Споделена история от Спорт и красота

Отчаяна заради пъпки
Здравейте! Може би няма да ми помогнете, все пак не сте специалисти, но просто исках да споделя колко отчаяно се чувствам.. Проблемът е следния: ПЪПКИ!! Имам по брадичката, челото и бузите. Като тиинейджър нямах много пъпки, нормално излизаха по 1-2 на седмица, но вече съм на 21 и тези грозни образувания съсипват живота ми. Ходих на дерматолог, изписа ми мехлеми, мазах се с тях, но резултат НИКАКЪВ.. Пробвала съм много медикаменти като започнем от '' Гентамицин '', '' Контрактубекс '', '' Зинерит '', '' Акне аут '', крем Здраве и Бочко и различни витамини ( предписани от лекаря ) Е и това не помогна.. След месеци усилено борене.. няма резултат. Не стига, че се появяват пъпки ами отгоре на това остават белези. След известно време заминах на село и там баба ми ми каза разни '' бабини рецепти и домашни маски''. Така аз започнах да си правя маски от Хума, Яйца, и различни билки като Салвия и Лайка.. Е познаите какво стана. Естествено НИЩО. :( Писна ми, чувствам се ужасно.. не използвам пудри и фтд без причина, само ако ходя по рожденни дни и така нататък. Нямам си и приятел, тъй като предполагам всички мъже са погнусени от мен. И все пак ги разбирам. Пробвах всичко и вече нямам надежда.. Спрях да се вглеждам в огледалото, защото винаги виждам една пъпчива жена. Тялото ми е супер, но лицето.. Съжалявам, че отнех от времето Ви, но просто исках да споделя. :(

Коментари

1-50 от 52

1.   Ако все още не си пробвала с продуктите на Биодерма - пробвай! На мен те ми помогнаха, но все пак при всеки човек е различно... Успех!

2.   По принцип има такъв период в живота на човек. Аз съм мъж на 20 години вече. Когато бях на 18 и дори на 19, тогава ми беше период, когато излизаха повече пъпки. В последните няколко месеца се изчистиха и имам вече малко. Не съм сигурен, но може да е от възрастта.

Другото което може да забави процеса на поява на пъпки е меда. Аз съм си слагал преди и помагаше, защото изпича пъпките.

3.   Много време и аз се лутах между варианти от лекарства и бабини рецепти. Резултата беше нулев. Докато накрая просто не се отказах и не минах на стария изпипан метод, който в простотата си се оказа изключително полезен. Миеш си лицето със сапун и топла вода сутрин и вечер, като , разбира се, го избърсваш с хавлия накрая. Нека хавлията я използваш само за това, трябва да е чиста. Понякога вечер слагам паста за зъби на по-големите пъпки и също има някакъв резултат.

Една моя приятелка от малка има ужасно много пъпки по лицето. Също като теб- чело, брадичка, бузи. Тя е използвала двойно повече продукти от мен миене и пастата за зъби и всякакви нечувани методи. Без резултат. При нея най-ефективно беше да събере пари и да отиде на козметик да и почистят лицето, както се прави. Няколко дена беше със зачервено лице и изглеждаше странно, някак неестествено, но наистина пъпките и изчезнаха! Намалиха до около 10, следователно след втората процедура беше с чисто лице.

При мен даде резултат и друг от старите изпипани методи. Просто спрях вредните храни. Или поне ги намалих значително. Без газирано, без чипсове, без боклуци, без ПРЕКАЛЯВАНЕ със захарта. Толкова простичко, а с такъв огромен ефект. Отделно отслабнах леко в коремчето и се чувствах по-добре.
Само не се отчайвай, има ужасно много варианти. Основното е да поддържаш лицето си чисто.

4.   Направи си хормонални изследвания, проблема ти най-вероятно е хормонален и без хормонално лечение НЯМА да се оправи. Проблема е вътрешен, не външен. Аз също имах страшно много пъпки, мажех се с какво ли не, но нищо не помогна. На козметик ходих, само на челото ми изчезнаха, но после се пренесоха на брадичката.

Миналото лято отидох на гинеколог, защото менструацията ми не спираше вече 2 седмици. Оказа се, че имам кисти на яйчниците, затова и менструацията ми е била нередовна, а пък и пъпките са били от това. Изписаха ми противозачатъчни, пих ги 9 месеца и на лицето ми нямаше и следа от пъпки.
*Яса

5.   Пъпките са основния, фундаменталния фактор в живота! Нямаш ли пъпки - ставаш Президент, возиш се в лимузини, жена ти е Първата дама и печелиш милиарди. Имаш ли пъпки - ставаш клозеточистач, караш Зазка, жениш се за циганка и печелиш жълти стотинки до края на живота си!

