Споделена история от Спорт и красота

Вашата топ единайсеторка във футбола
Здравейте. Момче съм на 14 г. Наскоро реших да си направя топ отбор във футбола, като съм подбрал по-съвременни играчи. Ето го и идеалния според мен отбор:

система 4-3-3

вратар: Дж. Донарума
полузащитници: М. Верати, Л. Модрич, Дж. Белингам, С. Рамос
защитници: А. Хакими, В. ван Дайк, П. Гави
нападатели: К. Роналдо, Л. Меси, К. Мбапе

Направих отбора така, защото според мен в момента това са най-добрите играчи на съответните позиции. Очаквам вашите коментари за тази единайсеторка, както и бих се радвал да видя и вашите идеални отбори.

Коментари

1.   Написа ли и домашните?

2.   Аз също бих заложил на 4-3-3
Вратар:Мануел Нойер
Защитници:Тео Ернандес, Тиаго Силва, Върджил ван Дайк, Филип Лам
Халфове:Андрес Иниеста, Томас Мюлер, Тони Кроос
Нападатели:Франк Рибери, Лионел Меси, Ариен Робен

3.   сменяй спорта

4.   Момче, ти явно толкова разбираш от футбол, колкото аз от японски език - с една дума: никак.
1. Откога Серхио Рамос е полузащитник?
2. Откога Пабло Гави е защитник?
3. Марко Верати е изключително надценен играч. Същото се отнася и за Килиан Мбапе.
4. Аз бих заменил Марко Верати със Зинедин Зидан, а Килиан Мбапе бих го заменил с Неймар. И също бих разменил Пабло Гави и Серхио Рамос, защото си ги сложил на грешните позиции.
Много повърхностна класация. Явно си съдил футболистите по красота, а не по това какво умеят.

5.   Моят избор е:
Вратар - Тибо Куртоа
Защитници - Кайл Уокър, Маркиньос, Антонио Рюдигер и Йошко Гвардиол
Полузащитници - Фил Фодън, Кевин де Бройне и Тони Кроос
Нападатели - Джуд Белингам, Ерлинг Холанд и Килиан Мбапе

Малко офанзивен отбор стана, ама нейсе. Сложил съм почти само футболисти на Манчестър Сити и Реал Мадрид, просто защото мисля, че това са двата най-добри отбора в света в момента. Между другото използвам възможността като фен на Барселона да честитя 15-ата Ушата на Реал Мадрид. За съжаление, моите любимци от Каталуния скоро не виждам да спечелят този турнир. Просто поразиите, които направи предното ръководство, предначертаха всичко, което се случва в клуба в момента както в спортно-технически план, така и на институционално ниво.

8.   От номер 4 - забравих да кажа, че според мен Джанлуиджи Донарума също е много надценен и бих го заменил с Емилиано Мартинес.

9.   Моят идеален отбор започва в схема 4-1-3-2

Оливър Кан.
Алесандро Неста, Паоло Малдини, Кафу, Роберто Карлос.
Кларънс Зеедорф
Зинедин Зидан, Луиш Фиго, Пол Скоулс
Луиш Назарио де Лима Роналдо, Тиери Анри

10.   Пак съм аз, номер 4. Включвам се, за да аргументирам коментара си, на който всички нацъкахте по една звезда. От този отбор, футболисти като Джанлуиджи Донарума, Килиан Мбапе и Марко Верати наистина са красиви (особено последният), но дотам.
Марко Верати беше добър, но вече е залязъл и забравен. Поздравявам го за решението му да напусне Пари Сен Жермен, (все пак, каквото и да си говорим, всички знаем, че това е отбор, който може да спечели само глупавата Лига 1) но след това трябваше да отиде в някой силен отбор като Манчестър Сити, Барселона, Реал Мадрид, Ювентус (отборът, който той е подкрепял като дете), а не в някакъв смотан аматьорски катарски клуб, с който няма да спечели нищо значимо. Извинявайте, но дори български футболни отбори като Крумовград (където съм тренирал до 20-тата си година) са по-силни от Ал-Араби.
Дори няма нужда да обяснявам защо мисля, че Джанлуиджи Донарума не става за вратар и за футболист като цяло. Всички видяхме как по време на мача Пари Сен Жермен vs. Борусия Дортмунд (където жълто-черните ликвидираха парижаните) той седеше на вратата като статуя през 90% от времето, а през останалите 10% едвам си помръдваше краченцата.
Килиан Мбапе безспорно има талант. Но в някои мачове той също седи като украса, нищо не прави и само жадува да минат двата часа на мача и той да си се прибере в бащиния дом, където да си чете книжки, да посвири на флейтата си, да поиграе тенис на маса и да легне да спинка. Отново давам пример с мача, в който Пари Сен Жермен отпадна от Шампионската лига. Той там бездействаше, защото знае, че всичко ще му се прости, само защото е звездата на клуба. Обаче сега, като е в Реал Мадрид, няма да е така. И се радвам за което.
И само да ти кажа, мили ми авторе, че в системата 4-3-3 защитниците са четирима, а халфовете са трима, а не обратното. Като не знаеш нещо, поне не се излагай публично, защото ако някой от футболистите, които си избрал, види тази тема, с право ще се подиграва на „знанията“ ти. Така че залягай над учебниците, а в свободното си време прочети малко за футбола, че така като те гледам, не знаеш много.

