Споделена история от Спорт и красота

Коса в пастелни цветове
Здравейте,
Реших да си направя омбре в някой от пастелните цветове. Още се колебая между розово и прасковено, но това е отделен въпрос. Бих искала да ми препоръчате добър салон в София, при човек, който има опит с това и работи добре. Ако ми посочите и ориентировъчни цени, още по-добре. Косата ми е на каре и е тъмна, следователно ще се изсветлява. :(
Който смята да пише негативни коментари, по-добре да си ги спести. ^-^

Коментари

1.   Щом косата ти е тъмна, ще се наложи да я изсветляваш два пъти през седмица (поне). Това ще включва и някаква терапия, която да предпази косата, доколкото е възможно.
Ходила съм при Dilyana Piskova Hair Stylist (може да я видиш във ФБ), но не за омбре. Направи ме много хубаво - изравняване на цвета, боядисване терапия и сешоар, което ми струваше около 100 лева (с коса над раменете съм). В профила ѝ има много снимки и можеш да видиш как работи. Уви, не ми е по възможностите да давам всеки месец по толкова.
Пак от личен опит мога да препоръчам и FIL'S POINT (Филип и Инна) - готини са, професионалисти и много честни с това какъв резултат можеш да очакваш, което вече е рядкост. Първото посещение е с отстъпка 25%, но пак си излиза солено.
Като цяло мисля, че за това, което искаш, трябва да си подготвиш около 200-250 лева. Отделно изсветлената коса изисква мнооого грижи - масла, маски, редовна поддръжка. :)

2.   за самон не знам аз сама вкъщи (е по-точно аз и едн амоя приятелка) си боядисах косата в светло сиво. Косата ми беше ярко червена и първо я изсвелих със синя пудра. Стана много светло руса и реших да я матирам със сиво.

3.   Не знам за пастелен цвят, виждала съм доста екстремни цветове, но не знам къде са правени. За фризьор мога да те насоча към Горян Стоянов на Гео Милев се намира салона... виж в интернет къде точно, защото аз не съм много по ориентацията! За прическа от самия Горан мисля, че се таксува малко над нормалните цени, но и другите фризьори ще те направят добре. Имай предвид, че за такава интервенция която изисква косата ти буквално да бъде докарана до бяло и след това боядисана от ново не бива да пестиш пари от към грижа. Купувай си хубави продукти, а също и можеш да попиташ фризьора, който избереш каква терапия би ти препоръчал.
Аз плащам около двеста лева като това включва бая допълни екстри, така че мисля, че можеш да минеш със стотина лева.

4.   Не мога да ти препоръчам салон, но вероятно навсякъде се прави. Трябват ти цветни бои и балсам, така съм чувала. Първо обаче косата трябва напълно да се обезцвети до бяла, което яко я скапва... Помисли пак, има и други решения - цветни спрейове за коса, които се измиват.