А ако трябва да бъдем сериозни, пробвай следното - СПРИ безусловно всички млечни продукти - мляко, извара, сирене, кашкавал, сметана, сладоледи... абе каквото се сетиш там. Ако все пак отвреме-навреме ти се хапва по нещичко млечно, взимай си козе или овче сиренце, може и биволско, НО НЕ И КРАВЕ! А също и да не е смес с краве. Карай така 3-4 месеца и после докладвай за резултата. Вероятно и вечно запушеният ти нос ще се отпуши, ще се подобри и обонянието ти.

6.   От авторката : Благодаря Ви за бързите отговори!! До мнение №1 използвах продукт на Биодерм за мазна кожа, по предписание на дерматолога ми. Използвах го 1 месец и след това имах час отново при лекаря, за да види дали състоянието на кожата се е подобрило. Нямаше ефект и доктора, като че ли се отчая. Иначе съм използвала и Салицилов спирт, но сама се сещаш какъв беше крайния ефект. Благодаря ти много !

До №2 : Това, че си мъж, като че ли ме успокоява. Имам чувството, че аз съм единствената на тази възраст с този проблем. Използвала съм маски с мед, които баба ми каза. Мед и канела, мен и сода бикарбонат и други, но няма ефект. Кожата става гладка, но тези пъпки си седят. Пила съм и бирена мая, но от нея само надебелях. УЖАС ! Аз ползвам бебешки сапун и поддържам хигиена постоянно. Аз съм като маняк на тази тема, но положението е едно и също. Благодаря ти !! Оценявам всеки един коментар.

7.   От както ползвам ФДТ на ''импала '' нямам пъпки. :) Иначе и аз ползвах като ненормална хума и разни мазила п/в пъпки, но ефектът беше нищожен, е, моят проблем не беше сериозен като твоя, но аз не искам да имам и една пъпчица по лицето.

А и важното е какво ядеш също, а аз почти не ям, ама това е друга тема.

8.   От авторката :
Благодаря на всички! Мнение №4 ми направи впечатление. Наистина се бях замислила да ходя на тези изследвания. Даже мисля тази седмица да си взема направление от личния лекар и да отида на хормонално изследване. Тъй като цикъла ми понякога закъснява, а вече съм на 21. Цикъла ми продължава 4 дена, но това е нормално за жените от моето семейство.

П.п : Иначе съм ходила на козметик, но ефекта беше НУЛЕВ. Сякаш тя изтиска и най-малките пъпчици, които нямаше нужда да пипа. След ходенето на козметик пъпките се увеличиха двойно. Преди да отида при козметичката пъпките бяха само на брадичката и челото, а сега и по бузите. Ужасно е и мисля, че единствения изход е изследване.

9.   От номер 2. Номер 5, или пишеш със сарказъм, или са пълни глупости това. Това, че някой имал пъпки няма да му попречи да си намери добра работа или партньор в живота. Важното е да не се комплексираш от този факт и да не му обръщаш излишно внимание.

10.   Здравей,

Първо кажи от кой град си? Ако си от моя ще ти кажа при коя дерматоложка да отидеш. И аз бях така и знам какво е. Тя ми изписа едно лекарство. Казва се Роакутан. За 2 месеца ми минаха напълно, но аз трябваше да го пия 1 година. Махни ги тия мехлеми и мазила. Първо модераторите ако позволят да кажеш от кой град си, а след това ще ти помогна с каквото мога.

11.   Моя приятелка водеше доста дълга и упорита борба с пъпките, когато беше на 22-23 години. Знам, че много неща опита, и хормони пи, и с мехлеми се маза и какво ли не...
Не я бях виждала 2-3 месеца и веднага забелязах, че лицето й се е поизчистило и е отслабнала. Попитах я на какво се дължи и отговора й ме учуди: "Просто спрях сладкото". Не е за вярване, но поне при нея това подейства, ако искаш пробвай и ти. Разбира се, все пак сме жени, покрай цикъла си позволявала по една вафличка или шоколадче, но само толкова.
Успех! :)

12.   Аз имах същия проблем като теб. Нищо не помагаше... Бях се отчаяла. След това обаче останових, че лечението на пъпките изисква постоянство и търпение. Повечето лекарства трябва да се ползват поне месец докато се появят първите резултати. А след това да се продължи докато е необходимо... Плюс това всичко е комплексно- трябва да промениш и начина си на хранене. Без мазнини, газирани напитки, алкохол и сладко. Бих ти препоръчала да отидеш и на козметик, за да ти направят едно хубаво почивстване на лицето, по този начин ще ти се освободят порите. Успех и не се отказвай. С няколко намазвания не става!!

