Споделена история от Спорт и красота

Широко лице
Здравейте! Искам да ви попитам дали мога да отслабна в лицето и формата ще се промени ли, защото по принцип съм със широко лице и не ми харесва това… възможно ли е?

Коментари

1.   ако става въпрос за бузи, свалянето на килограми ще ти реши въпроса ако става въпрос за широка челюст - такъв си си.

2.   Ако имаш излишни килограми, когато отслабнеш и лицето ти ще отслабне, но ще е до максималната ширина на челюстта и скулите. Ина по-издължени, по-кръгли, по-четвъртити лица, има и овални. Права и дълга коса е вариант за оптическо издължаване на лицето.

3.   Доказано е, че човешкото тяло не може да гори мазнини на определени места. Ти може да трупаш мазнините си основно в задника, паласките, лицето. Но, не можеш да свалиш мазнини само там. А трябва цялостно да започнеш да намаляш процента си мазнини докато не се стопят на желаните места. На мен ми отнема около 2 месеца да бъда на калориен дефицит. При мен обаче няма толкова излишни мазнини, и когато сваляш много важно е. Да сваляш главно мазнини а не и мускул трябва да отслабваш много ама много бавно. Лично аз смятам, че 200, 300 грама на седмица е оптимално за изчистване на мазнини без загуба на мускул. Тоест на месец между 800 грама и 1200 грама, но не повече. Можеш да сваляш и по 500 на седмица и 2кг на месец. Но според мен това се прави само при по-пълни хора или такива на, които не им пука дали ще загубят и много мускул с мазнината.

Ако отвориш един калкориен калкулатор в интернет напишеш данните си там. След, което разбереш на кои калории отслабваш. И ги спазваш в дългосрочен план ще постигнеш това, което искаш. Тук обаче идва едно "НО" и то е, че в някои случаи има хора, които са доста слаби имат нисък процент на мазнини. Но въпреки това лицето им изглежда по закръглено и подпухнало. Обикновено съм го виждал главно при момичетата. И по-рядко при мъжете. Това се получава така, защото просто самите гени са им такива, че последното място където тялото им складира мазнините е в лицето. И те трябва вече наистина да паднат на много, много нисък процент, че и от там да се изчистят.

Аз също си мислех, че съм така преди, но след едно лято си зададох за цел да отслабна и. Слава богу, когато се изчистя и лицето ми също доста се изпива скулите изпъкват. Изглежда брутално готино. Лично аз главно и затова го правя. Не толкова за тялото, колкото просто за лицето наистина. Поне за себе си установих, че изглеждам по-добре по-слаб. Както от филма " Американски Психар" Патрик Бейтман казва " You can always be thinner, look better ". И все пак няма как да разбереш за себе си без да пробваш така, че действай.

Успех!

4.   Независимо дали си мъж или жена, хубавото на широкото лице е, че ако искаш да си по - слаб в тяло, в лице не си личи, не се отразява.

5.   От АВТОРКАТА: Ами имам бузи да, но и лицето си ми е широко. Преди като по -малка, бях по-слаба и не ми правеше впечатление. Иначе челюстта ми се изразяваше доста добре, даже “флексвах” с това… хихихи… Аз знам, че трябва да сваля някакви 5-6-7 килограма и ходя на фитнес… тренирам си… Въпросът ми е дали има вариант да отслабна навсякъде, но не и в лицето? До лятото дали ще се отърва от бузите.???