Бившата ми е стриптизьорка
На 27 съм и преди 1 година завърших своето образование в Германия. Сега се върнах в България и започнах работа в една българска фирма.
Едни приятели ме поканиха да посетим стриптийз бар и там видях бившата си приятелка.
С нея имахме около 2 годишна връзка. Тя живееше у нас. /това беше преди да замина за Германия/ Тогава аз й помагах в ученето /тогава тя учеше в университет/ Ние се разделихме по финансови причини.
В периода, в който бях извън страната, не знаех какво се е случило с нея.
В бара я видях -танцуваше. Аз все още съм влюбен в нея.
Веднага я свалих от пилона и я заведох вкъщи. Започнах да й се карам, затова, че проституира. И как е мога да го направи.
После тя ми обясни, че не е могла да завърши, парите не стигали и се е стигнало до това. Каза ми, че не се продава, а само танцува.
Наистина искам да й помогна, но тя постъпи много грозно с мен. Изостави ме заради това, че тогава не бях в добро финансово положение. На нея също и беше неудобно. Познавам я. Тя е свястно момиче и семейството й също.
Моля за съвет

Коментари

1.   Ако историята е реална те съветвам да я забравиш и да вървиш напред. Самият ти казваш, че грозно е постъпила с тебе. Тя пак така ще постъпи с тебе! И не си мисли, че тя ще завърши образованието си ако ти си до нея и искаш да й помогнеш.

2.   Ами спорно е колко е свястна, щом те е оставила заради липсата на пари, но ти си знаеш най-добре.

3.   Пич, направи ВСИЧКО за това момиче, което е по силите ти! Ако наистина си убеден, че е свястна - помогни й. Сега, знам че звучи малко тъпо, то искам да ти кажа, че Господ БОГАТО ще те възнагради за това! Просто всичко в живота се връща - и доброто, и лошото. Всяка добра постъпка, всяко добро дело някога ще бъде оценено и възнаградено!
Щом е успяла да НЕ се продаде, а натискът и изкушението са били много големи, повярвай ми - всякакви мазници с кинти всяка вечер да ти се мазнят..., значи наистина е свястна и морална. Освен това човек пораства, осъзнава... Вероятно дълбоко съжалява за начина, по който е постъпила спрямо тебе, разбира какъв дечко е била, и я е яд на себе си...
Не знам.. ако тези думи стигат до сърцето си - направи всичко по силите си за нея!

4.   Някакви илюзии си създаваш, приятелю. Нека погледнем фактите - зарязала те е, защото не си имал кинти, макар че си й помагал в ученето, което е било доста голям жест от твоя страна. В момента тя работи в стриптийз клуб. В твоите очи обаче тя е "свястно момиче". Според мен това, което тя наистина е, се разминава драстично с идеализирания й образ, който погрешно си създал в съзнанието си, защото просто си влюбен в нея.

Това, че си я "свалил от пилона и си я завел вкъщи" ми се струва много не на място. Ти да не си й баща? Очевидно момичето отдавна е навършило пълнолетие, може да прави каквото си иска - да проституира, да танцува, да се друса... Тя си прави изборите, тя ще си е виновна после. Защо ти трябва да я "спасяваш", след като очевидно не го е заслужила с отношението си към теб?

Мисълта ми като цяло е, че си прекалено добронамерен, а в живота такива хора биват заслепявани и използвани, след което съответно наранявани. Махни си розовите очила и приеми, че не си случил на момиче, че няма смисъл да си губиш времето с нея, и просто продължи напред.

Все ще срещнеш правилния човек за теб, който да отвръща на загрижеността и чувствата ти със същото. В тази връзка, ако питаш мен, дори не е трябвало въобще да се връщаш в България, защото тук такива хора трудно се намират, но това е съвсем друга тема с множество фактори.

Хората казват, че стар вестник не се чете. Няма смисъл да се връщаш две години назад, занимавайки се отново с нея, след като животът е пред теб. Такива връзки са един омагьосан кръг от несполуки и губене на време, което никога не се връща обратно.

