Споделена история от Спорт и красота

Защо кафявите очи са толкова подценявани?
Защо е толкова масово разпространено мнението, че кафявите очи са скучни, а останалите цветове очи едва ли не ги превъзхождат и са по-красиви? Според мен кафявите очи също са много красиви и се открояват с дълбочината и топлината, които излъчват. Много прекрасни неща на света като шоколада, кафето, дървесината, почвата, карамела, канелата и много други са с кафяв цвят. Той също е красив и не мисля, че зеленото и синьото са по-красиви и "цветни" от него. Кафявото също е стилно и е идеален цвят за интериорен дизайн, облекло и грим. Аз не съжалявам, че не съм със сини или зелени очи и също така харесвам мъже с дълбоки, тъмнокафяви очи и съм се влюбвала в такива неведнъж. И чувствам, че в такива очи мога да потъна. Но ме дразни, че е толкова широко разпространено мнението, че кафявите очи са едва ли не по-грозни, а хората с други цветове са някакви богоизбрани красавци. Какво е вашето мнение по темата? На вас хора с какъв цвят очи от срещуположния пол ви харесват най-много?

Коментари

1.   Ами ако и ти цял живот ядеш боб по 15 пъти седмично и на теб ще ти е скучен боба. Не е ли близко до акъла или се намираме на приказка?

2.   Не ме интересуват очите. На влюбения човек само едни очи му харесват. И при това може да не са нещо по-различно от другите.

3.   Аз имам светли и пъстри очи, получавам честно комплименти за тях. Лично ми допадат всякакви, въпреки че преди си мислех, че харесам само синеоки руси момичета. Осъзнах, че всеки цвят има своя чар, но много по- важен е погледът и блясъкът в тях. И всъщност най- красивите очи, които са ме гледали са били тъмнокафяви, някак си усещах топлина в тях, уют и спокойствие.

4.   Защо кафявите очи са толкова подценявани?
Защото кафявите очи ги има почти всеки! Аз, имам светло кафяви очи, и хора с такива очи ми са безинтересни! Всички хора, които съм обичала са били синеоки, или с пъстри. Но само 2 пъти, леко харесах хора с кафяви очи.
Загледай се, по рекламите почти всички рекламни лица са със светли очи, почти всички! Загледай се и в филмите, почти винаги главния герой ще е светъл човек, със светли очи!

5.   Щот са масови.
Върви в Швеция, там всички са със сини очи и си умират за тъмни.

6.   Всичко е до вкус, индивидуално е.

7.   Впечатли ме веднъж едно момиче с ярко жълто~оранжеви очи. Други такива досега не съм срещал. Надявам се не са били лещи.

8.   Ти си жената-мечта, де да мислеха повече жени като теб!!!
От един мъж с кафеви очи, харесващ жени с кафеви очи, точно като теб.

9.   Не е важен цвета на очите, а начина по който те гледат.

10.   Ами лъжеш се, на мен любимите ми очи са кафяви, и то тъмнокафяви, а аз съм със зелени. Да, много си харесвам цвета на очите, но ме дразни например това, че като тръгна да си правя по-тежък грим за някакъв повод, и не мога да си направя акцента върху устните, защото очите ми винаги изпъкват най-много, и става “претруфено” и съм се замисляла дали да не си взема цветни кафяви лещи за такива случаи.

11.   Защото не са сини, зелени или пъстри. :)
Да си кажем истината, 99% от хората биха избрали горните 3, дори да се превъзнасят по топлина на кафявите, лешници и. т. н, ако имаха личен избор. Това в истината.

12.   Аз имам светли очи и предпочитам мъже с кафяви, въпрос на вкус е

13.   Защото на Земята, те са най-често срещаните! И да, както са казали по-горе въобще няма значение очите какви са, и мен не ме интересува, просто има изцяло значение човека. Това е от мен.

14.   Въобразяваш си, няма такова нещо. По-скоро са по-редки. Също така сините и зелените очи омекотяване чертите обикновено. Анджелина Джоли като я видиш с тъмни очи на нищо не би приличала. Затова красивите хора с тъмни очи имат наистина хубави черти, докато много синеоки и зеленооки красавци и красавици ако нямаха особения цвят очи щяха да са супер обикновени.

