Това търсене на внемание ли е?
Имах уш приятелка. Казвала съм и много неща за приятелят ми но тя ме предаде когато се разделихме с приятелят ми. Първо когато и споделях тя ме съветваше да го оставя. После след раздялата тя беше много лошо настроена срещо мен защото съм го оставила. След това се събрахме и ме заплаши че нещо такова като че ли звучешекато ДА НЕ СЕ ПОВТАРЯ ПОВЕЧЕ. нЕ ЗНАЕХ КАК ДА ГО ТЪЛКУВАМ. После пак сме се виждаи с нея но само поздравява него и му обръща внимание. Добре при такава ситуация тя не трябва да бърбори против нас двамата. Второ не я засяга какво има между нас двамата. Трето всеки я обожава незнайно защо може би защото се лигави на мъжете... Въпроса. Защо приятелите ни предават и обръщат груб? Защо не си мълчат вместо да коментират? И последно защо го ненавиждам този човек? И как мога да премахна товаа чувство?

Коментари

1.   Може би се е отвратила от правописа ти, от който аз лично почти нищо не разбрах, макар да имах такова желание, съжалявам.

2.   Съжалявам за каквото там ти се е случило. Честно казано смятам, че трябва да поработиш повечеко над правописа си и начина си на изразяване. Може би, ако хората разбират какъв е проблема ще ти дадат някакви адекватни съвети. Аз лично не можах да разбера...
Ж27

3.   Странни отношения имате. Струва ми се, че никога не ти е била приятелка. А колкото до предателствата - никой не е застрахован. Приеми го като вид житейски опит и друг път си опичай акъла на кой какво споделяш.. :)

5.   И аз съм на мнение, че ако говориш с хората по начина, по който пишеш, е нормално никой нищо да не разбере. Може би приятелката ти е по-грамотна и затова я харесват повече.

6.   Обръщат ти "груб" защото си неграмотна!

7.   Преди да се чудиш как, защо и КОЙ.. поработи върху себе си.. в 21 век със цялото това социално общуване да не можеш да се изразяваш ясно и да допускаш подобни правописни грешки е недопустимо... почети малко повече книги... не завиждай.. кой какъв бил и колко бил харесван.. това чувство няма да ти донесе нищо добро само страдание.. развивай себе си.. това ще е твоя плюс във всяко едно отношение...

8.   Посещавай часовете по български някой път!

9.   Марш, на уроци по български... Това го казвам, като приятелски съвет. Нищо не ти се разбира, дори от кратичкият текст, който си написала.

10.   Благодаря за правописния съвет. но тук ние ни говорим за правилна граматика. За сега имаше един коментар който не се свързва с правопес. Ако обичате моля по темата да обсъждаме.

11.   Да, нИ трябва да говорим за граматика, но все пак може да се постараеш да си напишеш темата поне малко последователно, за да разберем ние за какво да говорим. Наистина не се разбира изобщо какво искаш да разкажеш и какво ти е питането. Как да разчетем мислите ти?

12.   Номер 2 съм.
Скъпа, както ти написах в предишния си коментар, ако можех да разбера какво си написала и какъв точно е проблемът щях да ти дам съвет. Затова влизам в този сайт - за да помагам на хората, ако мога. В случая обаче, изказа ти е ужасен (не говоря за правопис, а за правилно структуриране на изреченията и цялостния текст). Вместо да го приемаш като заяждане се замисли - след като 10 човека са ти написали едно и също нещо, може би има защо.
Единственото, което разбрах със сигурност, е че някой те е предал. Ако е така, мога да ти дам следния съвет - живота е достатъчно гаден и без да държим до себе си предатели, хора на които не можем да вярваме и разчитаме. След като са те предали значи този човек не държи на теб и не заслужава да поддържаш каквито и да е отношения с него.

13.   До 10 (авторката)

Опитах се да пиша по темата, но нямаше как, защото просто не се разбира нищо. Така че не казвай "тук ние нИ говорим за правилна граматика". Значи, когато искаш съвет, редно е поне да се изразиш така, че да те разберат.

