Споделена история от Семейство

Акушерска пареза
Здравейте. Аз съм мъж с акушерска пареза, на 49 години. За съжаление неведнъж съм се сблъсквал с негативно отношение от страна на околните, както и от страна на близки роднини. Успявам да се справям с по-голяма част от домакинската работа свързана с пране, готвене, чистене и пазаруване, като включвам и ръката си която е увредена, дори умея и по- тежък физически труд- копаене, сечене и цепене на дърва. Дори имам леки трудови ангажименти около разнасяне на брошури. Моят въпрос към дамите е следният - бихте ли се обвързали с човек с подобна травма, без да ви притеснява неговият здравословен проблем, както и социално положение?

Коментари

1.   Авторе, ще бъда откровена: не бих се обвързала с мъж с една ръка на практика. Съжалявам, но да гледаш домакинство и деца е достатъчно трудно и за здрави и прави хора, а какво остава за такива с тежки увреждания.
Тук сега сигурно ще се изсипят маса коментари как няма проблем, те биха се обвързали с такъв човек, но истината е, че много малко жени ще го направят.

4.   Какво значи акушерска пареза.
Да, бих била с такъв човек.

5.   Дори не знам какво значи това, трябва да го прочета в Гугъл.

7.   Естествено, че да, простотията на хората с лоши коментари нямам думи. Ти си първо човек, после здравословния ти проблем.

8.   Оглеждай се з ажена в твоето положение и приблизителна възраст.
Предполагам досега не си имал жена, нямаш и деца.
Оглеждай се за жена с някаква степен ТЕЛК, разведена, с дете/деца може би дори, живееща или склонна да живее на село.
Смятам, че питаш на грешно място. Тук повечето сме "градски" хора или по чужбините, от криворазбрано съчувствие някои дори ще те и лъжат, но теб какво ще те "стопли" това.
Здрава и активна жена няма да започне връзка с теб.
Разхождай се из околните села когато можеш (казваш, че цепиш дърва т. н затова предполагам, че живееш в село) "рекламирай" се сред хората наоколо, казвай, че си търсиш партньорка, може пък някой познат да има някоя позната...
Когато премахне от съзнанието си "ЖЕНИ, някоя жена" а ограничи до възможните, кръгът се стеснява и е по-лесно да ти се случат нещата без повече губене на време.

9.   Важна е душата на човек. Но и номер 1 е права.
Може би е адски трудно да се справи човек с твърде много отговорности сам.
В случая автора почти сам си прави всичко с едната ръка.

10.   Н 7, да, човек е, който има специфични здравни проблеми и трябва да търси подобна.
Къде видя лоши коментари?
Защо проектира себе си в темата на човека? !

11.   Авторе, няма значение какво ще ти напишат жените тук, защото това е ТЕОРЕТИЧНО!

Въпросът при теб е дали в реалността можеш да срещнеш жена, която да те хареса, защото проблемът при теб не се свежда само до твоя физически недъг, а и до това дали иначе външно си симпатичен, и вътрешно - дали си добър и свестен човек?

И не пишеш нищо за минали отношения с жени, имал ли си такива, или винаги са те отблъсквали?

Познавам жена(леко пълна) която се омъжи за мъж с физически недъг(на крака) имат и деца и са си нормално семейство.
Но са доста по-млади, той иначе външно е симпатичен и освен това са вярващи хора(въцърковени православни християни).

Аз бих ти препоръчал да се обърнеш към Бога и да повярваш в него от цялата си душа и сърце, и постепенно да се въцърковиш в православната църква! А вече Бог ще устрои за теб това, което е полезно за душата ти!

Опитай се, както ти каза и човекът от коментар 4, да се срещнеш с жени, които са в подобно на твоето положение!

12.   Знам какво е това състояние. Ако то е проблем за някои, истинските инвалиди трябва да се бесят явно. Не се подценявайте изобщо.

13.   Жив и здрав да си! А коментар 1 прозвуча много грубо. Хората сме станали много лоши.

14.   До 13 щом не си лош вземи автора у вас, той успява да се справя ПОЧТИ с цялото си самообслужване, за сега това което не може, го върши майка му, но тя остарява, може да я замениш.
Познавам момиче с такава пареза, майка й я гледаше докато не я взе мъжа й да я гледа, но тя донесе в младото семейство, като зестра, два апартамента в центъра на града и една двуетажна вила на село. Нямаше нужда да изплащат жилище, но мъжа й трябваше да я гледа, тя не може да простре дрехите, не може да сложи тава в фурната, не може да реже салата, всичко мъжа й прави

15.   Не мисля, че коментар номер 1 е лош. Човекът абсолютно нищо лошо не е написал.
Любовта си е любов, важната е душата на човек но също толкова важно е да се знае и кой какви отговорности ще поеме.
Няма нищо обидно. Никой не иска никого да обиди.
Но ако имат деца отговорността ще падне само върху единият партньор.
А е трудно човек да се нагърби с всичко сам.
Дори не споменавам красота.

