Споделена история от Секс и интимност

Привличат ме по-възрастни мъже
Здравейте, имам проблем (ако мога така да го нарека), за който отдавна се чудя, дали е често срещан и дали е нещо нормално. Та по същество - на 20 години съм, студентка в чужбина и се определям като сериозен и рационален човек. Но има нещо, което не мога да си обясня и то е, защо винаги си падам по по-възрастни мъже (предполагам, че има някаква връзка с факта, че съм израснала без бащинска фигура). От по-малка съм така, на 15 години разбрах, че ме привличат само мъжа на по над 30 години, а връстниците ми не могат да ме заинтригуват.

Преди да започнете с критиките, искам да вметна, че досега не съм имала връзка с по-възрастен мъж, просто заради собствените ми възгледи и защото винаги съм смятала, че едно момиче на под 20 години няма какво да прави с някой по-възрастен.
Но признавам, че сега нещата са различни и бих се впуснала в подобна връзка, ако намеря подходящия.

Бих искала да ме посъветвате - как се приемат подобни връзки от обществото и трябва ли да приема, че просто аз съм такава и няма нищо лошо във факта, че не харесвам връстниците си?

Благодаря.

Коментари

1.   Умерено негативно се приемат такива връзки. Но ако толкова те влече, предполагам няма смисъл от това да си слагаш кой знае какви спирачки, може да научиш нещо; само внимавай с предпазните средства.

И да си знаеш, че рационални хора няма, особено сериозни и рационални на 20 години.

м36

2.   И ако тук някой ти каже "недей", ще го послушаш и ще ходиш с твой връстник, така ли? Щом те привличат такива, ходи си с такива, не знам защо искаш хорската благословия или поне успокоение, че не правиш нещо лошо.

Единственият ми апел е да осъзнаеш, че всяко нещо си има и негативи, и позитиви, колкото и романтична да ти изглежда отначало идеята. Факт е, че един такъв мъж може да ти даде неща, които връстниците ти не могат, но и обратното е вярно. Въпросът е с кой недодастък си по-склонна да направиш компромис. Просто пробвай веднъж и сама прецени дали в действителност е за теб подобна връзка, може пък да преоткриеш връстниците си, може и да разбереш, че точно това е, което търсиш, друг освен теб няма как да знае, а ти не би трябвало да искаш благословията на когото и да било.

3.   Авторке не знам какво разбираш '' под възрастни мъже''? Ти си на 20, ако тръгнеш с нокой на 60 е странно разбира се. Мъж на 30 35 години не мисля, че е стар за теб, според мен е нормално. В днешно време мъжете озряват доста по късно. Аз съм мъж на 32 години и винаги съм харесвал жени долу горе на моета възраст, никога много големи или по малки, но съдбата такъв шамар ми удари, че сега съм с 18 годишно момиче. В началото ми беше странно, но човек свиква, да признавам често няма какво да и кажа, то има де, но тя не ме разбира, но такъв случай си споделям с приятел. Бъди подготвена в такива случаи, но определно нищо ти няма, че си падаш по млади мъже.

4.   Омъжих се на 19, мъжът ми беше на 33. Днес сме на по 50 60 години и имаме двама сина. На 18 и на 32

5.   10 години разлика си е приемлива дори в българското общество.

6.   Сама знаеш защо е така. Израстнала си без баща и в мъжът си винаги ще търсиш авторитета, който трябва да има бащата. Лошо няма, стига да попаднеш на правилният мъж! Познавам няколко такива двойки с голяма разлика и нещата са перфектни. Впрочем едната двойка бяха баба и дядо. Дядо беше 12 години по-възрастен от баба, но явно са си пастнали като характери и начин на живот и живяха заедно близо 50 години (до смъртта на дядо), но да изградиш такава връзка си е малко и до късмет. Самата ми баба твърди, че просто е имала късмет, защото както била 18 годишна и хвърчаща в облаците като нищо е можела да налети на някакъв изрод. За това не знам какво да ти кажа, с какъвто и мъж да се събереш просто гледай да си паснете като характери, а години, ами зависи си. Защото нали се сещаш, че ти си на 20, той е примерно на 35 и в момента и двамата сте млади и ви е забавно, ама като станеш на 50, а той ще си е на 65 и вече нещата няма да са толкова розови, защото ти ще си още енергична, а той ще е почти старец. Да не говорим пък какво ще стане ако разликата ви е над 20 години.

7.   Проблем? Повечето семейни приятели и познати имат разлика по 7-8 години. По-добре е мъжът да е по-голям, отколкото да са набори, или жената да е по -голяма. Ж 24

8.   Аз съм на 22г и излизам с 31г мъж. Страхотен е!

9.   Не виждам причина да се притесняваш, освен ако наистина не си падаш по мъже над 50 г. Причината може би наистина е в това, че си израснала без баща. Аз обаче съм израснала с такъв и съм била винаги особено привързана към него и поради тази причина може би също винаги съм си падала по по-възрастни мъже. Друга причина може да бъде, ако въпреки възрастта си, гледаш по-зряло на нещата като цяло. Но както правилно е отбелязано в първия коментар на тази възраст зрялост, рационалност няма или поне не в степента на 30 годишните. Каквато и да е причината, не си втълпявай излишно колко е ненормално. Ако с въпросния човек си пасвате, всичко е наред. Естествено, че такава връзка си има и минуси, но има един период, когато плюсовете май са повече. Ако връзката е с разлика не повече от 15 години, ако ти си 20 или 30, а той на 35-45. И все пак нещата си опира до конкретните хора, както и във всяка връзка.

