Споделена история от Спорт и красота

Мускулна треска
Вече 4 дена имам болки в краката, след като спортувах. Мисля да продължа да го правя след като ми мине мускулната треска. Чувала съм, че втори път като се натовариш, после няма да те боли(или поне по-малко). Така ли е? Или следващият път пак ще трябва да понеса болка?

Коментари

1.   Здравей, ами да ти кажа не знам но мисля че не трябва да спираш щом си почнала. То с времето ще спрат да те болят, и няма да имаш никаква мускулна треска, ако тренираш редовно (всеки ден ). Аз отначало като почнах да спортувам и ме болеше всиичко, краката, бедрата, ребрата-ужасно много направо като тръгна да се смея и ме болеше корема... ама седмица след това ми мина и сега съм си добре, ама като ми дойде цикъла не правя нищо цяла седмица и после като почна ми е малко по-тежко... и после пак се възстановя :) така че не се притеснявай

2.   Да. Бъди сигуна, че може би не след второто, но след третото упражнение мускулната треска ще премине и то завинаги!

3.   Веднага след физическото натоварване пии два аспирина и ще видиш, че няма мускулна треска.

4.   Аз не мога да се справя с тази мускулна треска. Жена съм. Започнах редовно да тренирам, като постепенно увеличавам натоварването. И всеки път като увелича мускулната треска се появява пак :( Мой близък ми даде глупавия(според мен) съвет да не чакам да ми мине, а още на следващия ден да си продължа с тренировките, така щяло да ми мине веднага едва ли не :) Обаче не стана точно така. Първо, че не успях пълноценно да си направя упражненията, а и второ на следвашия ден бях толкова зле, че ми беше трудно да ставам и сядам, всяко движение мъка.

5.   Това да тренираш докато имаш мускулна треска е много добър съвет. На мен винаги ми минава след това.

6.   И както казаха по-горе пий аспирин, това е старо правило.

7.   При физическите упражнения, мускулните влакна се накъсват, и за да се възстановят в тях се натрупва млечна киселина. Тази млечна киселина е тази която предизвиква мускулната треска. Когато пиеш аспирин той неутрализира млечната киселина в мускулите, но това не е хубаво за самото възстановяване на мускула и мускулния растеж. Мускулната треска означава, че си се справила добре, а след няколко тренировки когато свикнеш на натоварването няма да я има или ще е по-слаба ;)

8.   №7, що за глупости? ! Млечната киселина се натрупва, понеже е продукт от АНАЕРОБНОТО окисление на въглехидратите и мазнините при големи и интензивни натоварвания, когато просто няма време, нито достатъчно кислород за аеробен метаболизъм до вода и въглероден диоксид. И НИКАКВИ МУСКУЛНИ ВЛАКНА НЕ СЕ НАКЪСВАТ!!! Ти знаеш ли какво е прекъснато мускулно влакно? Това е серозна травма!
Аспиринът НЕ НЕУТРАЛИЗИРА млечната киселина в мускулите, а създава механизъм за бързото й отвеждане.
Въобще - кой ви ги казва и къде ги четете тези глупости? Вземете и прочетете един учебник по обща физиология, подкрепен със съответните научни изследвания! Четенето на интернет-бъртвежи и общуването с полуграмотни индивиди, но затова пък с огромно самочувствие, няма да ви доведе до нищо добро!

9.   Като ученичка ходих на екскурзионно летуване-знаете как е-с преходи всеки ден от по няколко километра. Медицинската сестра, която беше с групата, ни караше да пием по 2 аспирина и 1 витамин С. Нито един от нас не се оплака от мускулна треска.
Не знам защо номер 8 е толкова гневен/на - не знам какви киселини се образуват, знам само, че ми помогна.

10.   9, и къде номер 8 написа, че няма да ти помогне? Написах, че причините, поради които помага, не са тези, които изтъква номер 7! Освен това, неколкочасовите неколкокилометрови преходи са доволно аеробно натоварване - нещо напълно противоположно на 5 серии по 7-8 повторения до откат.

11.   не спирай да тренира6 продължавай да си правиш опражненията отначало като почнеш ще те боли но после ще загрееш и ще ти мине а после след няколко тренировки няма да имаш мускулна треска, а и след тренировка пий 1 аспириин и ще си супер.

12.   Мускулна треска ще имаш след всяко физическо претоварване. Ако тренираш редовно и с мярка ще си ОК, ако ходиш веднъж седмично и се претоварваш- всеки път ще те боли

13.   Разтвори си магнезий :) Действа супер на мускулите, не е и вреден, на мен така за 1 ден ми минава мускулната треска, освен че си правя все пак упражнения, защото са ми казвали, че мускулна треска минава с още упражнения :)