Споделена история от Спорт и красота

Не искам да го обидя, но искам да се обръсне под мишниците...
Здравейте,
аз съм момиче.
Искам да ви споделя нещо свързано с приятеля ми. Всичко между нас е добре, единственото нещо, което малко ме дразни е това, че той не се обезкосмява под мишниците. Може да ви прозвучи тъпо, защото повечето момчета не го правят, но не ми е приятно. Не знам как да му го кажа без да го засегна. Момчета вие бихте ли се обидили, ако чуете такова нещо от приятелката си? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ако видя мъж с обръснати помишници ще припадна!
Ж, 34

2.   Да, бих. Не разбирам колко им е широко около врата на някои хора, за да се дразнят от такава дреболия. В света стотици хора умират от студ, а това тук...

3.   Просто му го кажи, за разлика от момичетата, повечето момчета въобще не биха се обидили от подобна забележка.

4.   А да си сложи панделка, да си топира косичката и да си напарфюмира дупенцето не искаш ли?

5.   Мне, не бихме се обидили, просто му го кажи, това ние момчетата не го правим просто от мързел : )), дори аз бих се изкефил някое момиче да ме обръсне : ))

6.   Номер 1, ако не можеш да помогнеш защо се заяждаш без причина?

7.   Ако ти кажа, че оная ти работа намирисва на риба, ти би ли се обидила?

8.   Аз бих ти се обидил...
ако исках - до сега да съм се обръснал.. ти още малко ще искаш да се бръсна и по краката, А?

9.   Зависи как ще му го кажеш. Ако си дипломатична едва ли ще има проблем, струва ми се (или поне да не е с някакъв грубиянски тон). Иначе, това конкретно си е въпрос на вкус, пък вие сте си гаджета, би било нормално да си говорите за нещата.

10.   Всеки би се обидил и никой не би се обидил, зависи от ситуацията, участниците в нея и начина на разиграване.
Аз бих му го казала така: В момент, в който двамата си лежим или се гушкаме голи, момент, в който всяко "мяу-мър" значи нещо и всяка дума не значи нищо, си го галя блажено навсякъде, гледам го влюбено и замечтано, пръстите ми си играят с всяко косъмче по тялото му и когато стигам до въпросните, си играя влюбено и с тях. Тогава бих казала нещо като "Не ти ли пречат" или каквото и да е, няма значение как точно ще е формулирано, важно е как ще е казано, а именно - точно така, сякаш казвам "какво ли е в момента времето на Хаваите? "
От реакцията - пряка и дългосрочна, си правя изводите, дали искам да продължавам с него.

11.   Той ако поиска отдолу да нямаш аромата, който по принцип всяка жена го има как ще реагираш? Космите под мишниците имат много функции, една от които е да задържа там потта, която съдържа и феромонални субстанции, които привличат жените. Така че да оставим природата както е нагласила нещата, по-хубаво от нея нищо не можем да сътворим. А ти ако можеш създай ГМО човек, който ще ти е по вкуса.

12.   Не го карай да се бръсне. По-добре да си ги подкъси с машинка за подстригване

13.   Естествено, че ще искаш. Все пак не сме в средновековието. Не ги слушай смръдливците, които твърдят, че това е само за жени. Космите подмишниците задържат миризма и са неприятни, просто му го кажи.

14.   От Авторката : Благодаря на 3, 5, 6, 9, 10 и 13!
Какви са тези коментари от сорта на : "Ако ти миришеш би ли се обидила? " За да поставя това като въпрос тук е логично да спазвам хигиенни навици и да oчаквам същото и от него. Колкото за краката нямам никакви претенции -не искам да e женствен чак до такава степен.

15.   Подкрепям номер 13! Колко зле трябва да си, че да ходиш в днешно време необруснат и некъпан дори? Отврат! Кжи си му го преспокойно, ако не те послуша му бий шута!

16.   Ееее големи пазители на космите има тук :D Само да вметна една забележка към тези, които споменават за миризмата на половите органи при жените - не говорим кой на какво мирише (щото вие мъжете, не си мислете, че ухаете на цветя). Не, космите не са срамно нещо, но всеки си има лично мнение и предпочитание. Аз съм жена, отдавна си обезкосмявам мишниците и не бих си представила някога да ги оставя. Предпочитам мъжете също да нямат там. Гадно ми е, защото задържат миризмата на пот... а гледката на мъж, мажещ се под мишниците си (или по-точно мажещ космите си) с рол он или стик против изпотяване е просто покъртителна. Никога не съм искала краката му или ръцете да са обезкосмени, това вече е тъпо, но подмишниците и интимните части са задължителни.