10.   Да правим конкретни ограничения на възрастта, също е нелепо, т.е. дали ще са 15 или 20 години разлика не е важно, както и да определяме дали е нормално или не да си с такъв човек. По-важното е да си наясно, дали го обичаш и искаш ли да си с този човек, заради самия него или за нещо друго. Ако е по обич, просто не му прави въртели, не го лъжи и не му изневерявай. Един по зрял и опитен човек усеща тези неща и накрая нищо добро не излиза. Аз съм бил с 10 години по-млада жена и то с дете, оженихме се. Беше катастрофа за мен :) Тя просто не се е наживяла(постоянно й шареха очите), с други разбирания за живота, с болни амбиции свързани предимно с материалното и т.н. Но от друга страна, за пример мога да дам един мой връстник, който има 17 години по-млада жена( на 22 г.), вече си имат и дете. Тези хора видимо са щастливи. В крайна сметка, можем много примери да дадем, но изборът си остава твой и, според мен, най-добре не слушай никой, а послушай сърцето и разума си!!!

11.   Не мисля, че има връзка с това, че си израстнала без баща. Адски ограничено и глупаво е да се търсят причини поради, които си привлечена от по-възрастни или по-млади... Просто приеми, че те привличат по-възрастни и т'ва е.

12.   Ееее, тъй бе. Аз се чудя защо не съм вървежен, а то защото жените харесват по-възрастни, а аз съм само на 28.

13.   От авторката: Видях някои въпроси, дали си падам по над 50 годишни - не под "възрастни" имах предвид границата основно между 27 и 45 години (приблизително), но не и над 50.
Относно връстниците ми - излизала съм с мои връстници, но истината е, че на емоционална и интелектуална гледна точка, нещата не се получават. Може би аз до някаква степен съм по-зряла за годините си и пълното им нехайство и живот без цел ме дразнят до краен предел.
Именно, заради това не си се представям във връзка с мой връстник, предпочитам нещо сериозно с някой, който има вече установени възгледи за живота.

14.   До номер 12 - ей момче, аз съм на 38, и не бих те върнала. Може би не си загледал моята възрастова група, но имам не малко приятелки които много се радват на по-млади от тях мъже (и то с десетина година по-млади, не с 2-3 ;))

15.   Май те привличат повече портфейлите на дъртите мръсници, които покрай улегналите си половинки, гледат да топнат дъртия си кур в млади пичета. Аз съм мъж на 47 г. и никога не бих си и помислял да свалям някоя пикла като тебе. Но бих спал с по-възрастна жена от мен, примерно над 50 г. или 60 годишна. Сексапилът на зрялата женственост е страхотен!

16.   Сама си отговаряш-израснала без бащинска фигура. Това е разковничето-ти търсиш вниманието на по-възрастни мъже именно защото си нямала баща, други са имали бащи, но пак не са им обръщали внимание. Резултата е същия. Това си ти-така те е моделирал живота. Ако случайно заживееш с по-млад, то това ще е заради хората, заради обществените разбирания.

17.   Същото е ако момчето израсне без баща, влюбва се в майка си. Напр. една колежка на жена ми е на 60 г. и живее само със сина си. Той е на 40 и отгоре, но изобщо не мисли за приятелка или брак. Майка му за него е като съпруга, излиза с него, ходят по купони заедно, по екскурзии и т. н. Подозирам че и спат заедно и правят секс. Тяхната си работа не съм моралист, дори и това мога да приема, стига да им доставя удоволствие, а това явно е така и оргазмите с мама сигурно са най-възбуждащи и разтърсващи, но след време когато мама остарее (сега е все още си е много секси), този човек трудно ще си намери жена!

18.   В днешно време възрастта няма никакво значение, освен може би за родителите на по-младия. Лично аз познавам доста случаи на много голяма разлика между двамата в двойката. Но ако живееш в малък град е възможно да те одумват.

20.   И аз съм като теб...

21.   Годините са без значение, за привличането. То или го има или го няма. Няма значение на 22 ли е или на 32..

22.   Според мен е напълно нормално да не харесваш млади момчета, ами те са пълни лигльовци на 21 век... просто няма нищо мъжко у тях, ходят на кола маска по-често от теб, не са били в казарма, цял живот са се глезили, играят видео игри, чудят се по цял ден дали да пратят един есемес, използват момичетата, не ги ценят, телефонът им е по-важен, колебливи са, неориентирани. За масовия случай говоря, сигурно има и редки изключения (не съм срещала). Съвсем различно е когато срещнеш МЪЖ, а те - какво да правим - са по-възрастни. Аз съм на 27 и харесвам мъже над 40. Това усещане за мен е незаменимо - с мъж, който знае какво иска, суров и уверен, но нежен като котенце само с мен се връщам към себе си и се чувствам ЖЕНА. Лесно да се "танцува" така - всичко се получава естествено.
Такава връзка има бъдеще само ако си наясно със себе си (мъжете са :-))

23.   22, защо казармата за теб е критерий за мъжественост? ! Познавам много мъже, които са такива много повече, във всяко едно отношение отколкото други, прекарали по 2 години там. Тези, които си бяха л***а преди казармата си останаха такива и след нея. Аз съм служил година и половина и това е най-пропиляното време от живота ми. Вече имам чувството че тези тъпотии ги съчиняват хора, които не могат да си простят че са загубили 1-2 години от живота си а на други им се е разминало. Означава ли фактът че вече няма казарма това, че вече няма да има истински мъже в тази държава? ! А какво да кажем за държави като САЩ, Канада, Великобритания, Франция, Испания и много други без военна служба? ! Там сигурно отдавна няма свестен мъж, цели нации с лигльовци и педали!!
М 34