Споделена история от Секс и интимност

Дали ще се получи?
Просто искам, да попитам. В тийнейджърските години и почти през цялото ми студентство бях от така наречените задръстени момчета. Бях срамежлив, притеснителен, припрян и т. н. Отблъсквах момичетата, а и хората като цяло. Но все пак имах компания и приятели. Сега съм на 24. С времето се оправих. Вече не съм такъв. Гледам по-ведро на нещата, усмихвам се, нямам проблем с момичетата. В повечето случаи лесно успявам, да ги сваля. Дори виждам как момчета, на които винаги е вървяло с момичетата и никога не са били задръстени, вече доста по-трудно се справят от мен в това отношение. Но все ми се струва, че в очите на старите ми познати винаги ще остана срамежливото момче и смотанякът. Те от години ме познават такъв, макар че сега не съм тази личност. Провокира ме, да напиша тази тема едно скорошно събитие. Често се засичаме с колегите ми от университета. Излизаме понякога. Изпитах чисто сексуално привличане към една колежка. Просто така се получи съвсем случайно. Тя винаги е била отворена, активна, разговорлива. Познаваме се от 5-6 години и като цяло за нея съм бил един задръстеняк. Никога не би обърнала внимание на такъв, а и коя изобщо би го направила. Не ме разбирайте погрешно. Не съм зажаднял за нея, не съм изпаднал в хронична нужда от секс и т. н. Стана ми интересно. В такава ситуация има ли вероятност момиче(жена), което от години познава едно момче в една невзрачна светлина, изведнъж да и допадне като мъж(коренно различен от преди) било то просто за секс или за по-сериозна връзка? И като цяло хората, които ме познават от дълги години в тази светлина, биха ли лесно видели настоящата ми същност, която постепенно изградих за последните 2-3-4 години? Поне по моите наблюдения всички те(момчета и момичета) ме приемат по старому. Нека кажа по-подробно относно момичетата. Знаете, че всяко момиче(жена) гледа с интерес или поне с уважение към всеки уверен в себе си, спокоен и усмихнат мъж. Винаги забелязвам интересът на новите момичета(жени), с които се запознавам и говоря с тях с удоволствие, а не с притеснение и разни объркани мисли. Но например сред старите ми познати съм си все задръстен. Ще се радвам на отговори! :)

Коментари

1.   Виж сега откъде знаеш какво е мислела тя за теб,и защо мислиш ,че си бил задръстен за тях и така нататък,това ,че не си бил отворен и така нататък не може да те направи задръстен.Всеки си има мнение за даден човек и ако на един е едно,на друг може да бъде друго..Може ти да си се смятал за такъв и да мислиш,че и при другите е така.Поне аз мисля така ...

2.   Всичко е възможно! Да не ти пука за нищо. Един път живееш.
Накарай тези, които те гледат по старому, да те гледат по новому. Ако ти се чука колежката ти, кажи и го. Може и тя тайно да има желания за теб. =]

3.   Най-вероятно все още те възприемат такъв, какъвто си бил преди. Хората поставят другите в някакви рамки, от които после трудно ги изваждат. Но въпросът е на теб какво ти пука? Ти бъди какъвто искаш да бъдеш, мислите на другите не са твоя работа.

Въпросната колежка може да прояви интерес, ако те види с други жени, с които излизаш/флиртуваш.

4.   He.

5.   Освен ако не прекарваш повече време с тези стари познати не вярвам да те погледнат по друг начин.

6.   До номер 1 от автора.
Да, аз самият бях с ниско самочувствие и се имах за смотан. Но това нещо се усеща от хората и те автоматично те приемат за такъв.