Споделена история от Спорт и красота

Моето 4 годишно сринато самочувствие
Здравейте! Моля ви за съвет и подкрепа, аз съм на 19 години, преди 4 години ми откриха диагноза, с която единственното лечение беше с кортикостероиди. Те подуват тялото, лицето и много други странични ефекти.. Цялата се нацепих в стрии, ръце, ханш, крака.. ужасно е срина ми се детството и цялото самочувствие особенно лятото, когато не мога да се съблека.. Ходих при Д-р Енчев, каза ми че с лазер нямам шанс и можел само да ми отреже отпуснатата част със стриите, но се отказох, страхувам се :(.. Мазила какви ли не изпробвах толкова пари на вятъра нищо не ми помогна.. Толкова момчета ме харесват, защото външно с дрехи изглеждам съвсем различно, а истината че пред момче не съм се събличала даже, не ми пука за това и, че съм девствена, просто искам да си помогна да се харесвам поне малко. Моля ви, ако знаете лек за тези стрии, освен оперативният път, мазила или нещо, което поне да избледнеят, защото сега са лилави.. Благодаря предварително за отделеното време!

Коментари

1.   Няма мазилка за е три. И аз имам. Те обаче избледняват с времето и когато отидеш на плаж и хванеш тен или на солариум, почти няма да се и личат.

3.   Не си сама. Всеки се бори с живота си, един с повече, друг с по малко гадости. Горе главата. Вариантите са два. Или ще се самосъжаляваш цял живот или ще се вземеш в ръце и ще направиш каквото можеш. И ще продължиш живота си. На 22 г. Съм с криви очи нося очила от малък. Мислиш ли че на мен ми е лесно?

Нямаш друг избор освен напред!

П. п. иди на църква там говорят за вечните неща. ;) Протестантска църква.

6.   Аз знам, че за тези ситуации слънцето и морската вода помагат много, също яж много риба!

7.   Мацка, ти си перфектна. Ако знаеш колко хора имат проблеми.... радвай се за това което си.

Преди се притеснявах за височината си - 1. 67 съм. Сега не ме интерсува изобщо - чувствам се щастлив.

Забрави за миналото и не се вманиачавай върху външния си вид. Някой неща просто не можем да ги контролираме.

Много усмивки и успех :)

8.   Обтривай се с утайка от кафе, помага много.