Споделена история от Спорт и красота

Дами колко чорапогащника имате в гардероба си
Колко чифта чорапогащи имате и колко често слагате? Нужен ли ви е специален повод? Колко обувания ви изкарва един чифт? Или предпочитате чорапи със силиконова дантела?

Коментари

1.   Не съм дама. Мъж съм. Имам 7 едноцветни чорапогащника. Обувам ги, когато стане студено.

2.   Нула.

3.   Чорапогащи сигурно около 15 чифта. Черни, телесен цвят, по-плътни, тънки, дантелени, на точки, с блясък... абе всякакви. Малко са ми мания.

Чорапи със силиконова дантела има 5-6 чифта.

Общо взето чорапогащите са ми за всякакви поводи. На работа нося по-семплите, а за някои по-специални поводи слагам другите дето са по-шик. Издържат доста, някои ги имам от години. На пръстите понякога стават дупки, но веднага ги запечатвам с лак за нокти, да не стане бримка. Да съм хвърлила 3-4 чифта за толкова години. Иначе едни чорапогащи спокойно мога да ги обуя 15 пъти, дори повече ако не са от най-тънките

Чорапите ги слагам само и единствено ако искам да прелъстя някой кавалер. В последно време предпочитам чорапи без силиконовата част, защото са по-еластични и ми пасват по-добре. Пък и обожавам да нося жартиери.

От мен ако зависеше и на работя щах да ходя с чорапи и жартиери. В сферата, в която работя, не е прието и редно да се обличам толкова секси.

4.   Едвам един имам и избягвам да го слагам. Изключително са ми неудобни не знам как жените ги носят.

5.   Аз имам термобельо и зимата си го нося. Сега обаче съм качил килограми и без него ми е трудно да вляза в дънките, а какво остава ако обуя и него. Аз съм мъж и не знам за какво ти казах всичко това, но пък ти ако си жена трябва да си имаш, за да ги сменяш.

6.   #4 Неудобен ти е защото сигурно е някой китайски боклук. Тия дето ги продават в картонените кутийки са адски неудобни и боклучиви. И аз като ги сложа са ми неудобни, смъкват ми се постоянно. И евтините клинове са така.

Качествените чорапогащи са като втора кожа, не ги усещаш дори че ги носиш. Прилепват плътно, без да стягат. И не ти се смъкват постоянно. И не се късат толкова лесно. Всички тия качества оправдават цената им. 5-6 евро струват най-евтините, ако ги хванеш на промоция. Иначе по 10-15 евро. И естествено ги купувам в специален магазин за чорапогащи, не в магазините за бельо.

7.   Не нося, не са практични, късат се.

8.   Често нося рокли и поли, така че имам купища чорапогащи - като попадна на "находка", купувам по 8-10 броя и винаги си имам чисто нови "на склад" у дома. Харесвам всякакви - и изчистени, и фигурални, и цветни - според случая и облеклото.