Споделена история от Спорт и красота

Косата ми не расте?
Здравейте! Преди година си подстригах бебешките коси. Челото ми изпъкна отвратително, оставих косата да порастне. Но след определено време, тя спря да расте. В момента косата ми стърчи отвратително, почнах да слагам ленти, но не мога все с тях. Бихте ли ми дали съвет, как да ми порастне пак косата дори да е постепенно. Благодаря предварително!

Коментари

1.   За съжаление и аз съм по същия начин. Не съм ходила на фризьор от 4 месеца и е израснала едва с има няма 2 пръста. А на някой за това време им пораства с педя.

2.   Рициново масло.

3.   Опитай с олио за коса, в домашни условия. Най- положителните отзиви и добри резултати са с него.
Например от розмарин, жожоба, рициново масло, арганово. Потърси рецепти в интернет или конкретно в Тик ток много момичета споделят опита си с тях и то специално за възстановяване на растежа! Успех!

4.   Ако използваш сешоари и преси за коса, спри да ги използваш.

5.   Кофти ситуация наистина! Аз не знам никакви методи за справяне с този проблем. Според мен е добра да идея да идеш на някой опитен фризьор. Той ще те посъветва какво да направиш

6.   Вземи си дарсонвал, прочети и гледай клипове как се работи с него. След изсушаване на косата го ползваш с приставката за коса ( има и приставки за лице, ползват го в козметичните салони). Вземи си силиконова четка и масло за коса ( може да си смесиш различни в шишенце или да си вземеш на Икаров или Ривана. Мажеш, стоиш поне 30 мин, масажираш с четката малко. Отмиваш хубаво със шампоан 2 пъти поне, може и 3 с по- малко шампоан, като пак минаваш с четката.
Витамини за коса от аптеката всеки ден се пие по 1.
Шампоан на Милва за растеж или Ревалид против косопад. В шампоана слагаш няколко капки масло от репей и преди употреба разклащаш хубаво и слагаш. Това е, ако спазваш нещата ще започне да расте повече и по-гъста и здрава.

7.   Мажи я с масла, купи си миноксидил от 5% и използвай дермаролер.

8.   Е няма как да не ти расте косата, просто неправилна грижа.

9.   Следващия път като отидеш на фризьор сподели за проблема с фризьорката ти тя би трябвало да ти даде най -правилен съвет в случая.