Успех! :)

6.   За съжаление, когато парите не стигат- човек е готов да се подложи на всякакви унижения. Независимо как изглежда отстрани и колко мръсна ти се струва бившата ти - опитай да й влезнеш в положението. В днешно време когато си в силно затруднено положение, всеки продава гъза си за пари.

9.   Аз лично евалата правя но коментар номер 3. Наистина ми се ще да вярвам в това, което казва.
Аз обаче виждам нещата доста по-черногледо. Може и аз да греша и се надявам да е така. Решението за това как да постъпиш е вса пак твое - може 3 да прав, може аз - но ти познаваш човека и ти можеш най-добре да прецениш.
Първо тя е следвала - можела е да живее на общежитие, ако има добър успех да взима стипендия и да работи нещо почасово. Естествено няма да живее охолно или добре, но може да живее скромно докато завърши и се пребори за по-добър стандарт. Тя обаче се събира с теб и очаква ти да имаш достатъчно пари да я подпомагаш финансово. Съответно ти нямаш и тя те зарязва. Няма пари и става стриптизьорка - може наистина да е била принудена от обстоятелствата, ама може и парите от една нормална работа да не й стигат - една стриптизьорка печели поне 2 000лв на месец, ако не й повече - без да спи с непознати. Все пак каквото и друго да работи, толкова пари трудно без диплома и стаж да изкара. Сега се появяваш ти, завършил в Германия, с добро финансово положение - общо взето си добра партия. И защо да работи като стриптизьорка дето всеки я гледа и й се натиска, което все пак е доста неприятно, ако ти предложиш да й помогнеш и да я подпомогнеш финансово.
Знам, че мнението ми е доста крайно и може наистина момичето да е свястно и ако й помогнеш, наистина да си стъпи на краката, но просто искам да те накарам да се замислиш и да прецениш дали не е с тебе само, защото от неизгодна партия си се превърнал в изгодна и сравнително платежоспособна партия.
Ана

10.   И кaкво кaто тaнцувa?
Професия/ рaботa кaто всякa. не е стaнaлa проститукa.
Можелa е дa си хвaне богaт чичо дa я " избутa", но не го е нaпрaвилa. имa увaжение към себе си.

И зa кaквa помощ говориш, явно момичето си се опрaвя, кaкто може.
Aко си още влюбен и искaш дa си я върнеш, не я постaвяй в позициятa нa виновнa, нa която щял си бил дa помaгaш!!!
Или опитвaш дa я спечелиш кaто стойностен човек сегa, гледaйки нaпред или остaви момичето нa мирa.
Не се приемaй кaто нaкaкъв " Робин Худ"!
Позволилa ти е " дa я смъкнеш от пилонa и отведеш", зaщото е искaлa, a не зaщото е горкaтa социaлно- слaбa, нуждaещa се от блaговоление ти.
Тaкa звучиш!!!
Aко и с нея тaкa се държиш... по- добре я остaви!
Aко я обичaш истински, безрезервно, покaжи и колко специaлнa е зa теб!

11.   Лъже те. Не всичко е до парите, да не казвам че всичко е в характера. Знаеш ли колко бедни момичета познавам, които работят за смешни пари, образоват се и не си помислят да правят такива простотии?
Просто се изживяваш като спасител, едва ли не месия неин, а тя е достатъчно хитра да играе като жертва. Взимай се в ръце докато е време и хвани намери някое свястно момиче, преди тази да ти е изпила мозъка.
И в никакъв случай не слушай номер 1, тъй като от мен запомни че няма ненаказано добро, особено от такъв вид и подобни ситуации.
Ако си с трезвен мозък ще можеш да видиш нещата отстрани лесно, само се замисли дали ти можеш да станеш жиголо, да танцуваш на някакви бабички или да си легнеш с тях, самата мисъл може да ме отврати достатъчно.
Тя не се уважава като човек, няма нищо духовно в нея, а както повечето госпожици в днешно време, тя предпочита материално да е добре, независимо от цената. Най-лошото е че ако хванеш да се занимаваш с нея, ти ще платиш тази цена, под формата на угризения, притеснения дали някой ден няма мурвенското в нея пак да се обади и куп такива.
Видял съм достатъчно да знам, че ако тя ще се обвърже с някой, то ще е с човек, който няма проблем нито с професията и, нито с разкрачванията и, но с теб няма да се получи, само ще си съсипеш нервите и годините.