Иначе със същия успех можеше да го напишеш на занзибарски и да кажеш "тук ние нИ говорим за това на какъв език е написано". Нали? Малко ей така...

14.   "За сега имаше един коментар който не се свързва с правопЕс. "

А това да ти говори нещо?

15.   Такаааа-аааа

Чета аз коментари и се чудя колко пък неразбираемо може да е написана някаква история? ! Оказа се доста могло ;)

Та предлагам превод, за да стане по-ясно на всички за какво иде реч тука.

Авторката имала най-добра приятелка, на която разказвала за перипетиите си с гаджето си. Приятелката я съветвала да го зареже и авторката в един момент наистина го оставила. Но приятелката й започнала да се държи агресивно и още по-агресивно след като авторката отново се събрала с това момче. Приятелката като ги види не й говори, а поздравява само него. После има някакви изреждания, явно на проблемите, които вълнуват младата ни авторка:
Първо - тя (приятелката) бърбори за двойката
Второ - авторката смята, че приятелката не бива да я засяга толкова любовния живот на авторката
Трето - тя (приятелката) е обожавана от всички, защото (според авторката) се лигави с мъжете

След това се появяват няколко екзистенциални въпроса:
1. Защо приятелите ни, ни предават и ни обръщат гръб?
2. Защо хората говорят, вместо да мълчат?
3. Защо ненавижда довчерашната си приятелка?
4. Как да премахне ненавистта от себе си?

С оглед на превода, мнението ми по историята е следното:
"Господи, слез и вместо да си прибираш вересиите, моля те, върни 13 годишните хлапета в класните стаи и избави ги от мислите им, защото са в сериозна заплаха от бъдещо тотално оглупяване"

До авторката:
Тя най-вероятно го харесва или ревнува за вниманието, което отделяш на гаджето си. Това я кара да сплетничи и да завижда. От омразата човек се избавя като спре да мисли за нея и просто продължи напред.

Съвет:
Покани я на кафе и поговорете.

16.   Благодаря на тези които ми дадоха съвета който търся. А за тези който не спряха да коментират за някои грешно натиснати букви само мога да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ! Вие преобърнахте живота ми към хубаво! Браво! Аз ще ви дам сега един съвет вървете махнете негативната енергия от вас замърсявате въздуха... без лошо. Приятен ден!

17.   Хахаха, браво 15! Голямо старание полагаш да помогнеш на ближния!
Авторке, добре ще е поне годините си да уточниш и може би ще се окаже по-добре да пишеш в раздел "Тийнейджърски".
Иначе, най-вероятно е търсене на внЕмание или по-точно ревност - често срещано явление, особено, ако преди да се "залюбите" с твоя приятел, си прекарвала цялото свободно време с дружката си. Почувствала се е пренебрегната и лишена от твоето внимание заради някакъв си мъж.
"Защо хората говорят, вместо да мълчат? " - сложен психоаналитичен въпрос. Съмнявам се някой да успее да ти отговори тук.

18.   Авторке, ти остави на нас да определим дали енергията ни е негативна или позитивна. Но този изказ наистина ще ти пречи в живота, така че в твой интерес е да поработиш над него. Не го приемай като обида, вярно че хората малко го обърнаха на майтап, но те са провокирани от начина ти изразяване. На тях им е все едно как се изразяваш, защото от това губиш само ти, а не те.

Вместо да се обиждаш, обърни внимание как не постигаш целите си благодарение на изказа си - искаше да получиш съвет, а виж какво постигна - подигравки. Аз например наистина исках да помогна, но ме лиши от тази възможност. Утре ще се налага да търсиш работа, да се представяш добре и ако всички реагират така, до къде мислиш, че ще стигнеш в живота? Ще имаш претенции за нещо, а дори няма да знаеш как да го поискаш като хората.

Ти ако си шеф и дойде човек да си търси работа, който не може две думи на кръст да каже, ще го вземеш ли на сериозно? Тук не е въпроса в обърканите буквички, а как се изразяваш и как това ще повлияе на живота ти. Вместо да се обиждаш, виж кое е наистина същественото в така създалата се ситуация.

