Споделена история от Секс и интимност

Проблем ли е ако не спите в едно легло?
Ако мъжът ви не иска да спите в едно легло, под предлог, че не успява да се наспи, а и секс правим не повече от 1 път месечно, най-много два, това означава ли, че не желае интимна близост? Не бихте ли се ли почувствали пренебрегнати, самотни и нежелани, и изобщо нормално ли е такова съвместно съжителство между млада двойка?
Благодаря ви, ако имате с какво да ме успокоите, ще се радвам!

Коментари

1.   Аз съм мъж и държа да спа в едно лего с жена си. Ако някога престана да искам, единствената причина би била, че не искам близост, което е равносилно на липса на чувства или желание да прикрия нещо.

2.   Да те успокоя за съжаление, едва ли ще мога.

НО ще направя друго за теб.
Ще ти разкажа една история (не си вади прибързани изводи)

Той имаше любовница. Бяха вече понатрупали семейна рутина от един мъчен 10 годишен брак. Тя разбра за любовницата. Той също спеше на друго легло, беше станал неузнаваем... явно влюбен. Тя получи съвет от една по-възрастна дама "Остави го да си троши главата. Ти си бъди себе си, излизай с приятелки, грижи се за чистотата и уюта на дома си и не мрънкай" Тя послуша този съвет. Любовницата започнала да настоява, да иска развод. Той отиде при жена си и на колене я умоляваше за прошка. Поговориха. Тя прости и сега живеят чудесно и се радват на пълноценна интимност

3.   Аз не смятам, че е нормално. С моят мъж непрекъснато търсим близост. Може и да няма повод за притеснение, но е редно да поговорите. И послевай съвета на номер 2 - никакво мрънкане, дръж се на положение и си гледай живота. Успех!
Ж27

4.   не е нормално
ако сте на по 70 години -ок

5.   Н2, е нaписaл/ a... кaкво е положението дa речем.
Но ти искaш ли дa зaемеш позициятa нa "мaмa" и дa чaкaш " пaлaвaтa рожбa" дa се нaлудувa, или предпочитaш дa си бъдеш женa и дa решaвaш кaто тaкaвa? !

6.   Разбира се, че е проблем! Не знам дали сте женени, но е ясно, че не го привличаш по какъвто и да е начин. Вече какво ще правиш си е твоя работа. Ако бях аз щяхме да се разделим

7.   когато душите са изтинали, дори телата не могат да ги стоплят, дано това не е твоят случай!

8.   Да, нормално е предимно за млади двойки с между 3 и 4-години съвместно съжителство, чията възраст (и на двамата) преди началото на връзката е била между 47 и 48 години. :)))))

Ако не е диспечер на някое летище, не виждам как пречиш на изключително важния за него сън! По-вероятно е да си има друга и да се чуди как да те разкара. Съжалявам, но или е това, или има някакъв сексуален проблем и го е срам да си признае! Провери дали има такъв и ако няма, готви се за раздяла. :)

9.   Авторката съм: Да кажем, че хич не вярвам да си има любовница, защото му знам работното време и виждам кога се прибирам. Знам, че е уморен и трудно се наспива заради нощните си смени, които са 2 пъти седмично. Но аз пък, а и много други хора, като са уморени, не им пречи да имат желание за интимност, или най-малкото да се гушнеш в партньора и да почувстваш малко нежност и закрила. Купихме си и по-голямо легло. Нещата са явно от психологически характер, за което, цитирам, "аз съм виновна", че той не можел да се отпусне да спи с мен. Не знам какво да си мисля. Но всяко ваше мнение е ценно за мен.

10.   Номер 3 съм.
Не си виновна ти. Вероятно си мрънкала, заради неговото поведение (което бих направила и аз вероятно :)), но вината да не може да се отпусне е и в двамата. Ако не искаш всичко между вас да приключи трябва да говорите, да се опитате да разберете другия. Помоли го да ти каже кога ще може да ти отдели час (или 5 часа) за разговор. Явно работи на кофти смени и ако го спипаш изморен или изнервен (което е много вероятно) разговорът няма да протече добре. Ако обаче се разберете, че след 2 дни ще поговорите и ще изясните положението няма да има мърдане.
Това е ако искаш да спасиш връзката си. Ако не искаш, най-лесният вариант е да си събереш багажа и като се прибере от работа да те няма.
Ж27

11.   Вероятно го дразниш с нещо и затова те отбягва... търси свое лично пространство и свобода без твоето присъствие като основен дразнител. Ако си жена, която много мрънка и изисква и иска да се налага за всичко в дребни детайли и го "задушава" и не дава възможност да прави нещата по свой си начин и разбиране е нормално да иска да се отдръпне от теб и за да има спокойствие от теб. От това ще страда и сексуалния ви живот.

Щом ти казва, че ти си "виновна за всичко" значи има някакви търкания и несъгласия между вас, които са в основата на това.
Ако искаш да ти отделя внимание и нежност трябва да помислиш и за твоето държание си към него... начина си на говорене дори, тона с който говориш и т. н.. Щом живееш с друг човек трябва и ти да се съобразяваш с него, неговите желания и разбирания.