13.   Здрасти, значи и аз имах проблем като твоя, само, че беше още по зле, защото аз имах и по -гърба, а там се оказаха по-упорити и от на лицето. Това продължи от 16 и половина до към 18 тата ми година, бях се отчаяла и си мислех, че никога няма да имам гадже. И аз като теб съм станала маниак на тема хигиена, сега съм на 20.
Мога да ти кажа на мен какво ми помогна. В скоби вметвам, че 1 година и нещо си изгубих времето и парите по дерматолози и лекарства, преди някой от тях да се сети да потърси причината. Оказа се, че са на хормонална основа. Особено тези по брадичката са сиптом за кисти на яйчниците или повишено количество мъжки хормони в организма. Друг симптом, че пъпките ти са на хормонална основа е това, че стават доста повече или се образуват в дните преди и по време на цикъл. След като започнах да ги пия мога да ти кажа, че за период от 2-3 месеца се изчистих и всички покрай мен даже не можеха да повярват. Но заедно с хапчетата използвах и френска медицинска козметика на Аvene Triacneal основно заради белезите, измиващ гел за чувствителна кожа Cleanance пак на Avene, Dalacin -T, това е вид течен антибиотик. И ми бяха предписали едно кремче Iwostin, което представлява слънцезашитен фактор, който беше нужен заради Triacneal, понеже той прави лек химичен пилинг, с който премахва белезите.
"Програмата" за нанасяне на вс това беше следната. Сутрин измиване с гела, нанасяне на Далацин-Т, след това слънцезащитния, въпреки че аз като почнах да се пооправям го спрях, защото ме правеше по-бяла, а аз съм бледа по природа :д. След това вечер, преди лягане измиване пак с гела и нанасяне на Триакнеал.
Тези лекарства не са евтини като Бочко и тн, но не съжалявам за нито 1 лев. На мен ми излязоха около 60 лв.
Това плюс противозачатъчните подейства като чудо, в момента, ако кажа на някого, че съм имала толкова тежко акне, няма да ми повярва.
Друго, което ти препоръчвам е както казаха да избягваш да ядеш много сладко, мазно, да пиеш газирани напитки, а да наблегнеш на вода или чай. Това би било само плюс за кожата, косата и здравето ти като цяло.
Знам колко отвратително е това, затова ти пожелавам да се оправиш по скоро и да си щастлива.

14.   И аз съм така, също на 21... Не мога повече, скапаните пъпки ми съсипаха живота. Помага ми единствено като хвана тен-изчезват напълно... Знам, че е вредно, но друг начин не намерих..

15.   аз съм момче и съм на 15. също имам или по-точно имах. Лицето ми беше пъпчасало, пъпките бяха малки и червени, но заочнах да си мия лицето сутрин и вечер с някакъв крем на нивея (анти-бактериален) и след 1 месец и нещо имах съвсем малко пъпки, които от далеч въобще не се вуждаха, сега имам още по-малко и съм много доволен. продължавам да го мия, но само сутрин. надявам се да съм ти помогнал

16.   От авторката: Ох, не знаете колко ми помагате с тези отговори. :( Не зная как да изразя благодарността си!! Пробвала съм и със солариум и различни козметики както и козметик, но след козметика стана още по зле.. цялото ми лице се възпали. :( Единствено остана варианта с хормоналните изследвания. Искам само да попитам №13 къде, как и колко пари ти взеха за тези изследвания, ако правилно те разбрах, че си ходила. :( Моля те кажи ми за цена и кои точно хормони трябва да се изследват. Търсих и се поинтересувах в интернет, но от тези числа и букви не разбирам нищо. Утре имам час при личния лекар, за да ми даде направление за тези изследвания, но плащат ли се допълнителни пари за това ако имаш направление или се минава с таксата от 2. 80 лв? Ще чакам отговор. :(