16.   13, винаги се намират такива клавиатурни философи, които са много добри и хуманни на думи. Това обаче автора не го грее, защото реалността е друга.
Малко жени биха взели мъж, който не може да вдигне кашон например, не може да премести мебел, не може да помогне на жена си за елементарни неща. Тя трябва да е и мъж, и жена, да върши всичката работа вкъщи, освен да работи, защото авторът с разнасяне на листовки не може да се издържа. Номер 8 правилно го посъветва да потърси жена в близко на неговото положение, защото тя по-лесно би се съгласила на компромис.
номер 1

17.   Да бих но може би ще ми е адски трудно сама да се справя с всичко след като той не може да върши нищо.

18.   Здравейте. Пише ви авторът. От прочетеното дотук в коментарите виждам много истина. Но аз и без друго съм се уверил, че според нашата бг действителност човек с увреждане трудно би създал семейство, на базата на това, че отношението поне тук е като цяло негативно към такива хора. Но зададох въпроса защото си дадох сметка, че човек макар и с по- лека травма все пак има някакъв шанс. Ще си позволя малко корекция към някои от коментарите, които се изразяват, че не биха се обвързали с мъж който не може да премести дадена мебел, или да вдигне кашон. Аз самият мога и да вдигна кашон, мога да преместя и мебел. Причината е, че дълги години тренирах увредената си ръка, с цел да се справям сам в ежедневието, без чужда помощ. Просто бях наясно, че покрай увреждането ми действително може да остана сам.

19.   От номер 13
Аз не мисля точно като вас! Утре кой е застрахован, че не може да остане инвалид. Това означава, че ще остане сам/а ли? Ако ви се случва на вас, мнението ви със сигурност щеше да бъде друго. Но на Ганьо му е трудно да се постави на другото място.
А инъче е ясно, че ще се оглежда в жена със сходно положение.
Но пък аз друго ви се чудя. Всичките давате пример с това с какво трябва да се справя. То защото мъжете ви се справят. Всяка втора е с по 2 деца зарязана.. не казвам, че е лесен живот, но то такъв няма. Всеки си носи кръста.

20.   13, естествено, че никой не е застрахован от болести и инвалидност. Обаче е съвсем различно да се разболее или да претърпи злополука мъжът ми, което е в сферата на вероятностите, и да се омъжа за инвалид. Едното е възможност, и то малко вероятна, другото е 100% сигурно. Ти за инвалид ли се омъжи/събра или просто така си пишеш по принцип?
И да, има и зарязани, но това пак е възможност, не е сигурно. То по принцип и керемида на главата ти може да падне утре, но не го мислиш постоянно.
номер 1/16

21.   Разбрах авторе. Можеш да правиш почти всичко сам.

22.   , нямаше да мисля така номер 13.
Нямаше да искам да съм в тежест на някого.
След като моя живот е съсипан защо да съсипвам този на някой друг.
Човекът до мен има право и е в правото си да продължи живота си.
Не се мисли за ангел хранител.
Мислил се за много добра ли.
Аз не мисля, че си толкова добра. Ясно ли е.

23.   До 19 от 14 Всъщност съм инвалид с пожизнен ТЕЛК.
Това да си инвалид не те задължава да останеш сам, но е и доста тъпо да очакваш напълно здрав индивид който до вчера не си и познавал да ти посвети живота си, труда си, бъдещето си, при все че ти не можеш да подобриш неговото бъдеще.
Нашия автор задава въпроса си в сайт в който вероятно повечето жени са без инвалидизация, той търси отговор от физически здрави жени! в сайта повечето жени са гражданки а автора се рекламира с думите "копаене, сечене, с повечето домакинска работа се справял". Има ли корелация между представите на автора за живота и представите на здравите гражданки според тебе?
Надали жените се притесняват толкова от здравословния му проблем, значително по притеснително е социалното му положение и възприятията му че е нормално в 21 век животът му да е свързан (зависим) от копаене и сечене на дърва и т. н. Родил се с недъг, ок, но кое му е попречило да учи и работи нещо с ума си, има хиляди професии в които не е нужно да правиш големи физически дейности. Защо не е учил за учител, адвокат, преводач, архитект, тур оператор и хиляди други, защо е учил до толкова че образованието му да стига до раздаване на брошури? Акушерската пареза не му е пречила да учи нещо друго е и то е което плаши хората.