Може би си авторката на другата тема, спи с детето си вместо с мъжа си в една стая, което допълнително това по-горе кара мъжа ти да не иска да идва при теб. Детето няма място в родителската спалня освен ако не е бебе...

Като цяло помисли и коригирай своето поведение... и той ще те потърси сам.

12.   Добре де, щом ти казва, че не може да се отпусне да спи с теб и ти си виновна за това.. опитай да поговориш с него. Нещо явно го мъчи този човек, нещо което не знаеш или не разбираш докрай!

Добрият стар спокоен разговор може би ще е от полза тук.

Питай го с какво си виновна, нека ти обясни вината ти или пък да ти каже как да се справиш с това. И не приемай "вина" като обида, а по-скоро като синоним на отговорност.

На свой ред ти му обясни как се чувстваш от това, че бяга от интимност, кажи му какво ти се иска -да се гушнеш, да усетиш топлината му

и се разберете - истината е някъде там помежду ви

ot 2

13.   Авторке в другата тема ти писах доста тук само ще ти пиша виж коментари №10 и 11

14.   Аз пък ще те успокоя. Като за начало имам няколко въпроса към теб: 1. На колко години сте? 2. От колко години сте заедно? 3. Мъжът ти има ли някакви психични проблеми(тук не говоря, да е луд, а някои разтройства)? Неспокойство, лесна раздразнимост? Ако е така, най-вероятно е от работата, която върши и на стреса, на който е подложен. Когато се прибере вкъщи, вместо да му разправяш какво си правила през деня, опитай да покажеш обичта си към него. Да си представим, че аз съм мъжът ти. Когато се прибера вкъщи, ако съм ужасно много изморен, не бих желал да правя неща, които изискват енергия, памет, мислене и подобни. Релаксацията за мен би било единственото решение, като това е строго индивидуално за всеки човек. Ти най-добре познаваш мъжа си и трябва да намериш начин за релаксиране. Ако го поотпуснеш преди сън и го накараш да забрави тежкия ден, дали няма да си легнете заедно? Някои мъже не обичат жени, които са като някакви лъвици, нахвърлят им се, целуват ги доста неприятно и т. н. Разбира се, отново казвам, че ти най-добре познаваш мъжа си и най-вероятно мога да греша.
Ако всичко до тук няма нищо общо с половинката, то най-вероятно е време да си дадете почивка(по скоро, той да си почине).
Някои дами могат да ме разберат погрешно. Целта ми е не да Ви накарам да станете роби на Вашите мъже, а просто като начин за решение на проблемите свързани с работата. Ако мъжът Ви постоянно прави такива номера, не сте длъжни да го търпите.

15.   Мило, може да хъркаш.
Сега сериозно- може да пърдиш много? !

16.   Коя е другата тема? Мрънкане, вина...? Че хърка, нещо друго...? Ако това си "споделила" - сподели го и с нас, за да споделим своите мнения за подобни ситуации.
Аз лично също на драго сърце бих се изнесъл от спалнята, но поне за сега няма къде да отида. И не, защото също работя нощни смени, а заради цял куп други неща. Ето някои: не се съобразява, кога аз съм легнал - тя остава, размотава се нещо и когато идва да ляга, фактически ме събужда и много пъти след това дълго не мога да заспя. Секса ни, освен рядък е и твърде некачествен. Тя някак си си е решила, че това трябва да се случва, само когато на нея й се е приискало. Не знам до колко ти си наясно, но на мъжа съвсем не винаги това му е възможно, колкото и по принцип да му се иска. Има и още - едни навици (по-скоро слабости), с които не се и опитва да се пребори. Сигурно ще е добре да ти ги каже някой страничен, но в това пространство, макар и анонимно, все пак не е много комфортно... Ако продължи дискусията и я следиш, може и да предложа нещо между редовете. От друга страна бих те попитал: - а защо ти е в същност да спи, подчертавам - да спи до теб? При положение, че няма внимание, нежност... още по-малко секс. Познавам двойкИ, които не спят заедно отдавна, но си правят секс (по техни си норми). На теб самата как ти звучи положението да не спите заедно, но да "го правите" по често?