15.   Да права си. И мен ме дразни това. Имам една съученичка която е синеока, и се хвали, че цитирам
-Сините очи са по яки от кафявите.
Намерила тя с какво да се хвали. Не е важно какъв цвят са ти очите, важно е какъв човек си.

16.   7, наричат се amber eyes, може да видиш други такива в гугъл.
Аз имам тъмнокафяви, с хубав наситен кафяв цвят очи и такива ми харесват повече. Има много хора с уж кафяви очи, но са някакви жълтави, с примеси и неопределени на цвят. Докато моите са чисто наситено кафяви.

17.   Много си права! Не знам защо всички други жени, като чуят, , синеок, , мъж '' и вече почват да им текат лигите. Аз съм с пъстри кафяви очи, много се харесвам така и ВИНАГИ съм се влюбвала в мъже с кафяви очи. За мене за жени, и особено за мъже най-красивите очи са си кафявите!

18.   И аз харесвам кафяви очи. Има топлина в тях. Сините са студени, в зелените има нещо змийско. Винаги съм бягала от хора със светли очи. Не ме кефят и това е.

19.   "Загледай се и в филмите, почти винаги главния герой ще е светъл човек, със светли очи! " - Може би, защото ги правят основно бели хора :)

20.   Кафявите очи са по-защитени от UV лъчите на Слънцето.

21.   11, АЗ НЕ БИХ ГИ ИЗБРАЛА. Това са въздухарски и детски разсъждения. Виждала съм се и със зелени, и със сини очи чрез филтри - изобщо не ми отиват! Даже е гротескно. Нищо общо с излъчването, топлината и красотата на лицето ми с кафяви очи. Плюс това съм имала приятел със сини очи, който ми е казвал много пъти: "Ако беше със сини очи, никога нямаше да те взема. Не харесвам сини очи. " И още един синеок, който харесваше точно моя тип - брюнетки с кафяви очи, и всичките му приятелки за които знам са такива.
А и не всички светли очи са красиви и интересни като цвят, докато има наситено кафяви очи, които са убийствени. Самите светли очи не правят човек привлекателен. Има много непривлекателни очи със светли очи, както и мнооого красавици и страшно сексапилни жени с кафяви очи. Същото важи и за мъжете.

22.   Хахаха. 21, с кафяви очи си, нали?
Това обяснява всичко. :)) И не, щеше да ги избереш сините и зелените ако можешЕ.

23.   Има и песен, посветена на тези очи-Мастило-Моите кафеви очи! Така че подкрепям автора!

25.   21 до 22

Баща ми има много красиви пъстрозелени очи, и всички по неговата родствена линия са зеленооки. Има причина аз да не съм със зелени очи, а с тъмнокафяви. Със светли очи съм урод. Природата ме е създала с цвета, който ще ми отива най-много. И немалко брутални момчета са ми правили комплименти за очите ми колко са яки. Не се опитвай да ме ангажираш с твоите лични мании и комплекси.

27.   До 25, аз комплекси за очите, няма как да имам, нито те ангажирам. Продължавай да си вярваш, после винаги следва- лешник, топли, сините са студени, казват ми, че са яки.. все едно и също. Няма как да е мания, мания е по-скоро при вас в опитите си да убедите другите за изключителността на 90% -товата кафява честота. Интересно защо хората си купуват светли лещи обаче, а обратното почти никога.

28.   27, комплекс за очите си не знам дали имаш, но определено имаш някакъв проблем. Трябва да си много тъжен човек, за да имаш такива разсъждения и да си толкова bitter.

29.   Аз съм с кафяви и точно защото са най-разпространени не ги смятам за нещо особено. Но и някои от сините очи не ми харесват- особено тези прекалено светлите, дето са като стъкълца. Имам една приятелка с такива и понякога не мога да я гледам в очите. Някак студени и отблъскващи са ми. Иначе имам друга приятелка с много интересен цвят- тъмно синьо зелени- за нея мога да кажа, че има страхотни очи. Иначе и аз съм си правила филтри със сини и зелени и смятам, че не ми отиват, но до колко тези филтри показват реалистично не знам. Истината е че сините и зелените са по-ярки и повече се забелязват, дори с грим седят някак по добре. Аз като се гримират стават много тъмни моите, а свтлите изпъкват. Но съм виждала и хора с много красиви кафяви очи. Общо взето смятам, че само цвета не те прави привлекателен, ако е съчетан с хубави черти на лицето е едно, но ако имаш кофти лице какъвто и цвят да са ти очите, няма да станеш по-хубав.