Знам, че ти е наранено достойнство, но задълбаването в това само би влошило положението, вместо това се стегни и се учи от грешките си. Никой не се е родил научен и всеки може да се научи при добра воля.

От номер 1

19.   Нищо повече не казвай на тая уж "приятелка". далеко от нея. тя е явно от тоя тип жени дето не им стига техният живот и все чоплят чуждите.

20.   Нали уж трябваше да сме полезни с коментарите си. Струва ми се, че твърде много хора си намериха поле за изява, с (като че ли) единствената цел да се покажат колко са остроумни и колко умело си служат с иронията и сарказма. Не, че защитавам авторката, тя определено има пропуски по български език, но и вашата реакция не е за адмирации. Този сайт (поне доколкото ми се вижда) е за да си ПОМАГАМЕ, а не да се правим на интересни за сметка на някой друг. Сигурна съм, че критикуващите всъщност са разбрали за какво иде реч, ама как да се пропусне такъв шанс да натрием нечий нос? Няма как просто. Типично по български. Дано поне да сте се почувствали по-добре, че аз друга полза от писанията ви не виждам... :-)

21.   До 20

А според теб аз длъжен ли съм да се напрягам и да си губя 1 час, за да прочета някакъв пост 15 пъти, докато го разбера? Едно е да объркаш някоя буква по невнимание, друго е да не ти се разбира нищо. Когато искаш помощ, си длъжен поне да дадеш възможност да ти помогнат.

Целта е не да се правим на умни, а да я накраме да се усети, че трябва да го поправи това у себе си, защото както виждаш и пречи, че не може да се изразява. Това че и се смеем, не е проблем, проблем ще е, когато и се смеят цял живот, когато се опитва да си постигне целите.

Само че тя и ти обръщате внимание на сарказма, а не на същественото. Вместо да се правите на ощипани булки, вземете и се научете да пишете и говорите, че да ви разбират и хората. На мен ми е все тая, но на вас ще ви пречи винаги.

22.   Номер 20, ето я помощта:

N18"Вместо да се обиждаш, обърни внимание как не постигаш целите си благодарение на изказа си - искаше да получиш съвет, а виж какво постигна - подигравки. Аз например наистина исках да помогна, но ме лиши от тази възможност. Утре ще се налага да търсиш работа, да се представяш добре и ако всички реагират така, до къде мислиш, че ще стигнеш в живота? Ще имаш претенции за нещо, а дори няма да знаеш как да го поискаш като хората. "

23.   Бреей, ма много злобен народ имало! Те - "идеалните" може да ги видите тук! Ха-ха

24.   21, не съм казала, че си длъжен да четеш каквото и да било! Имах предвид, че хората, които обикновено пишат тук имат някакъв проблем и очакват съвети, помощ, кураж... Както искаш го наречи. И ако не можеш да го дадеш, просто не коментирай! Съгласи се, че би ти било неприятно да споделиш нещо и докато очакваш някакви съвети, срещу тебе да застанат 20 човека и да коментират не проблема ти, а правописа ти. Аз също съм правила забележки за правопис, но същевременно с това се опитвам да помогна на дадения човек с нещо. ТОВА именно ме подразни в коментарите. Не забележките, а това, че не са ПОЛЕЗНИ (поне голямата част от тях).

П. П. И не знам защо се обръщаш към мен с епитета "ощипана булка". Заявявам позиция и мнение, нищо повече. А и виждам, че не си имал проблем да ми прочетеш писанието.. :-)

25.   Явно не разбирате, че помощта по въпроса е на първо време критиката, относно правописа и най-вече изразяването ?. Защото това би могло да съспите доста неща в живота ?. Защото приятелката ? утре може изобщо да не присъстява в него, но ако не оправи начина си на изказване ще ? е голям проблем. Подозирам, че Авторката е още в тийнейджърската възраст и ни приема, ни предава. Дано поне с порастването ? се промени това. Защото, ако не се научи да извлича ползата от градивната критика на другите, ще трябва да се научи от Живота. А неговите уроци са бая тежки

26.   До 24

Ами те забележките пак помагат, стига човекът да ги тълкува правилно, вместо да се обижда.