Споделена история от Спорт и красота

Искам да си пусна дълга коса
От малка искам да имам коса до кръста или под гърдите. Но косата не иска да расте. Спира се на една дължина и започва да цъфти. Пробвах какво ли не-най -различни видове балсами, яйца, канела, мляко, лимон, кокосово масло и куп други маски. Направо вече имам чувството, че няма да порасне. Колко пъти съм плакала заради това.
Ако знаете някакви начини да започне да расте по -бързо ще ви бъда много благодарна.

Коментари

1.   Здравей, имах същия проблем. За разтежа на косата не съм се и опитвала да го ускоря, но за краищата има една страхотна поне за мен маска на глис. Също е хубаво да не използваш кристали, пияна, гел... , сешоар, .... Серум за коса е най-доброто решение. Трябва да си пазиш косата от слънчевите лъчи лятото. Залагай на по-качествените шампоани. Много важно нещо е да не прекъсваш третирането на косата дори и след желания резултат, понеже вече ще е привикнала към допълнителните грижи и бързо ще се наложи да я скъсиш.

2.   Е, чак пък да плачеш заради това...
Формулата е лесна: никакво третиране на косата. Забрави за боядисване, изправяне, къдрене и т. н. Никакви химикали и никакви термични обработки. Такива процедури ги понасят само жени с по-дебел косъм. Ако косъма ти е фин, забрави, просто винаги ще ти цъфти и ще се къса. Единствено може през зимата да използваш сешоар, но на минимум и за кратко. И само за корените и до главата, не по дължината на косата.

Купи си шампоан БЕЗ СУЛФАТИ. Вече много марки ги произвеждат и ще ти е лесно да ги намериш. Има на Kativa, Maui... Влез в някой Dm или Lilly и попитай. Тези шампоани са по-щадящи и не изсушават толкова косъма колкото обикновените. 1-2 пъти седмично подхранваща или хидратираща маска за коса, оставяш я поне за половин час. Катиva, Maria и Garnier имат хубави. Гледай да са без силикони (да го пише на етикета), защото силиконите се измиват със сулфати. А щом няма да се миеш със сулфати, ако ползваш силикони ще започнат да се наслагват върху косъма и косата ще ти се сплъсти и ще загуби блясък.
Ако ходиш на плаж или басейн, задължително си пази косата. Може да не я мокриш или ако я мокри, предварително да си си сложила балсам за да неутрализира малко действието на солта и хлора.
Общо взето това са условията за да спре да цъфти и къса. Останалото е търпение. Аз имах подобен проблем и след като престанах да тормозя косата си с преса, успях да си я пусна дълга. В момента ми е дълга до дупето. Един цъфнали косъм няма и не съм си подстригвала краищата от повече от година. Но прилагам всичко, което ти описах

3.   Хининова вода.

4.   Ами не се грижиш за крайчетата.
1- НИКОГА не позволявай подстригване с ножчета, Никога-нищо освен обикновена, фризьорка ножица!!!
2- естественият себум предпазва около 10 см дължина на косата, ще рече, че над тази дължина трябва да се грижиш повечко за подхранване, хидратиране, филтър около косъма, който да предпазва от външни влияния като прах, слънце т. н.
Ако косата ти е тънка, а я принуждава да расте по- бързо от колкото има. нужда за да е добре захранена, тя ще расте и по-слаба.