12.   Не мисля, че е проблем, че е стриптизьорка. И те, и проститутките са хора. Обаче е проблем характера и! Изоставила те е, защото си нямал пари. Това означава, че тя гледа на теб само като на начин да източи още някой лев. Помни, че, , вълкът козината си мени, но нрава не". Номер 3 изобщо не е прав. Тя трудно може да започне сериозна връзка, защото е стриптизьорка, а не защото не е искала. Като нищо ще се закрепи за теб, за да смучи пари.

Според мен, изобщо не трябва да се захващаш с нея. Аз я виждам като поредната златотърсачка/материалистка. За какво ти е такава жена?

13.   „Каза ми, че не се продава, а само танцува. „ – Е, по-голяма глупост от тази няма! Сигурно си още по-малък и наивен да повярваш.
Като прибавим и „Изостави ме заради това, че тогава не бях в добро финансово положение.“
Мен, познавал съм отблизо повече или по-малко няколко ку-ви и на всичките такива им бяха приказките. Всяка изпитваше нужда да придръпва чат-пат до себе си някое добро свестно момче, което я разбира. И се явява в случая като образа на бащата, някакъв морал, който отдавна е загубила, но понякога като й стане мъчно се досеща. Еми да, хора сме всички. А иначе си знае работата, манталитетът и характерът след 20 вече малко се променят.
Съжалявам, ще си скъсаш нервите и изгубиш още време ако се занимаваш с нея. Как само те заблуждава „Познавам я. Тя е свястно момиче и семейството й също.“. Както е казано гледай и съди човека по делата му, а не какво говори...

14.   Чудно много чудно как коментиращите делите хората на правилни и неправилни. Бих искала да разгледам и двамата /автора и бившата му/
1 Автора.
Той мисли, че е хванал господ за шлифера като е завършил висше в Германия.
С какво бе авторе си по стойностен от нея с това, че притежаваш хартиика за образование в Германия? Мен например ме озадачава факта, че си нямал пари за нея и тя те е изоставила поради този факт, но в същото време си имал пари да идеш в Германия и да учиш, дори и да си работил докато учиш, все пак от тук си заминал с някъкъв капитал. Макар да не си споменал тя прекъснала ли е или е завършила българското висше, все пак съм на мнение, че като мъж вместо да помогнеш и на нея да дойде с теб или при теб в Германия, ти си си гледал себе си. Макар че твърдиш че обичаш и си обичал си гледал само собствения си задник. Така не се гради връзка. В една връзка хората трябва да си помагат отначалото до края с пари с помощ в ученето с всичко, когато човек обича трява да е отдаден изцяло. Така да сочиш с пръст кой колко е постигнал за последните 5 години, особенно когато ти имаш повече постижения изглежда просто ти й натриваш носа и то пред непознати в нета. Доста е глупаво, постъпката не отговаря на образованието, което твърдиш че притежаваш.
2. Бившата
Момичето щом е учило висше и то преди автора да започне неговото в Германия, значи, то е достатъчно умно, особенно щом не се е повлияла от многото предложения за проституция. Предполагам че обстоятелствата са я принудили да танцува за пари. Какво очаквате от нея да седи на минимална българска заплата да гризе суха кора хляб и да го чака евентуално най-малко 5години, той да се завърне образован и с възможности да я вземе? Реално сега той продължава да я иска, точно защото тя продължава да се справя сама, стриптизьорка но независима и не чакаща на него да я храни.
Извод когато са били малки са били заедно защото имат прилики и двамата са били нямащи, сега двамата искат да са заедно, защото пак си приличат, тя се е превърнала в стриптизьорка, той в клиент на такива заведения.
Съвет: авторе тогава нямаше пари и очакваше жената до теб да се издържа сама, ето ти сега тя се издържа сама. По добре спри да й търсиш косури, а вземи се в ръце и спечели отново момичето. Няма как хем да искаш жена който да ен издържаш хем да я командваш каква професия ще избере, или я издържаш или се примиряваш с професията й, ти избираш трето положение няма.