17.   От Авторката: Вече в № 9 съм поясниа някои неща. Сега ще добавя, с оглед на по-нататъшните ви предположения и въпроси.
Към № 10, 11, 12 - Да, говорили сме доста пъти за това какво го притеснява. Основно това, че е свикнал да си спи сам и така не се налага с никой да се съобразява, че като съм до него се е стегнал и се стрехува с нещо да не ме притесни и така не може да се наспи. Ставал недоспал от общото ни легло и през деня не му е комфортно. А леглото ни е голямо и удобно и не предполага бутане, ръгане и т. н.
Другата версия негова, че детето мрънка, но то не е всяка нощ. Да добавя, че и аз вече ходя на работа, от 3 месеца, и ми се налага нощем да ставам понякога, и аз не винаги си доспивам. Казах вече, че не можем да го изместим в другата, готовата стая, защото целта беше да е на спокойствие в спалнята, защото другото помещение е кухня, всекидневна и трапезария. Няма как, докато ядем късно, гледаме телевизия, говорим по телефона, дрънкаме чинии и тенджери, детето да спи там. Това беше до неговата годинка и половина и ми е кофти, че поради липса на спалня се наложи там, на този шум, да го отгледам от първия му ден.
Друга версия, моя, за която по-горе цитираните номера 10, 11 и 12 много ме подозират е, че да, наистина докато стане всичко, много разговори, мрънкане, скандални моменти, обиди ако щете, е имало, но сме си изяснявали нещата и сме се сдобрявали. Подобрявали сме тона в последствие. Не съм някоя простачка, която за спорта и по навик, непрекъснато да го овиква, да го стресира и т. н.
До №14 - на 36 г. сме, от 3 години заедно, от които 2 живеем заедно. Относно психологическите причини - считам, че е твърде раним, докачлив и изнервен, от работата си като полицай. Но нима моята работа не е изнервяща, на човек занимаващ се с бюрокрация.
До № 16 - Лягам си преди него, защото той педпочита да седи до късно, човек с добра хигиена и външен вид съм, не се хваля. Имам нужда не непременно от секс, но тук говорим за необходимостта да чувстваш любимия до себе си нощем, но той вероятно няма такава потребност, защото откакто живеем заедно, е спал при мен за броени нощи, и не вярвам това изобщо да се промени. Въпроса е аз как да се примиря с това.

18.   Мисля, че човекът до теб има психологичен проблем. Аз също имах този проблем с приятеля си независимо, че интимните ни отношения си бяха в норма. Доста травми нанесе и на моята психика. Човекът за който говориш трябва да вземе сериозни мерки за психическото си здраве. Иначе може и твоята психика да пострада от това. Обясни му, че за една жена е много важно да се чувства физически свързана с мъжа който е избрала. И ако не се промени - бегай далече! Или си избери мъж, който ще ти се кефи безгранично и с който ще си щастлива. Давай смело момиче докато си още млада!

20.   Мъж на 51г. от 2г не спим в едно легло. Причината е че и двамата започнахме да похъркваме но това не пречи на интимното ни преживяване. Мисля че причината е другаде трябва повече време да оставате двамата сами без деца и родители. Ходете по почивки само двамата сега сайтовете са пълни с предложения не говоря за много дни въпроса е да спиш с него той да се пречупи, правете разнообразие в секса нови неща мъжете много бързо се манипулираме само ти знаеш как да го направиш. Дано съвета ми е правилния. УСПЕХ.

21.   Най-вероятно не може да се наспива, защото има газове и не може да пръцка в общото ви легло. Моя мъж е така. Сигурна съм, че това е причината.

22.   Мъж съм и според мен не е нормално. Аз се притеснявам, че жена ми иска да спим с отделни завивки защото съм дърпал цяла нощ одеалото и тя треперела, а какво да говорим да спим на отделни легла. Имам приятел, който спи на отделно легло от жена си по същата причина, която изтъква и мъжа ти - за да се наспи по-добре. Питам го не му ли липсва близостта с жена му, не му ли е гадно така и тогава той изплю камъчето. Вече не чувствал жена си близка защото тя постоянно мрънкала и била крива и нервна. Той ходи на две работи, а тя пак недоволна. Тя не работи, а само си гледа детето, но пак не си върши задълженията, а го принуждава да си делят домашната работа без значение, че той е буквално смазан от две работни места. В този случай го разбирам. Замисли се дали и при вас няма някаква причина, поради която не те чувства вече така близка. Според мен този мъж не те обича вече. Дано да греша.

23.   По важни са взаимоотношенията между двама, тогава когато са в съзнание, а не когато са в сънно положение. Когато човек спи, не съзнава какво прави тялото му. Един хърка, друг изпуска газове, трети поритва, друг дърпа завивките и отвива партньора си, а някои насън дори могат да наранят спящият до него. Затова, най добре е, всеки да спи в отделно легло, дори богатите си имат свои стаи-кабинети, където се усамотяват за отдих. Защо толкова държите, някой да ви дъха в лицето, докато спите? Нима като заспите усещате присъствието на друго тяло до вас? Какво ви пречи, след една спокойна вечеря, след приятен разговор за изминалият ден, след посещение на театър или кино, а може и ресторант, да се вмъкнете в банята, там да се поглезите и изкъпете, след това да се поборичкате в обща спалня(естествено ще има и друго) и след успокояване на страстите, пожелавате си лека нощ и всеки да си отиде в стаята, където да се отдаде на нощен покой? Останал насаме, всеки приспива душата си и дава свобода на тялото. Без притеснение то си функционира свободно и не смущава никого. Тогава няма забележки и дразги и живота тече нормално. Защо е тази дребнавост, щом не иска да ми диша лошият дъх, или не иска да ми диша газовете, значи не ме обича!? Много странни разсъждения. Утре ще искате и задника ви да целува, защото само така според вас ще докаже, че ви обича. Явно при вас буднитете тръпки са умрели, не спящите.