Споделена история от Спорт и красота

Въпрос към момичетата, високи около 1.65 см
Хей мацки :) Висока съм 1.65 и ми е любопитно какви са идеалните пропорции за жена с тази височина. Нужни са ми малко повечко мнения, защото вече не мога да преценя каква съм - ту се чувствам дебела, ту слаба. Т.е. аз си се виждам дебела, но околните ми натякват обратното. Ако може момичетата с височина, близка до моята, да споделят колко тежат и какви са обиколките им на ханша, талията и бедрото. Моите са
талия: 58 см (беше 54, но се освиних в последно време, за това и се чувствам дебела)
бедро: 47 см (беше 42.. :хх)
ханш: 89 (беше 84)
Също така бих се радвала ако ми кажете как да си върна старите мерки и да се стегна. Мерси предварително

Ж.21

Коментари

1-50 от 56

1.   Само че не си казала колко тежиш..Ако при тези мерки си 50-55 кг, значи си много стегната и секси (понеже мускулите тежат повече).
Ако обаче си 45 кг - значи не си тренирана и може наистина да изглеждаш леко отпусната за килограмите си.

2.   От авторката: емии да, към 46 кг съм

3.   Аз съм точно 1.65 и тежа 50 килограма. Изглеждам доста слаба, въпреки че талията ми е 65 см а ханша 93 см. Номер 1 е прав, че зависи и от теглото, но ако си към 53-55 кг значи изглеждаш супер.

5.   Аз съм висока 167см и тежа 56 кг... 4 години тренирах баскетбол и имам стегнато, хубаво тяло... аз се харесвам : )

6.   Аз съм висока 165 и тежа 43 кг. И съм кльощава. Всичко ми е слабо само едни гърди ми останах. Ни дупе. Ужас само кокали.
Момичета не допускайте да сте толкова слаби.

7.   Здравей,
Размерите са съвсем точни даже малко слабичка си. Аз имам същите размери и съм едва 41 кг. Нормално е ханша да ти е пораснал все пак вече си на 21. Не се притеснявай не си дебела даже напротив.

8.   Ако ще ти е полезно има един сайт, в който си пишеш мерките и излиза графа - под норма, норма, над норма, затлъстяване.
Има и други интересни неща -минимално тегла, максимално тегло, колко калории трябат на ден и подобни. Ще видиш.

http://www. forevernutrilean. com/ForeverLeanBulgarian/calculators. html

No Sress!

9.   Аз съм 160 и съм 45-46 кг и мисля, че съм клющава, но нямам нищо отпуснато в предвид че съм раждала изглеждам доста добре. Поне така мисля след като постоянно ме заглеждат мъжете, на 22. Межо другото преди бях 55 кг и изглеждах по добре, но не мога да напълнея пак за жалост

10.   Аз съм висока 165, тежа 44кг. Не пазя диети, но съм вегетарианка /не знам дали това дава отражение, защото мъжът ми стана вегетарианец преди няколко месеца и качи 7 кг ..../.
Абе, то това си е строго индивидуално, както ти се чувстваш най-добре, така трябва да бъде.

11.   Аз съм 1. 65 висока и 50 килограма. Но на години съм по-малка - 14. Не мисля, че съм дебела. Спортувай, за да си стегнеш кожата и да заякнеш. Успех!

12.   1.65 висока, 46кг. и викаш че си дебела? Я си изливай комплексите другаде

13.   На 13 половина съм- 1, 67 висока. Доста съм висока за годините си и по тази причина тежа 53/54 кг. На външен вид не изглеждам повече от около 48 кг. [лекари даже веднъж опитваха да познаят колко съм и бяха много изненадани че съм повече от 50 :D ] Обаче това е защото съм висока и кокалите ми са тежки. А и колко са ти талията и ханша за всеки е различно. Например ханша ми е 86 см. а корем нямам- когато ми дойде кокалите мноого ми се разшириха в ханша. :)

14.   Аз пък съм 165см висока и тежа 63 кг. И така си се харесвам, не се притеснявам от нищо.