17.   Ами мисля, че само с направление ще минеш за изследванията. Но не са ти необходими. Просто си направи пълна програма за лицето, която да продължи поне няколко месеца. Ползвай специализирани продукти. Има и евтини такива, които са ефикасни. Казваш, че ползваш контратубекс, но той е за белези, а не акне. Мисля, че не си имала правилно лечение, заради това не можеш да се оправиш. Имай търпение. Нещо друго, което помага, но ако имаш финансовата възможност(струва 40-60лв. ) е да си направиш дълбок химически пилинг. Той излющва най-горния слой на кожата и така помага да започне да се обновява. Спазваш ли добра хигиена? Купи си някакъв гел(НЕ пилинг, защото той възпалява допълнително) за измиване на лице против акне. Ползвай го всяка сутрин и вечер. Също така почиствай засегнатите места със Салицилов спирт 1%(2% е по-силен и е за тяло). Номер 12

18.   До авторката от номер 2. Ще те посъветвам и да не допускаш факта, че имаш пъпки да те комплексира. Съмнява ме мъжете да са погнусени от това. Ако имаш достатъчна доза самоувереност, това че си имала някакви си пъпки на лицето по никакъв начин няма да те притеснява нито в професионален, нито в личен план. Аз лично и на това се дразня донякъде. Някакви арогантни, нахакани, леки жени се мислят за голямата работа, а те най-много ме погнусяват. От друга страна, други жени ги притеснявало, че имали пъпки или някакъв друг недостатък и затова нямали шанс с мъжете, което са си пълни глупости. Външността има значение, но колкото и да е красива една жена, ако е глупава и с лош характер, е много отблъскваща за околните.

19.   За да нямаш пъпки, освен кремответе, ти трябва и диета:).

20.   Препоръчвам ти този домашен лосион, козметик съм и много мои клиентки са доволни от него: В 1 шишенце салицилов спирт разтваряш 6 капсули chlornitromizin, разбъркваш много добре, и с тази смес мажеш пъпки сутрин и вечер. Капсулите просто ги отваряш и изсипваш в спирта. Всичко се купува в аптеките и е почти без пари. Дано да ти помогне.

21.   от номер 13, Аз не съм си правила изследвания, позволиха си да ми предпишат противозачатъчните без тях. Мога да ти кажа хормоните, това са DHEA-S, тестостерон, андростендион, и 17-OH прогестерон. Изследванията се правят на 5тия ден от цикъла. Всички се плащат там където ще ти правят изследванията по около 16 лв всеки, без тестостерона той се поема от здравната каса, ако си вземеш направление за него. Но по-добре е да се консултираш с гинеколог, защото все пак той ще ти предпише хапчетата.
При мен акнето беше на хормонална основа, но нямах кисти, но е възможно например ти да имаш, както номер 4 затова първо се консултирай с гинеколог.
Успех

22.   От авторката до №17 : Здравей! Естествено, че поддържам ОТЛИЧНА хигиена.. ходила съм на пилинг и става още по-зле, няколко пъти казах, че кожата ми се възпали още повече. Пробвала съм страшно много продукти от 5лв до 70 лв. Няма ефект. Контрактубекс ми го изписа дерматолога, защото имам белези и същевременно с пъпките лекувам и белези. Мисля, че трябва да си направя изследвания, защото те са най-сигурния начин да разбера какво ми има. Благодаря! :)

До №18. Много ме радваш!! Това че си мъж и ми го казваш е УАУ.. Тялото ми е супер поне по моя преценка и един мой приятел ми каза, че мъжете не гледат само лицето, но и гърди и така нататък, а аз от тяло не мога да се оплача. Постоянно си натяквам, че този период ще отмине и всичко ще се забрави и тн. Благодаря на всички! Утре отивам за направление и в петък съм на изследвания.

