Поредната търсеща отговори
Седя и си мисля, че на пръв поглед всеки е различен, а всъщност случките, действията, думите, чувствата ни обединяват и ни правят едно цяло и така по-лесно разбираме човека дори на километри от нас, без да го познаваме или виждаме...

Ще разкажа историята си, ще споделя всичко чрез писане и може би някой ще открие себе си в мен, друг пък ще ме подмине или няма да се съгласи с мен.
Аз съм онази, която повечето мислят за слаба, а е минала през толкова много, че живота я е направил силна, на моменти студена. Скоро завършвам и мечтая да започна на чисто, без преструвки, без маски, без лъжи, с нови хора, които наистина ще оценят моята личност. Не съм лесен човек, инатя се, опитвам се да правя всичко сама, не се боря достатъчно. До скоро бях влюбена мислех, че това момче или по-скоро мъж ще ме спаси от мен самата, но уви... Не след дълго бях наранената, страдащата, защото беше като останалите. Да, не съм от тези с достатъчното опит, но момчетата, които навлизаха в живота оставаха в мен лоши спомени, тръгваха си без причина, отказваха се от мен.

Не знам къде е проблема, наистина. Перфекционист съм и потърсих вината в мен, но всеки ми казваше, че аз съм си идеална... Добро, мило момиче, забавна, симпатична, обичаща живота, даваща, но и взимаща, разбрала кое е ценно и кое не е... Качества, които или пречеха, или плашеха. Не съм се отказала да обичам, дори и да страдам, живота учи, грешките също... Но как да разбера кой е истинския, правилният, като всеки и аз се питам, къде са мъжете, които биха ти подкосили краката, които ще те обичат повече от ден, два и няма да те зарежат, заради друга, ще се борят за теб, ще направят и невъзможното да сте заедно, да си добре. Знам, че за всеки влак си има пътник... Но къде ли е моят?

Коментари

2.   Какво да ти кажа... всеки от нас е бил разочарован в даден момент. Хората са различни и не винаги се държат по начина, по който на нас ни се иска. Ще се намери някой, който да те приеме такава, каквато си и ще остане стеб, явно просто не си го срещнала все още. Много хора са в твоето положение, но след време намират утеха в прегръдките на някого. А що се отнася до тези, които са си тръгнали от живота ти... ами те са направили този избор поради една или друга причина, не можеш да ги съдиш. Просто ги пускаш с гордост да си отидат и не се обръщаш назад... а когато срещнеш някой, който да те развълнува, не тръгвай с много очаквания, защото ако не се удовлетворят, после боли. Дано да съм била полезна с коментара си! :) И горе главата, всички изпадаме в такова положение от време на време.

Doriana

3.   Така казват "за всеки влак си има пътници", но въпроса е, дали си на точната гара, или твоя влак минава през друга гара. Ако си убедена, че си на точната гара, убедена ли си от посоката на идване? Те идват отляво и отдясно, трето положение няма... или става, или не става-това решаваш ти! Затова си избери внимателно влака в твоята посока, класата на пътуване отговаряща на теб, седни си удобно и се наслаждавай на пътуването. Билетът еднопосочен, никога не се връщай назад. На всяка гара ще слизат и ще се качват, гледай ги през прозореца.... и на някоя гара ще кажеш на някого: "Остани, пътувай с мен! "

4.   Понякога любовта може да дойде и на 40г.

5.   Защо животът според теб трябва да се върти около търсенето на един МЪЖ? Нещо модела ти е грешен. Бъди ти, себе си, щастлива, уверена, забавляваща се, учеща се, образоваща се, четяща, разхождаща се, рисуваща и т.н. и т.н. Един ден ще го срещнеш, а може би не. Но от това не трябва да се определя щастието ти.

6.   Авторката: Благодаря за съветите, мненията по моя въпрос. Относно Номер 5 мм аз съм себе си, не ми е приоритет повярвяй, просто се запитах, кога разбираме кой е правилният, кой е човека, нормални и вечни въпроси. Аз съм си щастлива и така, защото има хора, които ме обичат, които са до мен. Живота ми никога не се е определял от един мъж, не съм такава.

7.   Хубаво е да бъдеш себе си, но в някой момент си трябва любов и мъжка ласка да усетиш, че някой мъж е до теб и с теб.... аз самата, като жена неусетила наистина всичко това, макар да имам две деца(само съм чувствала закрилата, желана не съм се чувствала никога, заради индивидуални особености на мъжа ми и несрещането на друг), бих казала, че е въпрос на късмет май.... или ще го срещнеш, или не.... права е номер 1-нямай големи очаквания, боли много.... Пожелавам ти да бъдеш щастлива и в мир със себе си.
Катя

8.   4, страхотно успокоение. А дотогава може да прави проба, грешка, проба, грешка...