15.   Аз съм 1. 65 и тежа 55 кг. От доктори съм чувала, ч е от височината свалят 110 и това показва колко трябва да ти е средната маса на килограмите. На 13 години съм. Не разбрах обаче на колко си години. Сигурно не съм прочела, но искам да ти кажа, че си доста слабичка, поне на кг, а обиколката и талията можеш да ги контролираш чрез спорт и В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ диета.

16.   Ами аз съм висока 163 сантиметра и тежа 50 килограма. За обиколките си нямам никаква идея, но доколкото виждам не мисля че са много. За тези височини от 160 до 167 сантиметра, са подходящи от 50 до 56 килограма. Ако влизаш в тези мерки, не се безпокой. :)

17.   Мисля че можеш да качиш малко килограми :) Аз се чудя след като съм момче на 17г. висок съм 168 и тежа 62 кг трябва ли да качвам още или да свалям че взех да се обърквам

18.   Аз съм 169 см тежа 53кг и 5 год. тренирам баскетбол..
Ж 14

19.   аз съм 1. 64 м и съм 49 кг
мисля че твоето положение е съвсем ок, а относно другите въпроси:
талия:61 см
ханш:77 см
бедро:41см
всичко си е ок а ако тежиш повече а си слаба значи че имаш тежки кости

20.   Аз съм около 1. 60, тежа около 47-48 кг. и тренирам волейбол от 2 години. Талията ми е 65, а ханша около 77-78. Аз все си мисля, че съм леко пълна за годинките си, но приятелите ми ми натякват обратното. Не знам вече и аз! :D

Е 13

21.   Аз съм на 13 години, висока съм 1, 62 и тежа 41 килограма. Може би има нищо общо, че тринирам художествена гимнастика. ;))

22.   Супер си си! Аз съм 1. 65 също, тежа 50 кг, но имам много стегната фигура, просто тренирам карате и имам мускули.

23.   165 см / 50 кг. Била съм и по-малко, но определно не ми отиваше.

Тренираш ли? Старите мерки, че и по-добри, ще си ги върнеш, като започнеш някакъв спорт.

25.   оохо тука явно е клип на младата манекенка.. е аз не мога да се похваля със вашите килограми аз съм 64 на 170, но пък от към мерки доста се харесвам
гр. обиколка -98
талия-64
ханш-95
на 16 съм не съм слаба може би дори някой от вас ще ме сметне и за пълна.. но според мен е напълно безсмислено да се пишат само някакви мерки и килограми, защото в крайна сметка едни килограми стоят добре на някои, а на други -не :)

26.   Аз съм висока колкото теб и тежа 46-47 кг. и мисля, че изглеждам добре.

27.   Аз съм 1. 67 и съм 50 кг. и се чувствам страхотно в тялото си. Хората казват, че тъй като съм тийнейджър трябва да се храня по-обилно, но според мен и така съм си добре.

28.   Мацки мисля че 2-3 кг не са от значение не тррябва да се притеснявате толкова много трябва да се чувстваш добре.. Искам да ти кажа че аз съм 164 и тежа 64 кг но не мисля че съм дебела или слаба изглеждам супер секси имам голям бюст и стегнато дупе... така че покажете най-красивото от себеси вместо да си вкарвате комплекси че при 165.. и 46 кг си дебела.... ти полудя каци 2-3 килца ще се почувстваш по секси.. а ако си м/у 13-17 години не се притеснявай ти сега се развиваш даже си кльощава... все пак не измършавявай много.... :)

29.   Висока съм точно 1. 65.. и съм 48 кг. а не изглеждам толкова.. а някък по-дебела. Ходи повече пеша.. яж салати и не толкова калорини храни.. ; )

30.   аз съм на 1 години тежа 48кг. талия 65 ханш 90 гръдна обиколка 83 как ви се струва?

34.   Аз съм на 38 години, висока съм 162, тежа 55 кг. Раждала съм два пъти. Чувствам се заоблена и искам да отслабна още или може би трябва да се стегна повече. Винаги съм имала заоблено дупе и не мога да го намаля, въпреки че съм била и по-слаба.

