Споделена история от Спорт и красота

Диета с кисело мляко
Здравейте, аз съм момиче на 16 и искам сваля около 5 кг (плюс, минус някое кило), но понеже само тези няколко кг са ми в повече, голям зор да ги махна и вече цяло лято - не съм мръднала. Посъветваха ме да спазвам диета в която когато си гладен ядеш кисело мляко + някой плод, мюсли и тем подобни комбинации. Диетата за една седмица изгаряла около 2-3 килограма. Аз няма да я спазвам точно, защото 2-3 кг за седмица ми звучи абсурдно. Ако някой от вас е пробвал, споделете резултати:колко кг, за колко време, йо-йо ефект и т. н.
Пропуснах да спомена, че всеки ден тичам около 30 минути и правя доста дълги разходки (2-3 часа), така че не съм съвсем втантурена :D, но ако сте правили упражнения с диетата, драснете ми ги. :)
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Никога не яж кисело мляко, преди да си яла някаква по сериозна храна, защото то съдържа студени елементи и убива храносмилателния огън. На закуска кисело мляко е, все едно да сипеш в колата вода с пясък, вместо бензин.

Лошия

2.   Привет.. това лято бях на една 3-дневна диета с мляко, и колкото и абсурдно да звучи, свалих 2 кг.. спазвах я стриктно, не че е нещо трудно, и правих дълги разходки... Така, че не се притеснявай да я започнеш, съчетавай я с тае бо кардио.. дръпнах си го от замунда, и от почти месец всеки ден ги правя тези тренировки-40 минути, стегната съм и ям каквото си поискам!! Така, че горещо ти ги препоръчвам..

3.   Номер 1, ти сериозно ли?
“Никога не яж кисело мляко, преди да си яла някаква по сериозна храна, защото то съдържа студени елементи и убива храносмилателния огън. “

Освен ако не си будистка или не живееш в Тибет, авторке - яж си кисело мляко. Това е единствената храна, която човек може да яде цели 2 седмици без да има проблеми.

И аз се опитвам да сваля едни 5 кг. от една година някъде, застопорили са се и това е. И кардио правих, и какво ли не... лесно се сваля, когато човек е пълен, трудно се сваля по естетични причини, когато човек си има нормално тегло, но иска да бъде по-слаб.

Всякакви диети не помагат, само по-малко ядене и спорт. Колкото и да свалиш с тази диета, отново ще го качиш. Бързата работа, срам за майстора.

4.   Номер 2, да разбираме, че си изяла 3 кофички кисело мляко и си свалила от това 2 килограма? Трябва да патентоваш откритието си. ще станеш богата. Иначе за тае-бо и кардио си права. А такива диети с такова бързо сваляне на килограми от нищото няма. Свалянето става само с промяна в калорийния баланс и то трябва дълго време. Не може от днес за утре. Най разумното и логично нещо, което можеш да направиш е да отидеш в някой от не най-лошите фитнеси и там да се консултираш с инструктор, той ще ти даде някакви съвети за упражнения и режими.
Номер 1 трябва да е голям фен на Хипократ, логиката е желязна.

5.   От авторката:благодаря ви за съвети, малко или много бяха ми полезни.
Номер 3, дано свалиш килограмите :)

6.   Забелязала съм че най-лесно свалям килограми, когато приемам "шейкове" на основа кисело мляко.
Във всички случаи става въпрос за кисело мляко около 1/3 от кофичката, към което добавям едно или няколко от изброените по-долу неща и доливам вода, разбърквайки - така че да стане редичко като боза и да се пие лесно.
Ето и добавките:
- смлени с кафемелачка овесени ядки
- смлени орехи или други ядки
- пчелен прашец на гранулки - трябва да кисне час
- "инка" или друга форма на цикория - съдържа инулин
- желатин
- пектин и мед
- коприва на прах
- ленено семе
- клеева тинктура
И още може каквото се сетиш на диетична основа - идеално се връзва всичко с кисело мляко, може дори банан.
Наистина действа, абсолютно лесно се махат поне 5 кг, ще видиш. Не е необходимо да се пази диета - просто шейкът се пие за закуска и както желаеш се храниш от обяд натам. Може също и преди/след вечеря да пиеш такъв шейк, но сутрин задължително.

7.   да

8.   Номер 6: Наистина ли има такъв ефект?

9.   ЗДР! Диетата с кисело мляко е много вредна. Когато бях на 17 г. запонах да свалям килограми и вечерях само по чашка кис. мляко вечер. На 20 години получих натрупване на белтъчини - появиха ми се огромни пъпки като ухапване от комар и мн. силно ме сърбеше. Започнах оздравилтелна диета с плодове и зеленчуци, краката ми бяха покрити с тези пъпки през лятото, беше ужасно? !? ! След около три години нещата се нормализираха, 8никога не съм била дебела8имала съм мн. добър метаболизъм и всичко това изчезна с възрастта. В момента съм на 57г. и съм 60 кг. при ръст 167. Движа се много пеша и пия минерална вода около 1. 5 литра на ден и чай от лайка и невен. Внимавайте с диетита. Основно правило е да не се ядат вечер тестени и сладки храни. Вечер баластни вещества -салата от зеле напр. и шепа ядки