Споделена история от Спорт и красота

Ужасна коса
Здравейте : ) На 15 години съм, живея в малък град. Забелязала съм, че е голяма тенденция момичетата да са с опънати коси и топирани с голям обем. Та и аз почнах да си правя косата, ама след всяко изправяне все по-изгоряла и нацъфтяла.;.

Фризьорката ми препоръча кристали, започнах да ги ползвам и спрей за топлинна защита и домашна маска с яйце и оцет. И косата ми пак цъфти и пак гори и пак е ужасна :х

Всички ми казват, че имам хубава коса, но аз не я харесвам. Нормално гъста е, но е чуплива леко и това ме дразни, също е много мазна.
Не я боядисвам и съм спряла да я правя с преса (само по поводи, но пак избягвам повече с ролки или с пияна), а как ми се иска да имам като на другите косите ;х

Незнам какво правят имат страхотни коса и ги изправят. Питала съм някой момичета и те ми отговарят 'Еми кристали". Моля ви дай те ми съвет искам да съм като другите с хубава прическа

Коментари

1.   Само че не става само с кристали. Преди и моята коса беше такава и постоянно се чудих какво да я правя, докато не ме огря прозрение:
Когато я миеш слагай балсам (но не и по корените), след банята слагаш кристали и се получава работата. Вече колко месеци си я изправям и не цъфти, не се изтощава, стои си мека.
Разбира се, не може винаги да я изправяш наистина е много вредно, затова предпочитам пяна за коса и други такива трикове.

2.   Защо се опитваш да бъдеш като другите?
За бога, бъди себе си! Няма нищо по-хубаво от индивидуалността на човека, било то външно или вътрешно!

GG

3.   Един съвет от момче по-голямо от теб - Недей да си правиш така косата, момичетата си мислят, че на нас ни харесва, но далече не е така!!!!

NoBody!

4.   Купи си хубава маска за коса, термозащитен спрей и хубава преса.

xperia

5.   Първо, наистина не си прави така косата.
А за изправянето - няколко неща. Моята коса е доста слаба и цъфтеше, беше като перушинеста кичара, но с търпение и грижи я оправих.
Спрях да слагам пяни и лакове и въобще всичко, което съдържа алкохол, защото изсушава и изтощава. Гледам да се храня по -добре, не ми се получава постоянно, но когато се получи виждам как косата ми става някакси по - жива. Голямо значение има и пресата, както и кристалите. Ако имаш алуминиева преса или някаква за 20 лева да я махаш, защото като нищо ше ти изгори косата. Наистина, ако искаш хубава коса, по - добре да не е на всяка цена, вложи пари в добра щадяща преса и тя ще се отплати. Друго, ако кристалите не включват термозащита се слагат след изправяне, преди това ти трябва термозащитен спрей. След измиването - балсам в краищата, и маска слагам веднъж на седмица, най - накрая се радвам на хубава, дълга и здрава коса. Но - най важното гледай да намалиш до минумим продукти и обработка, защото това изтощава, ако не ти харесва как ти седи естествената се ограничи само до пресата, но не ползвай такива продукти за коса, повечето от тях са неефективни и вредят, освен ако не са наистина скъпи, които ние българите трудно си позволяваме. И надявам се да знаеш, не изправяй косата ако си сложила, продукт на чиято опаковка пише 'запалимо' или 'дръж далече от огън', защото те си горят барабар с косата ти, и скапват покритието на пресата /това са всякакви пяни и темподобни/-След доста време грижи сега единственото, което правя е да измия, нанеса маска/балсам, суша със сешоар, пръскам с някакъв спрей за защита ако имам въобще, че напоследък нещо нямам, изправям в краищата, слагам кристали и сичко е на 6, косата ми е 10см над кръста, като беше къса беше чуплива сега е повече към права. А да, и по - добре не се боядисвай, аз съм сменила 5 6 бои, и още не мога да се отърва от гадните и изтощени 10тина см коса :) а дори бяха уж безамонячни
Дано съм била полезна, успех по пътя с постигането на желаната прическа :P

6.   Не си гори напразно косата, защото след време ще съжаляваш. Бъди себе си такава каквато си, остави ги тези моди, много мои приятелки сега след като си съсипаха косите не ги правят нищо.

7.   Здравей, аз съм на 22години, преди имах същия проблем като твоя, косата ми беше цъфнала, не растеше бързо и беше начупена-постоянно гледах другите момичета с какви хубави коси са, а моята беше ужасна. Преди година изкарах фризьорски курс и вече знам основните неща които са необходими за да бъде косата хубава. Първо тя трябва да е чиста, но да не я миеш всеки ден и редовното използване на вафли и преса само ще ти навредят. Аз например спрях да опъвам моята коса с преса и след месеци тя се възстанови, реших да сложа едно удължение и вместо да я изправям я начупвам с разни спрейове, така не й вредя с пресата, а обема го постигам като я натупирам ж корените и така няколко дни имам обем без да слагам вафли всеки ден. Повярвай сега всички мн харесват косата ми.
Но не забравяй едно естественото винаги е на мода, въпреки че имам удължение ти го казвам :Д така че най-добре бъди каквато си!