35.   Здравейте на 13 години съм, висока съм 1, 66/1, 67 и съм 48кг. Омръзна ми от тези мои бутчета(т. е бедра). Каквото и да правя не отслабват, правех няколко упражнения за вътрешната част на бедрата, но и така не става нищо знам, че трябва време, но 1 месец ги направих и пак няма резултат. Всички казват, че съм достатъчно слаба, но аз не мисля така. Единственият начин за бедрата ми мисля, че е отслабване. А доколкото обиколките ми:
талия:59см
ханш:82см
бедро:45, 5см Да знам дебела съм.
А за номер 2 (авторката) мисля, че наистина е слаба да не полудява на 21г. е и има хубаво тяло. Нищо не и препоръчвам ;)

36.   Ами аз съм на 24 години, тежа 54 кг. при 165 см. и мисля че съм си добре... е преди морето свалям 3 кг за да съм около 51 на плажа. Но през зимата си се поддържам на 54-55кг и си се чувствам ок. Авторката ми изглежда по-слабичка от нормалното-имах един период през който тежах 46 кг и не се чувствах добре, нямах енергия - например не можех да правя любимите си упражнения с гирички за стягане на ръцете... :) Но при всеки е индивидуално

37.   На 16 съм и тежа 45 кг, висока съм 1. 66
Наистина съм доста слаба, винаги съм била, но през последните 2 години отслабнах наистина много. Сега започнах фитнес и инструктура ми ми изготви хранителен режим, с който да кача килограми. Да си твърде слаб не е нито красиво, нито здравословно, така че- хранете се добре, тренирайте и резултатите ще са налице! :)

38.   По-добре си върни старите мерки. Не знам тук как някой пишат че са 165см 50кг и са доста слаби??? Аз съм 172см 50кг и бих искала да сваля килограм-2 още. на 22г. съм
Съкрати количеството храна, наблегни на зеленчуците и консумирай обезмаслени млечни продукти. Изключи хляба, тестото, белия ориз (по-добре кафяв), картофите и всякакви други бели въглехидрати. Наблегни на протеин и малко мазнини но правилните. Успех :))

39.   Авторке :Д, 46 кг си, мерките ти звучат супер! Не мисля, че трябва да сваляш, евентуално да се стегнеш, само ако имаш нужда :Д Разбира се, най-важното е как се чувставаш ТИ в кожата си, прецени си сама дали трябва да предприемеш нещо, не слушай другите ;д

40.   Аз съм 165 см. на 13 съм и тежа 55кг. В моменти се чувстсвам стегната защото тренирам волейбол, но на моменти се чувствам дебела. Имам стегнат корем, но краката са ми малко дебели.

41.   Аз съм висока 163 см. почти на 13 съм и тежа 60кг. Казват ми че съм много добре но аз не мисля така. Моля ви кажете ми това нормално ли е?

44.   на 13 години не е нормално да си 60кила. съвета ми е да минеш на плодова диета ябълки, киви може и банани но има и граница. измислих една диета 2 ябълки на ден спорт и свалих 3кила за 2 дни... Ако се храните правилно и избягвате пържените храни ще е добре.. аз лично не ям чипсове и такива.... по добре ябълка от колкото чипс. Какво ще стане ако се натъпчеш с храна? нищо дали ще ядеш или не няма разлика.. тренирам баскетбол 3години и мисля че съм добре

45.   ако си на 14 години 50 кг е нормално за теб .. но 60 са много , но това не е голям проблем радваи се че не си 70 или 80 кила че няма отслабване ... аз съм на 14години 50кг тренирам баскетбол висок съм 1 и 70

46.   Мила, въпросът не е само колко си висока и колко тежиш, но и на колко си години. Нормално е след 18-20 тялото ти да се поизмени, защото вече не си дете и придобиваш формите на жена, така че дори и да останеш на същите килограми, няма да изглеждаш по същия начин като на 15, примерно. Така, че не вманиачявай в кантара и в метъра, а гледай какво показва огледалото. Аз съм малко по-нисичка от теб, 1, 60 съм и съм около 50 кг, но за моите 30 години това си е нормално, ако бях на 15 и тежах толкова сигурно щях да умра от мъка, но просто формите ми се промениха, сега си имам бюст, дупе... абе жена съм си, а не дете. Та и това трябва да отчетеш, освен това е важно дали килограмите ти са от мускули или от сланина, защото както се смее един мой познат и на 20 бях 70 кг и сега на 50 съм толкова, само че тогава бях млад и стегнат, а сега съм стар и с бирено коремче. Та идеята ми е, че не само цифричките са важни, а и как точно са разпределени килограмите.