30.   27, само на неувереният човек му пречи другите да имат самочувствие и "да си вярват". Каквито и очи да имаш, все тая, като си лош човек. Толкова злоба няма как да има в хубав човек. Сигурно си непривлекателен/а и очите ти са едно от малкото неща, с което се гордееш и избиваш комплекси. Докато има страшно много красиви жени и мъже с тъмни очи. Аз съм получавала много пъти комплименти, че имам "мега яките очи", че имам красиви очи и тем подобни и то от много хубави момчета. Докато ако бях грозна и с някакви сивкави никакви очи, никога нямаше да ми казват такива думи.

31.   30, сама го каза- само на не уверения му пречи другите да имат самочувствие и да си вярват. Аз си вярвам в мнението ми за цвета на очите, а на теб ти пречи. После ме насоли затова какъв човек съм, иронично, твърдейки колко злоба има и каква ми е привлекателността, а ти на практика плюещ по същия начин. Ако нямаше никаква злоба в теб точно и беше добър човек, щеше да махнеш с ръка и да не обръщаш внимание.
По темата с очите- със сигурност и аз ще имам кусури като всеки човек. Ще ги призная обаче- например ако човек е с гъста и лъскава коса, а аз с тънка, но по- лесна за поддържане, няма да твърдя, че тази на първия е по- грозна, не лесна за поддържане и. т. н :). Или ако някой има естествено плътни, красиви устни, че да си с тънки е по- добре. Да, красотата е въпрос на възприятие и да се тълкува еднозначно е ограничено, но точно хората с кафяви очи въведоха тенденцията на безсмисленото обясняване как всъщност са по- красиви, по - топли, нищо, че са по- често срещани, а в същото време е ясно, че и мъже и жени, са по- силно привлечени от по- светлите очи. Говорим за статистика, а не за индивидуални предпочитания, лесно можеш да го видиш в интернет - проучвания и. т. н.
Това нямаше да стане дори на въпрос и да се водят такива полемики ако хората с кафяви очи не бяхте започнали едва ли не да ни убеждавате, че сте уцелили генетичната лотария.

32.   31, определено предпочитам да съм с тъмни очи и с плътните си устни и с гъстата лъскава хубава коса, отколкото да съм със светли очи и с тънка коса и устни (издаде се ти какво представляваш, и ако си с тънки устни, нищо чудно, че си толкова злобна)! Със сигурност ще съм по-привлекателна така за срещуположния пол, пък проучванията в интернет каквото искат да казват. Единият цвят на очите няма как да те направи повече или по-малко привлекателен. Виж един Джон Тейлър на младини, виж Аштън Кътчър. И двамата са уникални красавци, и са с кафяви очи. Мога да дам още 1000 подобни примери. Със сигурност жените ще предпочетат тях, пред някой грозник със сини очи, всеки път. Аз твърдя, че кафявите очи са не по-грозни и че също са красиви и привлекателни, а не че са по-красиви от другите, за разлика от това, което правиш ти, богоизбрана злобарке.

33.   Леле, какви епитети. Пример дадох с тънките устни и косата, можеше да е и с липса на талия и прочие, примери колкото щеш. Чудесно, щом си с плътни устни и гъста коса, най- вероятно си наистина привлекателна жена. Тогава още повече няма нужда да ми наливаш поради факта, че просто предпочитам светлите очи. Това е лично предпочитание, каквито има всеки в този живот- някои за цвят на косата, други за очи и прочие. Никой не е богоизбран, но всеки има право да определя естетиката за себе си.

34.   Номер 33, точен коментар.

35.   Не са подценявани. Просто ги пишат като "черни очи".

36.   Ако кафявите очи бяха най-рядко срещаните, щяха ли да бъдат по-харесвани и "интересни"?