A това с МВР беше хубава шега, но са пълни некадърници, нищо не могат да направят. Ако много настояваш да предприемеш действия, по-скоро се обърни към някой от FB да закрият акаунта на оня тип. Виж дали няма опция Report или нещо подобно.

8.   скрий списъка с приятелите си, за да не знае кои са и да не им праща снимките. Ако все пак ги видиш някъде не признавай че си ти, просто е някоя която прилича на теб или фотошоп и всяко чудо за три дни. Друг път да ти е за урок и не се събличай пред никой

9.   Сама каза, че е от друга държава. Ще продължава да те заплашва, но с времето ще спре просто не му обръщай внимание :).

10.   Нищо няма да загубиш, ако си закриеш акаунта във фейса, няма акаунт, няма изнудване.

11.   Здравей! Миналата година попаднах в такава ситуация, затова може ли да ми кажеш от коя държава е. Важно е

12.   А като си помисля едно бивше гадже колко много мои голи снимки има... дано никога не му хрумне да ги използва, че ще умра от срам!

13.   Благодаря ти много номер 5, че ме успокои и ме окуражи.
Закрих си акаунта във фейсбук оше преди месец-два, обаче ме добави в скайп и ми каза, че просто иска да сме приятели и каза, че е изтрил снимките. Още каза, че ако е искал можел да изпрати снимките на приятеля ми или на някои мои приятели, но не го направил, защото не ми желаел злото. Аз му казах, че и да го направи за мен не е проблем , тъкмо ще спечеля малко пари от него(но всъщност умирах от страх) и той малко се поизплаши. А иначе за акаунта - приятелите ми са скрити, но той може да ги вижда от снимките-coverpictures кой ги е харесал и оттам ми ги споделяше в профила си... просто по едно време започнах да си мисля по какъв начин да се самоубия.....
към номер 11. : От Турция е бил/а "уж"

16.   Имам подобен проблем.. Момиче съм на 17 миналата година се запознах в интернет с един на 25. Бях много глупава, влубих се в него и от приятели се стигна до по интимни неща.. Той мастурбираше пред камерата, а аз от време на време му пращах полу голи снимки, където съм си скрила гърдите с ръка и се вижда и лицето ми, но после му изпратих и без ръката :( Мина време.. аз се промених, чак сега осъзнавам каква глупачка съм била и какъв боклук е той, но кога, чак когато имам сериозна връзка. Приятеля ми знае и каза, че ще е с мен каквото и да стане, което малко ме успокоява.. Та този човек постоянно ми пише глупости, че искал да ме лиже, да ме опръска със сперма и какво ли не и ако му отговоря нещо на криво и почва със заплахите от сорта "На интересна ли ще ми се правиш, сега ще те направя звезда" и подобни глупости. Не смея да го блокирам, просто съм се скрила от линия във Фейсбук от него. Мисля си, че ме блъфира, но не мога да бъда напълно сигурна. Страх ме е, постоянно си проверявам стената да не е качил някоя снимка и да ме е отбелязал или нещо от сорта. Просто умирам от страхове, защото съм задръстена и всички ме знаят като едно много добро момиче и никой няма да очаква това от мен, просто няма да го преживея ако стане. Не знам какво да правя, моля ви съветвайте ме.. Дали да го накарам да мастурбира пред мен и да го снимам и ако ме заплашва да го заплашвам и аз или какво не знам..

17.   Ах, мило дете. За Аманда Тод чувала ли си?

19.   :) малко късничко го пиша.. главно защото го видях преди малко това е найстина много гадно бих искал да сме приятели ако може или поне ако го видиш може ли да ме добавиш в скайп imgonnamadeit02 е скайпът ми (момче съм, и на мен ми се случи същото нещо ако искаш (ако ме добавиш в скайп) ще ти разкажа) благодаря. (П. С. забравих да добавя, сигурно мислиш че съм като онзи който те е прецакал е не не съм :) просто знам какво е да ти причинят това и да нямаш на кой да разчиташ надявъм се с теб да станем приятели аз никога не бих ти пойскал нещо такова)

20.   Преди години имах подобен проблем, но най-голяма мъка бе, че човекът бе хакер. Влизаше в фб ми, скаипът ми и пощата. Бе кошмар! Стина се до полиция и проблемът бе решен... Камък ми падна от сърцето!

21.   Имам подобен проблем мила... Но тук не някой друг, а моя приятел ме заплашва, че ако скъсам с него ще ги качи, а аз мече не го обичам... обичам друг...

23.   Чета че има доста изнудвани и много които са се подлъгали по някакъв начин, след което са изнудвани за пари. Но никой не казва дали заканите да качат снимки или клипове с компромати във Фейсбук са реалност. И аз преди време попаднах в една схема, която ме смачка психически. Не платих и за мое щастие за сега няма нищо. Също блокирах изнудвача.

24.   Здравейте на всички! Преди година имах абсолютно същия проблем. Това всъщност е бизнес, от който се генерират огромни приходи, и се движи най-вече от хора в треторазрядни държави в Африка и Азия като Кот Дивоар (в моя случай), Сомалия и т. н. Бъдете абсолютно сигурни, че няма да го изпратят на никого, защото могат да бъдат заловени много, много бързо, а те са страхливи. Най-доброто, което можете да направите е да ги блокирате отвсякъде и вече да имате едно на ум на кого и какво пращате. Освен това няма как да знаете дали наистина няма да качат материалите, ако им платите съответната сума. Прочетете в интернет за темата Sextortion и много бързо ще ви стане ясно.

25.   Благодаря много на 24. вече съм спокоен и продължавам да си живея живота, но с едно наум.
До 24 има ли начин как да се свържа с Вас.

26.   Много се ядосвам като чуя такива неща! Побеснявам и се чудя защо момичетата сме толкова глупави? Колко момичета пострадаха от голи снимки? И още продължавате да се показвате. И оня като ви запише ревете... просто няма логика във всичко това! Момичета престанете да се показвате по камери ако един човек ви обича няма да ви кара да правите това разберете го! Много разгонен народ, много голяма простотия! В интернет е пълно с боклуци и психопати! Аз попаднах на един много опасен тип който се прави на много набожен ама... му видях случайно порно видеата благодарение на един познат.

- Бунтарката