23.   Жена, вземи напълни едно половин литрово шишенце със ракия (по - силничка, но каквато намериш все става). Вземи памук и всеки ден късай от него напоявай го и се мажи с него. Ракията обгаря пъпките. Помогна на един приятел, помогна и на брат ми на който лицето не му се виждаше от пъпки. Много му се изчисти, неможе да се каже, че няма тук таме пъпки, но не е като преди. Пробвай, нищо не губиш, а и за повече време да ти държи тази ракийка не наливай над чишмата и да държиш памучето отдолу а слагаш памучето на "гърлото" на бутилката и с бързо движение го напояваш. Брат ми е изразходил почти две шишенца от тези на Дерби по малките и от 500мл и му лицето му се изчисти толкова много, като продължава и до ден днешен (започнал е от около 5-6 месеца)

24.   До авторката на номер 20. Заинтригува ме текстурата Ви, но за всеки случай попитах чичо Гугъл за непознатия за мен "chlornitromizin"... оказа се, че изписано, както сте го постнали... такова животно няма!!!! Най- близкият медикамент до вашия е с "е" накрая, т. е. chlornitromizinЕ, но той е за съвсем други диагнози, свързани с увреждане на психиката:) ццццццццццццц хайде малко по-сериозно отношение към безхаберното копи-пейст, А?
Много отчаяни тинейджъри приемат всяка рецепта като чиста монета.... а явно не трябва

25.   Здрасти, как вървят нещата, имаш ли подобрение???

26.   Чували ли сте някога за Acne Inversa или на латински (hidradenitis suppurativa), това е нещо, което може да съсипе живота ви. Пъпчиците по лицето ще са най-малкият ви проблем. Това е нещо страшно! Лечение не е открито! Единственото лекарство, което забавя процеса или въобще оказва някакво влияние е Роакутан (isotretinoin). Искате да лекувате акне - прегледайте си хормоните, прегледайте си черният дроб (но не просто холестерола, направете си ехография, защото чрез нея могат да ви открият неща, за които не подозирате), оправете си храненето, спортувайте и задължително намалете СТРЕСА! Успех хора! :)

27.   Здравей, аз съм на 24г. Имах пъпки 1 година и аз като теб се мазах с какво ли не и не се скриваха. Тъкмо завехнат и се появат нови. Ходих на кожен, изписа ми едни мазила и пак нищо. Но един ден една позната ми каза, че може да имам някакъв здравословен проблем. Ходих на лекар, правих изследвания и се оказа, че имам малък проблем с черния дроб. След като пих лекарства за него, пъпките ми изчезнаха и вече 6 месеца нямам проблеми с тях.
Ходи и си направи пълни изледвания Може и при теб да има нещо такова. Знам ли...

28.   Авторке, здравей! Много коментари им аписани и във всеки има по нещо от което можеш да се възползваш, но №27 ти е казал най- добре, но ако не ходиш на лекар изчисти си черния дроб, като не пиеш сафе, сладко, шоколад, и подобни, направи си изчистваща диета, прлодове и зеленчуци- сега за почва сезона. НЕ мажи лицето си лусиони на спиртна основа- изсъхва ти кожата и така отново, а и много били после, когато се лущи, хем сушиш, а после мажеш с кремове и затлачваш. Отиди на лекар- май така ще е най- добре и си направи изследвания на черният дроб

29.   Здравй, какво става с твоя проблем? Ще си позволя да ти дам и моя съвет, ако имаш все още нужда. Не знам дали си чувала, за дълбок химичен пилинг, защото той няма нищо общо с пилинга, който го правят козметичките. Обикновения пилинг, козметичен-не лекува пъпки, а служи за почистване на кожата от повърхностния слой клетки, излющване. Дълбокия химичен пилинг може да се направи само от лекар, представлява намазване на кожата с някакви вещества, не съм сигурна колко пъти трябва да се намаже, след което кожата ти започва да се бели на парцали, в който период изглеждаш като прокажен, но кожата се бели някъде около 20 дни, докато се обелят всички слоеве. И после спира беленето и започва да проличава една гладка, нежна-бебешка кожа. Това направи една колежка, която имаше страшно много червени пъпки, с гной, а лицето и преди това беше в белези, изкопано. Кожата и стана разкошна, без следа от каквито и да било пъпки и белези. Виж, можеш да опиташ, ако искаш. И пиши какво се случва.

30.   Гледай сега, едно нещо Perfect Face Acne lotion пробвай него и после ще ти оставя телефона си да дойдеш и да ме почерпиш.

31.   Содата помага изключително много, аз така се справих с пъпките. След душ обтривам със сода и изплаквам със студена вода и така се затварят и порите същевременно. Правих и маска с мед и зехтин, те пък успокояват зачервяванията...

