Споделена история от Спорт и красота

Бягаща пътека
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. Висока съм 1.65 и съм 65 килограма. Искам да отслабна. От 1 юни ще започна всеки ден да бягам на бягаща пътека вкъщи. Искам до 3 юли малко или много да съм се стегнала, защото тогава имам летен лагер с училището на море. Имам няколко въпроса относно бягането:
1. По колко време на ден трябва да бягам?
2. Ако някой е бягал, може ли да ми каже дали има някакъв ефект за 1 месец?
3. Бързо или бавно трябва да бягам?

От 1 юни редовно ще бягам, ще променя напълно начина си на живот, но мисля междувременно докато спортувам да започна 90 дневната диета. Майка ми ми я препоръча и каза, че не е толкова строга и мога да я спазвам. А и мисля, че с диета ще има по-голям ефект. Приемам всякакви съвети относно бягането ! Благодаря предварително !! :}}

Коментари

1.   Бягай на някоя площадка или по улицата. С тази пътека най-много да си докараш болка в коленете. Въжето също е добра опция. Пий много вода. Успех!!!

2.   Бягам от 3 години, но навън, не на бягаща пътека. Тъй като може да се тича до -5 се през зимата се възползвам, а след това преустановявам за 1-2 месеца, докато спаднат температурите. Тогава, понеже съм влюбена в бягането, посещавам от време на време фитнес заради пътеката, но удоволствието от това е минимално. Навън е прекрасно, защо ти е да тичаш у вас на пътека? ! Аз се наслаждавам на максимално, че дори се уливам, тичайки в седмица по 6 дена, дори сега по дъждовете излизам, защото тогава е ммм просто невероятно! За да има ефект бягането, трябва да си упорит. Ефектът не идва с 1 месец, идва някъде при 3-4 месец системно бягане с подходяща храна и режим. Имам прекрасна фигура :)

3.   Аз съм момиче на 15 години и миналото лято бях отслабнала супер много! Точно тази пътека ми спаси кожата, така да се каже! Тичай сутрин ( по възможност ) или когато ти е удобно по 20 минути! След това прави и коремни преси, за да се стегнеш! За месец ще отслабнеш доста. (: Повярвай ми има голям ефект, също и за храненето! Яж само в умерени количества! Тоест от всичко по малко. (:

4.   Много късно си се сетила, хора за месеци не могат да се стегнат, ти искаш от раз. Ще си ходиш такава на лагера, да беше помислила 6-7 месеца по-рано. И не можеш да почнеш много бягане изведнъж, знаеш ли как ще се изморяваш? А и насила хубост не става. Бягай колкото можеш, ама и недей яж чипсове и мазни закуски през това време. ;)

5.   Само спорт БЕЗ ДИЕТИ!

6.   По-добре е да бягаш бавно 30 минути, отколкото бързо 5. Намали хляба и сладките. Не яж 1-2 часа преди лягане. Яж по малко 4-5 пъти на ден, движи се повече, изразходвай енергията. Четох, че скачането въже сваля сравнително бързо килограми. Каква е тази 90-дневна диета?

7.   Не тичай всеки ден, защото мускулите трябва да почиват и ако тичаш всеки ден нищо не правиш.. тичай през ден.. Първите 2 пъти тичаш по 15 мин като не много бързо.. примерно на 4, 5, но почиваш на 5 мин.. но не намалявай много до към 3, 5 най- много.. тялото ти много бързо ще свикне и от 3 път почваш по 25 мин.. и пак почиваш, но на 7 - 8 минута.. на 5-6 път почваш вече по повече от 30 мин.. защото след 30 мин почват да се горят мазнините.. НО НЕ СЕ ПРЕУМОРЯВАЙ!! И вече като свикнеш по 45-50 мин.. но няма само да смъкнеш от тичане.. ограничавай се с яденето.. яж по - често но по - малко.. и много разходки.. вечерята до 19:00 най-късно и не яж много сладко.. пържено и хляб.. сутрин може по 4 кубчета шоколад.. сутрин можеш да ядеш всичко ( без пържено ).. но внимавай най-много вечер :))

8.   От авторката:
Благодаря много на всички за съветите! :)
Днес ми е първия ден. Бягах 20 минути с 6 километра в час. Това добре ли е? Всеки ден ще увеличавам времето с 5 минути. Някой може ли да ми каже по колко коремни преси трябва да правя на ден, за да се стегна? Също така с колко километра в час трябва да бягам, за да има ефект? А до тези, които питаха защо не бягам навън:
Не бягам навън, защото не винаги времето е хубаво, докато с бягащата пътека дори в момента навън вали като из ведро, а аз си спортувах.
Благодаря отново на всички! :)

9.   До авторката : това са абсолютни глупости с хубавото време и т. н. Може да се бяга до -5! Да бягаш под дъжда е страхотна емоция. Глезотии са това с бягащата пътека.

10.   За пътеката ОК, за диетата твърдо НЕ! По-добре ще е с режим, защото си все още в пубертета и се развиваш. Освен това, диетите имат йо-йо ефект и не е здравословно да се спазват. Направи си режим, спри да ядеш и пиеш "боклуци" и яж по час и ефектът ще е страхотен. Относно бягането по около 30 минути смятам че ще добре, но ако можеш по дълго бягай. Но бягането навън сред природата е много по-добър вариант, изборът е твой разбира се. :)
п. с Може да включиш и упражнения за горем, скачане, повече разходки сред природата и ВАЖНО - пий много, много вода!
Успех! :)) ;**

11.   Защо от 1 юни? Започвай от утре! :)

12.   От авторката: Всъщност започнах още от 28 май, за да има по-голям ефект. За закуска ям активия в 09:30, за обяд ям плод по избор (най-често ябълка) в 14:00, от 14:10 до 15:00 бягам, но под "бягам" имам напредвид 5 минути бягане, 2 минути ходене на пътеката. В 16:30 ям салата от краставици, домати и сирене, а после в 18:30 ям един банан. А забравих да спомена, че пия по 2, 5 - 3 литра вода на ден, понеже много се изморявам от тичането. Искам да ви попитам дали ако започна понякога за обяд или вечеря да ям овесени ядки с прясно краве мляко или кисело краве мляко ще напълнея? Попринцип знам, че овесените ядки са диетични, но все пак да попитам... :))
Ще започна да правя и коремни преси всеки ден, но не знам по колко? Благодаря отново :)) :*

13.   Тази диета е жестока. Яж нормално! Яж хляб, пий плодови сокове но прясно изцедени, ако ядеш еднотипни неща нищо не правиш! Всичко яж, по малко и превърни това в начин на живот, не само за лагера! Защото целта е не да се харесваш на хората в лагера, а ти да се харесваш всеки ден и да си ЗДРАВА:) нека ти кажа, че 1. 65 и да си 65 хич не е зле, няма нужда от толкова напъване! Спортувай си редовно и се храни, ти растеш, не можеш да се лишаваш от нищо!

14.   аз сега ще направя 14 и искам да отслабна поне 5-10 килограма защото съм 1. 65 а тежа 68-69 килограма.
СЪЖЕЛЯВАМ ЧЕ ТОЛКОВА КЪСНО ПИША НО СЕГА Я ВИДЯХ ТЕМАТА!!!

16.   Здравейте, кога е най добре да се бяга на пътека, преди ядене или след?