Споделена история от Спорт и красота

Болезнени пъпки около ануса
Здравейте! По принцип рядко прибягвам да пиша за проблемите си из разни сайтове, но в момента нямам възможност да отида на лекар. Много ще съм благодарна за вашите съвети.

Досега не съм имала пъпчици долу, не знам какво ги е предизвикало, но много ме болят и станаха повече. Имам и малко пъпчици към срамните устни. Доста ме тормозят. Мажа ги с едно кремче наречено чаено дърво, но сякаш не ми помага особено. Облекчава положението малко, но явно са доста упорити. Не виждам да имат бели връхчета. Появиха се ден преди цикъла. Възможно ли е да е от това? На някой случвало ли му се е подобно нещо?

Коментари

1.   Най вероятно са от превръзките, но е възможно и да са от обескосмяване. Не пишеш на колко си години, но за всяко здравословно притеснение най добре е да се посети лекар.

2.   От авторката: На 20г съм. От много време ползвам едни и същи превръзки и не съм имала проблем. Иначе и аз си помислих, че може да е от обескосмяването. Косъмчетата ми бяха пораснали, когато ми се появиха пъпките. Не смея да се бръсна, че да не ги разраня. Много ме болят, едва мърдам понякога. Иначе почти не се виждат. Ще търпя за сега, надявам се да ми минат.

3.   Може да са обърнати косъмчета. Те могат да се предизвикат от всякакъв начин за обезкосмяване, а дори и ако не се обезкосмяваш (факт). Иди на лекар за по-сигурна диагноза и успех :)

4.   Съгласен съм с №1 другите коментари още не са публикувани и не мога да ги прочета. Минава ми през ума и идеята за генитален херпес, но е глупаво да те плаша с такива неща. Просто отиди на гинеколога си и се прегледай.

5.   По принцип се получават при обезкосмяване. Но е възможно и някои материи бельо да те дразнят. Мажи се с цинкова паста или бебешки крем против подсичане. Мисля че ще ти помогне.

6.   Няма такова нещо като да нямаш възможност да идеш на лекар. А представи си ако имаш херпес? Знаеш ли колко може да се влоши? Отивай при личния си лекар и поискай направление за гинеколог.

- Victoria, 15

7.   И аз като теб нямах време да ида на лекар и нали съм много умна и си поставих диагноза генитален херпес, а бях бременна. Лекаря ми беше отпуска и след 2 седмици си дойде и нямаше нищо общо с поставената от мен диагноза.
Гениталния херпес е група от малки пъпки или едно петно с бял връх, той се предава по полов път, ако имаш приятел и има някакви оплаквания значи е това. Ако наскоро си боледувала и си била с ниска имунна система също може да ти се появи херпес.
При мен се оказа от обезкосмяването и допълнителното дразнене от белъото.

8.   При мен се насъбра всичко накуп. Болна съм, в цикъл съм и ми се появиха тези пъпчици, които ми приличат малко и на мехурчета, но не мога да видя добре. Изчетох много материал както за генитален херпес, така и за подсичане. Разгледах много снимки и на двете и не ми прилича на херпес. Днес си купих някакво кремче против подсичане Sudocrem. Надявам се да ми помогне, но съм си намислила все пак да отида на лекар.
Относно херпеса освен пъпки(мехурчета) се наблюдават и общо неразположение, повишаване на температурата, болки по мускули и стави, увеличени регионални лимфни възли. Нямам такива симптоми, Слава Богу. :)

Благодаря на всички за съветите, бяха ми от полза! :)

9.   Не е херпес, не плашете момичето херпесът не изглежда като пъпка, а като мехур от изгорено, при жените обикновенно се пука от търкане в бельото и пари при навлажняване с урина точно като изгорено. При жените е по вероятно херпес да се появи на срамните устни.

10.   И аз имам пъпчици които много ме болят и едвам мърдам, на всичкото отгоре ми и закъснява. Не знам какво да мисля... :(

11.   Номер 8 твоето е хемороиди има ги и на жените.

12.   Може и да са фисури. Отиди на лекар да те прегледа...

13.   Номер 9,

Относно това че не е херпес. Аз имам същия проблем, като описания по- горе, излизат ми по една - две болящи пъпчици понякога около ануса, понякога около срамните устни. Първия път когато ми излязоха отидох на лекар и той ми каза, че е херпес не можех да повярвам, защото не виждах от къде може да съм го хванала при положение, че тогава нямах полови контакти повече от една година. Също така на вид си изглеждат просто като пъпчици, но факт е че ми излизат през месец два когато съм в цикъл и ги лекувам с ацикловир.

14.   Мий се! По няколко пъти на ден!