16.   Така, нека и аз да изкажа своето мнение по темата. Първо - стриптизьорките, които не се "консумират" са толкова редки, колкото и колекционерските вина. Второ - срамна професия няма, но плътта си е плът. Това е строго лично. Ако момичето е искала доходи - да заповяда, търсят се продавачки, хигиенистки и т. н. нискоквалифициран персонал. Да се е хванало на 2 работи. Не е невъзможно. Докато бях студент, за да се издържам го правех в продължение на 5 години. За този период ми се събират 15-20 почивни дни всичко на всичко. Ето, сега съм с 2 висши, стабилна професия, стабилни доходи, но успехите изискват жертви. Трето - лично познавам 2 стриптизьорки, които по техни думи "само" танцуват. Такъв филм няма. Общи познати са ми казвали и тарифите им. Извинявай, "само" от танци не можеш да изкараш за 6 месеца пари за чисто нов автомобил. Нали така? Четвърто - тези "танцьорки", за да им се притъпи чувството за срам и да им паднат задръжките на 90% ползват различни субстанции - ти си прави извода какви. А бивш наркоман и бивш гей - няма. Махай го този боклук и не се занимавай с нея. Само ще ти опропасти живота. Гледай напред и следващият път дано да попаднеш на наистина свястно момиче, а не амортизирана "танцьорка"

17.   Да бе така ще я свалиш от пилона! Хахаха ! Охраната няма да ти позволи да я пипнеш (ако не си си платил де) , че даже и вкъщи си я завел !! хаха

18.   абе 14, откъде-накъде авторът да е длъжен да издържа приятелката си докато са били заедно, че и в Германия да я вземе при себе си?? нито й е баща, нито й е съпруг (макар че и тогава е спорно:-), по това време явно и двамата са били студенти, естествено, че ще гледа образованието си. да ти напомня, че тя грозно го е зарязала заради липсата на пари, а не той нея!
едва ли не ще изкараш, че е виновен, задето е заминал за Германия! може да е спечелил стипендия, да е работил, да са го издържали родителите, няма значение, това не касае приятелката му и изобщо не е бил и не й е длъжен. жена съм, но се дразня страшно от подобни изказвания!
а тези приказки за невинната жертва на обстоятелствата ги разправяй на друг. достатъчно примери имам пред себе си на студенти, които работят какво ли не, за да се издържат. човек винаги има избор, просто някои избират по-лесното краткосрочно решение. дали може да е стриптийзьорка до пенсия? дали има спестени пари, за да продължи образованието си, евентуално, щом е постигнала приличен стандарт? или ще кара така докато я измести някоя по-млада или докато намери някой като автора да я издържа?
Ж42

19.   Тя също си казва "бившия ми ходи по проститутки".
Да ти кажа, не е грозно да се разделите по финансови причини. Аз също не съм с моя приятел по същите причини. Все пак апартаментите струват не малко пари, а ние сме млади, сега е момента да работим, а не д си губим времето.

20.   №18 Ти как си представяш една връзка между двама души? Да се обичат и всеки, като са заедно навън, да се храни според доходите си? Всеки да пие питие в заведението според доходите си? Винаги да се избира заведение за посещение според доходите на по бедния и да продължават да се гледат влюбено?
За съжаление в реалния живот мъжът избира къде да заведе приятелката си на заведение, тоест той избира класа на заведението. Вероятността едни от двамата винаги да е на линия и да може сам да си позволи питие в избраното от другия заведение е минимална.
За мен щом любовта е споделена и джобните са споделени, независимо кой е по богатият. Така ги разбирам нещата.
Щом той я е обичал е трябвало да се постарае и тя да получи добро образование същевременно и да са заедно. Не изцяло да плаща образованието й, а да й помогне, да й подаде ръка, да вземат решение двамата, за общото бъдеще, за да има и тя едно добро образование и двамата да бъдат силни.
Човек който дели любовта от джобните си не обича истински. Лично аз в началото, първите 3 години, издържах мъжа ми и не мисля че това е лошо.

21.   Бягай от тая като дявол от тамян, нищо добро не те чака с такава. И бъди малко повече мъж!

