Споделена история от Секс и интимност

Да зададем неудобен въпрос - как?
Здравейте,

следното питане. С половинката ми бяхме разделени за около година, но се събрахме щастливо и обмисляме не само да продължим връзката си, но и да станем едно щастливо семейство.
Всичко е прекрасно, но за съжаление аз имам гинекологични проблеми, които изискват доста посещения при лекари, доста медикаменти и внимание. За щастие моят бъдещ съпруг е много влюбен и внимателен, подкрепя ме и ми помага в борбата.
Имах 2 терапии за около 2 1/2 месеца, в които не можеше да правим секс. Е, изтърпя се по един или друг начин.
Скоро ни разрешиха и цяла седмица сме като отвързани. Най-сетне..
Днес почувствах лек дискомфорт и започнах да отмятам различни предположения, като разбира се не изключвам и възможността всичко да е параноя. Доста съм напрегната напоследък по тази тема.

Трябва да задам на момчето си доста кофти въпрос. Дали добре се е пазил през годината, в които не сме били заедно, защото за мен би било много неприятно ако не е. Като чисто физически последици.

Адски ми е неудобно.. не искам въобще да повдигам тази тема, а се налага.

Какво бихте направили? Как бихте подходили в случая, така че да не се почувства мъжът, сякаш е обвиняем?

Благодаря на всички Ви, приятни празници.
Ан (25)

Коментари

2.   Вие цяла седмица без презерватив ли бяхте? Трябвало е преди това да го питаш. Казваш му, че лекарите са ти обяснили, че трябва да се предпазваш от болести. И за лично успокоение искаш да го питаш дали е правил секс без презерватив.

3.   Не го питaй, просто го помоли дa си нaпрaвите изследвaния. причинa- гинекологичният проблем, който имaш. Тaкa нямa дa го обидиш, a и резултaтa ще ти е нaй- сигурният отговор.

5.   Първо си направи изследвания в КАБКИС, безплатни са и провери дали ти има нещо!

6.   Деликатно бих задала въпроса.
Според мен щом е внимателен към теб и знае да проблема ти според мен не би трябвало да се засегне.

7.   Не разбирам кое те затруднява да му зададеш въпроси, касаещи общото ви здраве? Мисля, че по-скоро се притесняваш от някои неща, които той би могъл да разкрие и да не ти харесат. След като имаш гинекологични проблеми, ами разпитай го за сексуалния му живот преди теб.

8.   Като измислиш как да зададеш точно такъв въпрос по достатъчно тактичен начин, задай му го.
Той ще ти каже "Ама разбира се, че съм се пазил, що за въпрос? "
Ти пък няма да си убедена от такъв отговор и ще последва втори. "Сигурен ли си? ", после трети, четвърти, колко пъти го е правил през цялата година, с колко жени, и т. н.
От един невинен въпрос ще стане направо цял разпит.
И адски много ще се изненадам, ако не се разрасне в скандал.

Виж, моме. За да ти каже "не, не съм се пазил" предполага не само да е осведомен по въпроса, тоест да ходил да се преглежда, но и да е откровен човек. Ако не е спазено което и да е от тези две условия, просто няма как да получиш такъв отговор. Нещо повече - ако е откровен, то тогава е щял да ти каже още преди въобще да се сетиш да го питаш такива работи.

Единственият начин да разбереш със сигурност е да ходиш на лекар, както и да подхвърлиш идея на гинеколога дали е добра идея и двамата да се проверите за венерически болести. Ако я одобри, я казваш на съпруга под формата на полу-истина: "Абе гинеколога каза, че е хубаво да се прегледаме и двамата за болести. Искаш ли да отидем? "

9.   здравей, моят съвет или по-скоро мнение е че ще стане по-лесно ако не му го задаваш като въпрос. Задай въпроса, но като убеждение едва ли не че си сигурна че и той се е пазил. Няма дя се почувства обвиняем, но и ще разбереш ако има нещо. Надявам се да си ме разбрала.

10.   Ами, директно и ясно. Без притеснение, без обвинения, просто попитай.
Аз лично съм с година по-голям от теб и бих г приел напълно нормално като въпрос. (друг е въпросът, че ако през тая година са те минавали някви, теб не бих те приел, ама всеки си има морал и възгледи)

Та, питай съвсем спокойно, не знам от какво има да се притесняваш : )

11.   Първо трябва да отидеш на лекар и ако се установи някава кожновенерична болест незабавно трябва да се изследва и приятелят ти.

12.   Ако започнеш да увърташ той веднага ще разбере. За това няма смисъл от такива неща. Най - ефективното е...

- Мило днес бях при лекаря си и той заговори за нещо и да те попитам нещичко. Ти пазил ли си се през времето, в което не сме били заедно.

Като се замислиш това е най - удачното решение на въпроса ти :D. Може дори да го накараш да си направи изследвания. Или просто да поговориш с лекаря си за това. Да го попиташ дали има някакъв начин този проблем да е дошъл от него, а не от теб :).

Честита Нова 2014 година! Пожелавам Ви едно голямо и щастливо семейство за напред :).

13.   Авторката:

Благодаря на всички Ви и пожелавам да сте много щастливи, здрави и прекрасни и през тази година.

По принцип между моите терапии сме били с презерватив, така че да е всичко точно. Последните дни се случи 1-2 пъти да не сме и затова нещо бях параноясала.

12, мислех абсолютно същото :) Следващият път, в който ида на лекар ще използвам да го подпитам. Защото на мен редовно ми правят изследвания и за момента няма нищо, касаещо мъжа ми.

Но, разбирате, то като те зачовърка и ако ще папата да ти обяснява...

Имам му доверие на мъжлето, то през годината, в която не бяхме заедно си се виждахме ей така за по бира.. доста често, говорили сме си, оплака ми се веднъж дваж, че не иска и да търси друго момиче. Но максимата "каквото се случи във Вегас, остава във Вегас" ми е любима. Подробности не ща да знааам :)

Усмивки на всички, засега сме добре. Днес празнуваме рождения ми ден и си пожелаваме повече акъл, по-малко проблеми :)

14.   "Скоро ни разрешиха и цяла седмица сме като отвързани. Най-сетне.. "- има ли смисъл вече да питаш? В тези форуми се правите на много отворени и вещи в областта на секса, а се вижда, че сте гола вода. Уж много знаете, човек не може да Ви затвори устата, а за най елементарни въпроси, питате случайни хора. Цяла седмица секс, тогава се сещаш да питаш, странна логика!? Щом в главата ти се въртят съмнения, питаш директно, какво ще увърташ. Той ако се засегне от въпроса ти, значи толкова те обича. Така ще го тестваш, що за човек е. А ако те излъже и се получи друго, по добре отново го разкарай! Що за хора сте, поставяте здравето си на втори план. Сакън, да не го обидим, дайте да жертваме живота си. Питаш директно и ако започне да шикалкави, бий му камшика докато е време.