32.   само едно ще ти кажа
"роактуан" 8 месечно лечение
това са хапчета които взима6 всеки ден в продължение на периот около 6-8 месеца но се изписва само от лекар лекарството е много силно и има мн странични ефекти
исъхва ти косата кожата, носа, ъстните, не може6 да забременява6 близо една година след приема му а дозата се из4ислява от теглото и годините ти и на 2 месеца си прави6 кръвни изследвания мн мн силно лекарсво аз съм на 1 месец и в момента ми избиха всички.... което е нормално така и трябва първите 2 месеца избиват... 4етох в форума бг мама за това лекарсво и от 52 страници в нито една не про4етох отрицателно мнение и на 4овек който не му е помогнало.... най кофтите не6та са страни4ните ефекти... но мислч 4е си заслужават

33.   До авторката на N 24: ХЛОРНИТРОМИЦИН е антибиотик госпожо, и как го проверихте в Гугъл... на какъвто и език да го изпишете първо ви се появява ХЛОРНИТРОМИЦИН капс. 250 мг. * 20 на аптеки Фрамар??? И определено никъде не пише да е "диагнози, свързани с увреждане на психиката".
До АВТОРКАТА на темата: 1. Изследване на хормони и на яйчници - в повечето случаи акнето е придружено и с нежелано окосмяване на нежелани места, което е признак за кистозни яйчници. 2. Посещение на ДОБЪР дерматолог, който не само да те претупа и да не смее да те пипне, а да те изследва и да ти предпише медикаменти за орално и дерматично приложение. Лошото при акнето е, че то е СЛЕДСТВИЕТО, а не ПРИЧИНАТА... а точно тя трябва да се търси. Лосиончето с Хлорнитромицин е много евтино и може да ти бъде полезно:
100 мл. салицилов спирт 1%
4-5 капс. хлорнитромицин
1/2 ч. л. салицилова киселина /на прах/
Можеше да се допълни и с една ампулка вит. В....
В повечето аптеки, които работят с екстемпорални лекарства биха те посъветвали и ще ти направят всякакви варианти на такива акне-лосиончета.
Друг вариант, който съм намирала в интернет е бирена мая Б комплекс Чаено масло.
Успех!

34.   До 33. Ами в състава на лосиона perfect face има и салицилова киселина, и чаено масло и спирт, и други работи. Явно е добро. Какво ще кажеш?

35.   До 33. Ами в състава на лосиона perfect face има и салицилова киселина, и чаено масло и спирт, и други работи. Явно е добро. Какво ще кажеш?

36.   Може би проблема е там че се мажеш със различни боклуци спри да се мажеш и може би ще ти се оправи лицето.

37.   Ако това ще те успокои аз също съм момиче на твоята възраст и имам същия проблем. И не е от 1-2 години още от 12-13 годишна имам пъпки. Все си мислех, че ще се махнат и все не се махат. Вече не знам докога ще продължи това.. Даже на скоро си купих Garnier exfo brusher от него обаче стана още по зле. Досега единственото нещо, от което съм доволна е розовата вода- освежава лицето, почиства, не изсушава и донякъде премахва пъпките но не изцяло
Единствено кожата ми се чувства добре когато отида на море. Може би е от слънцето водата и въздуха, но там пъпките почти ми изчезват.

38.   Като чета постовете, гледам че всички пишете и за салицила и за резорцина, и чаено масло, и розовата вода, лайка и т. н. и всичко го има в състава на лосиончето от коментар 33. Явно хората са се постарали да направят нещо хубаво.

39.   Обаче, много ми харесва как хората предписват външни лечения за нещо което е вътрешно в 90% от случайте, освен ако няма acne от мръсотия, което е почти невъзможно....

Това, че някой се е оправил от нещо за мазане, е просто защото са му се наредили хормоните повреме на лечението....

Роакутан е ОПАСНО!!!! МНОГО! Освен много тежки форми, не трябва да се докосва.

Ако си жена не е трудно, отиди на гинеколог, виж си хормоните, и да ти предпише противозачатъчни, което на 90% оправя проблема при момичетата, защото се регулира естроген-а и другите хормони, съответно лицето ти не полудява.
При мъжете няма такова лечение, за това се чака...

ОТИДИ НА ГИНЕКОЛОГ!!!!

40.   Има ли начин една гнойна пъпка да мине без да се изстиска? ! примерно да се маже с някакво кремче няколко пъти докато не изчезне? ! ако ще се стиска най-добре с чисти ръце и кожа и когато пъпката е готова за стискане.
---
за черните точки мисля, че няма минаване ако не се изстискат. прав ли съм?