11.   Авторе ти си още млад и не го знаеш, но ще ти кажа нещо, за да се посмееш.

Когато Христо Стоичков навремето спечели златната топка, а тогава българският национален отбор преди това нямаше успехи на световно първенство, и тогава толкова го величаеха Стоичков, че в един вестник бяха написали следното:

Идеалният национален отбор на България за всички времена е:

- имаше и снимка - колаж - 11 пъти сниман Христо Стоичков на всичките 11 поста и пишеше така:

1. Вратар: Христо Стоичков
2. Ляв бек - Христо Стоичков
3. Десен бек - Христо Стоичков

и така до номер 11 - само Христо Стоичков

Това беше шеага, разбира се, но и с твоята единадесеторка е подобна история.
Всеки има свое виждане в зависимост от своето време.

12.   Номер 4, не момчето е с повърхностна класация, а ти си с повърхностно мислене. Какво, като е сложил даден футболист на грешна позиция? Ти да не би да не си безгрешен? ! А кой си ти да съдиш футболистите и да определяш дали са надценени или не, ти да не си Фъргюсън, Шави или Гуардиола, та им определяш нивото на умения? ! Верати, Мбапе и Донарума са си много добри, ти ако можеш да играеш по-добре от тях – излез на игрището, играй на техните позиции, да те видим.

13.   Номер 5, Белингам не е нападател.

14.   Авторе, не слушай хейтърите! Много добър отбор си направил, единствената корекция която аз бих направил е да сменя вратаря, защото Джанлуиджи Донарума е малко слаб, на негово място бих сложил Икер Касияс или Джанлуиджи Буфон.

15.   От номер 10 - стига сте ме плюли всички псевдо футболисти, припознали себе си в моя коментар. Ясно е, че и вие не знаете нищо за този спорт, щом лаете гневно срещу мен. Аз се занимавам професионално с футбола от дете и наистина го обичам, в момента съм треньор, завършил съм го и на професионално ниво в Националната спортна академия. И може да не съм Алекс Фъргюсън или Пеп Гуардиола, но знам правилата отлично и затова този отбор е изключително повърхностен.
Другия момент е, че авторът твърди, че много обичал футбол, а същевременно не знае основни неща, например, че системата 4-3-3 има четирима защитници, трима халфа и трима нападатели, или пък да слага даден играч на грешен пост. Извинете, но дори малоумниците знаят, че Рамос е защитник, а не халф. Това е все едно да си музикант и да не знаеш къде седи определена нота. Като не можете да се къпете, не се събличайте.

16.   Първо искам да кажа, че с коментара ми не искам да обиждам никого, така че ако съм ви обидила, ще ви помоля да ме извините.
Някой ще ми каже ли как изведнъж всички се сетиха за бившият полузащитник на националния отбор на Италия? Това е сигурно петата тема, където му виждам името. Нито е толкова красив, нито е толкова добър, да не говорим че в реалния живот Марко е много невъзпитан и противен тип, държи се гадно с феновете си!
Ще ви помоля да спрете да говорите толкова за него, защото сте изключително досадни, а явно не го усещате.

17.   16, като ти е писнало да му виждаш името в темите, най-лесния вариант е да не ги четеш. И само да ти кажа, че Марко Верати е много мил и добър човек с отлично възпитание, лично го познавам. И недей да си мислиш, че като кажеш на хората да спрат да говорят за него, наистина ще го направят. Ако са решили да пишат много за него или за каквото/когото и да е, дори ако им викнеш руската армия няма да ги спреш.

19.   Знам че доста хора ще се съгласят с мен като прочетат коментара ми. Миналата година форума се напълни с Мбапе. Тази година форума се напълни с Верати. Догодина очаквам някоя мадама да полудее по Гризман.