22.   Пич за да си щастлив си намери свястно момиче и не се занимавай с парцали.

23.   Искаш ли да си с нея? Следвай мечтите си!

24.   от 18
номер 14/20, не описвай крайности и не изопачавай думите ми. естествено, че като са гаджета, ще споделят много неща, включително част от финансите си. всъщност авторът е правил точно това докато е имал тази възможност, а приятелката му не е направила същото за него когато той не е можел вече да й помага. вместо това тя го е зарязала, а не му е помогнала на свой ред, както си направила ти например.
а за образованието в Германия не е толкова лесно, колкото го описваш :-) на думи звучи чудесно да й помогне и да й подаде ръка, но това далеч не е достатъчно:-) много зависи от специалност, от успех, от знаене на език, от лични качества. тук не знаем много важни подробности, така че не съди с лека ръка. пък и не знаем дали тя самата е искала да отиде с него, нали го е зарязала преди това.
от написаното някак не й съчувствам, въпреки че разполагаме само с едната гледна точка.
Ж42

25.   Много интересно как повечето бг мъже заклеймяват стриптийзьорки, проститутки и компаньонки като парцали и боклуци, а в същото време очичките им изтичат по тях и плащат сериозни суми, за да ги гледат или имат. Лицемерен морал му се казва на това.
Автора ще го посъветвам да слуша единствено разума и интуицията си. Съвети от пишман мъжкари, които съзнателно търсят невзрачни женици за съпруги или партньорки, а в същото време не пропускат така презираните уж от тях "парцали", не му трябват.

26.   25, те ги заклеймяват по едни параграфи (морални например), а плащат, за да ги имат по други (физически).
Човек не би искал да живее с крава, но си плаща за млякото й. Лицемерие ли е това?

27.   От номер 12 до 25. Аз не съм на това мнение. За мен лично една компаньонка или стриптизьорка може да е по-добра отколкото някои други жени. Те са приели своята дейност за работа и професия. Те са честни спрямо това какво предлагат и какво искат. При тях, няма нищо лично и всичко е просто бизнес. А и компаньонките на свободна практика, често сами си избират тази професия, не са като онези, които ги държат сутеньори (те са насилвани и принудени) или тези на магистралата (те вече са отчаяни). Аз и затова съм за легализирането на проституцията. Не искам в никакъв случай да насилвам жените да стават такива, но ако някоя реши да се занимава с това, нека да има защита от закона, нека да и се плаща добре и нека да получава някакво уважение от клиентите си. То е ясно, че докато има мъже, които искат да получат секс и не го получават, ще има и компаньонки.

Аз лично не харесвам жени, които не са искрени в това което искат. Да твърдиш, че обичаш някого, а в същото време да ламтиш за пари или друг интерес, е лицемерно и противно за мен.

28.   има добри и лоши хора, няма значение че е стриптизьорка, но не всеки може да приеме тази професия, дори и да се приеме, един ден всичко ще свърши, мисълта че се продава ще изтрие така наречената любов...

29.   Пич искам да те уверя, че не всяко момиче, което танцува в бар означава, че проституира. Истина е, че има и такива, кото го правят. Моята приятелка също танцува понякога в клубове, въпреки, че аз мога да и осигуря всичко, от което има нужда. И все пак тя се инати. Но познавам нея и приятелките й, виждал съм колко пияни мъже са се опитвали срещу високи суми да ги накарат да си тръгнат с тях, но те отказваха. Ако наистина я обичаш направи всичко за нея и бъдете заедно. Няма по-хубво от любовта... имай й доверие.

31.   мисля че тя заслужава да и дадеш шанс, но реше нието си е твое!

32.   До номер 2,
Вече е напълно нормално да е така, дори не влизат в графа "меркантилни" Жената може и дори трябва да е материално зависима от мъжа. Което не е нормално, но това е друга тема. То е толкова нормално, колкото и безразборен секс при 15 годишните. Всяка втора е такава, а, ако може да не ми отговаряте с клишета от сорта на - Не си прави генерални заключения и тем подобни обяснения, тъй като живота ясно е показал, че сте досущ като приятелката на автора, само дето не се кълчите по барове, но това го оправдава и външният вид.