може да има отговор на въпросите ми някъде по нета, но ако трябва да съм честен предпочитам да не губя време и нерви;

Пешо

41.   Твоя отговор е - Perfect face Acne lotion - oyli skin

42.   Здравей мила, аз не съм имала този проблем, но ако ми излезнат пъпчици, знаеш цикъл, стрес, време и т. н. се справям само с това. Вечер преди да легна си мажа лицето със сапун Бочко с лавандула и измивам с хладка вода. Много ми помага, сравнително става по-чиста и хидратирана. Не струва много 0. 95 стотинки в дрогерии Лили и ДМ. Препоръчвам ти и сапуна на Милва с хума, само не прекалявай, че хумата има действие да суши. Мии си лицето 2 пъти седмично с хумата и останалите дни с Бочко. Гарантирам, че ще ти помогне. Имаше една маска, която много помагаше със зехтин и мед, ако ти се занимава. Късмет!! :))

43.   Аз ползвам Perfect face Acne lotion - oyli skin вече месец и при мен няма резултат.Не знам може би не го нанасям правилно или просто кожата ми е такава

44.   Да не би да ги чоплиш , защото ако е така , може затова да ти остават белези ?

45.   Не, аз не ги чопля и пак остават белези

46.   Пробвай антибиотика Зинерит. Брат ми го ползваше като имаше пъпки и му се изчисти лицето, сега и аз си го взех, защото напоследък ми излезнаха много, мазах се преди с Акне аут, в началото действаше, но после спря. Преди да сложиш Зинерит ако си купиш задължително си чистиш лицето и слагаш сутрин и вечер, то е прозрачно, а не като Акне аут.

47.   Perfect face го ползвах първо по два пъти на ден около 30 дни, първоначално сякаш не ми действаше обаче след 20-тия ден започна. И честно казано от него съм най-доволна. И не ми изгаря кожата нито я изсушава въпреки че има спирт дори мисля че кожата ми не е била така мека. Препоръчвам

48.   Здравейте. Искам да Ви попитам понеже имам пъпки по лицето и ми казаха да се мажа с чист спирт и след това с мазен крем. А една жена в козметичен салон ми каз, да не използвам спирт защото оставали белез. Някой би ли ми дал съвет ако знае и е използвал чист спирт?

49.   Добре е да си изследваш хормоните и да ти прегледа яйчниците. Ако вземеш направление за гинеколог, той ще ти определи кои хормони да изследваш и тези които се покриват от здравна каса няма да ги плащаш, този DHEA-S oбаче не се покрива от здравната каса и само него ще трябва да платиш - 9 лв и 2 лв за това че са ти направили изследвания в лабораторията. Хормонални изследвания се правят докато си в менструация, от 2 до 5 ден като най-добре е на 3-тия ден да е. Прогестеронът се изследва 1 седмица след овулацията. За целта е добре да я следиш през месеца в който ще правиш хормонални изследвания. Ако имаш някакъв проблем с хормоните или яйчник/яйчниците, вероятно ще ти изпише противозачатъчни които да пиеш няколко месеца и пак ще идеш да те прегледа и да направите изследвания да видите как е положението и дали се подобрява. Ако пиеш някакви лекарства или предстои да пиеш, трябва да уведомиш гинеколога като/ако ти изписва противозачатъчни за да се съобрази с това дали съставките на двете лекарства си подхождат и дали няма тези на едното лекарство да намаляват действието и да влияят по някакъв начин на другото. Това се сещам засега, но ако наистина никакви мазила за пъпки не ти действат и пъпките си седят, посети гинеколог за изследвания и преглед на яйчниците. Също така на пъпките - никакъв спирт, ракия за да не останат петна по лицето там където са били пъпките, миене със сапун, а с измиващ гел, без фдт и пудра (още по-малко боклука Импала), ходи с чисто лице, без мазни кремове, тоалетно мляко и т. н. - за почистване на грим - мицеларна вода която не е мазна, защото тези мазни съставки хранят пъпката и тя не може да се излекува.

50.   Пий чай от коприва! Той пречиства организма от вредните вещества, а също помага и за пъпките. Аз лично го пия само от една седмица и може би има малък ефект. Но ако искаш да има наистина видим ефект и лицето ти да се изчисти напълно, трябва да пиеш поне по една чаена чаша всеки ден в продължение на 2-3 месеца. Разбира се, може да го пиеш и по-дълго време, няма да ти навреди. Дано съм ти помогнала. Успех!

В. 14 г.

1-50 от 52