47.   Аз съм на 17 г., висока съм 164, тежа 45кг и изглеждам супер, а ти не може да си 46кг и да се мислиш за дебела, защото със сигурност не си. :)

48.   1, 65 - 46kg - ти си грозно слаба. Аз не бих погледнал момиче като теб. Сигурно без грим изглеждаш болнава.
За тази височина трябва да си 53-56кг

49.   Здравей! Аз също съм на 21, но съм висока едва 1, 61 :) талията ми е 58 см, ханша -84см, бедро-44см. Тежа 47 кг. :) Спортувам когато мога поне 5 пъти седмично. Мисля, че мерките ти са добри, въпреки че аз искам да кача поне още килограм за да мина в размер С, а не както до сега ХС :).

50.   само едно мога да кажа: завиждам ви. аз съм164 см, 58кг. и талията ми е 80 см. - и да знам, дибела съм и съм принудена да нося от един тип, , стегнати гащи, , с ластик на корема, страшно неудобни, доста често ме болии стомаха и започва да ми се гади, имам ок. 20 блузи, които са отделени във гардероба, защото просто имам голям стомах и ме е срам да си нося тези блузки, но как да сваля този стомах??? ако мога да сваля 5-6кг и 10-15 см. от талията... радвайте се, че сте толкова слаби

51.   Така като чета коментарите си мисля, че авторката трудно ще си отговори на интересуващия я въпрос "какви са идеалните пропорции за жена с тази височина".
Аз също съм около 165 и тежа 55 кг, даже като се наям 56. Други тежат по 40 и няколко. Други 63. До какъв извод можем да стигнем? На височина сме еднакви, но физиката ни е различна. Не можем да кажем дали твоите килограми ти отиват по простата причина, че няма как да те видим. На мен лично ми 46кг за 165см ми звучат малко, но съм почти сигурна, че ако те видя на живо ще изглеждаш супер просто защото... това си е твоето тяло, твоята физика...
Не е нужно да се допитваш до всички 165сантиметрови момичета и жени, за да се увериш, че изглеждаш добре. Тялото ти е уникално и това, че момиче, тежащо с 10кг повече от теб е красиво и се чувства добре, не означава, че и ти трябва да станеш с 10кг по- тежка, за да си красива и да се чувстваш добре.
Що се отнася до това как да възвърнеш тъй желаните си стари мерки, отговорът е до болка банален- спорт и правилно хранене. Няма как да не отслабнеш и да не стегнеш мускулите.
Бъди по- уверена в себе си и успех!

Е. 20г.

52.   По- добре си от мен! Аз съм 1. 60, а съм 45 :)

54.   Момче на 16.

За вас: 165см/ 55-60кг

:)

57.   Аз съм на 14 , тежа 49 kg и съм 1.67 висока. Знам . че не е зле , но имам проблем , защото качвам много лесно . Преди два дни бях 47 kg и 500 грама :( Може ли съвет

58.   аз съм на 11 години с твоя ръст 1. 65 см талия 64 см ханш 88 см бедро 50 см това са сегашните ми размери свалих 7 килограма и се чувствам малко по добре но да ти кажа изобщо не си дебела даже вече ми се прииска да с твоите мерки успех

59.   Аз лично съм дете но щом си 1. 65 за 46 килограма си много слаба аз лично съм 1. 60 50кг на 12 години леко пълна съм но лично мисля че трябва да си около 52-53кг.

61.   Аз съм на 13 години, тежа 52 килограма и съм висока 169 сантиметра. Аз лично мисля, че си си добре!

1-50 от 56