Отново за миризмата - номер 7 - ако на теб партньорките ти миришат на риба веднага им намери направление за гинеколог, защото нормалната миризма там долу при здрава жена не е такава :)

А до номер 4 - мисля, че за да си направи един мъж тези изброени неща трябва много повече от това да си бръсне мишниците ;) Колко точно ограничен трябва да си, за да кажеш, че някой е гей, щото си бръсне мишниците? ! Или вие още живеете в някоя пещера, където избират най-мъжествената маймуна по това колко окосмена е :)

17.   Хаха, чета и не мога да повярвам на повечето коментари тук. Авторке, изобщо не обръщай внимание на примитивното мислене. Мисля, че надживяхме предразсъдъците от преди 50 години. Космите под мишниците най-малкото пречат и изглеждат чисто естетически грозно!! Много по-чисто и комфортно е за самия мъж да си ги маха. Колкото и отлична хигиена да спазваш не може да се отрече, че с косми много повече се изпотяваш и съответно в най-неудобния за теб момент може да се окаже, че понамирисваш. Авторке, разбирам те, че ти е неловко... но трябва да си му кажеш. Аз на твое място бих започната темата малко заобиколно, заговори го за обезкосмяване, епилация, нека каже какво мисли за епилираните мъже и т.н. След това може да кажеш, че на теб повече ти харесва подмишниците да са обръснати. Мисля, че ще разбере намека. Просто не му го изтърсвай така от нищото директно, защото ще се засегне. Направи го по-финно, завоалирано и отдалече. А вече според характера му ще реагира. Възможно е на момента да се възпротиви или заинати, но ако те уважава би махнал водораслите от подмишниците възможно най-скоро :))

18.   Хаха, номер 15, да, определено оставянето на косми води до нередовно къпане, то си е пряка зависимост. Абе вие сте луди, всеки да си ходи, както му е кеф, точно понеже сме в 21ви век, мисля, че е нормално всеки да поддържа такъв външен вид, какъвто му харесва, без предразсъдъци. Жена съм и космите под мишниците нито ме дразнят, нито държа на тях. Смятам, че е важно мъжът да се чувства добре и да има лична хигиена (която няма общо с космите), останалото са подробности.

19.   По принцип съм против ощавените мъже, плъзнали напоследък, аз лично дори не си бръсна брадата, а си я поддържам с машинка, НОООО подмишниците са си задължителни и за двата пола!!! Не знам защо някой мъже развиват комплекси, че било п*далско, все пак говорим САМО за подмишници, не за цялостно обезкосмяване?? Просто не е естетически, както и физически приятно, не знам дали някои хора просто ги мързи...

20.   Всеки според предпочитанията си. Според мен, това не е най-важното нещо и един мъж трябва да се различава по нещо от една жена. Не е гейско да се епилираш частично, особено ако искаш да подчертаеш добре оформена мускулатура, но за мен е тъпо да се направиш кюсе.

М21

21.   Кой с косми, кой - без, това си е личен избор и предпочитание. Направихте го световен проблем. На мен някой ако ми намекне нещо подобно (хипотетично), сигурно ще му се изсмея в лицето. Що за глупост? ! Тялото си е мое и ако искам ще си пусна косми до г*за. Така де, на който му е неприятно, да не ме гледа и/или докосва. Същото се отнася и за другите, които пък наричат бръснатите "педалчета". Бъдете по-широкоскроени към чуждите предпочитания, в крайна сметка никой не е длъжен да изглежда така, както на вас ви се иска.

22.   Аз съм 1 и изразих мнението си - питали са ме партньорите ми и категорично съм възразявала! Противоестествено ми е, а и някак-си се губи мъжкото. А мен точно това ме привлича *дори потта понякога ме възбужда неимоверно/стига да не е натрапваща/).
Иначе лично мое мнение, никого не ангажирам с него!
Щом авторката така желае и партньорът й няма нищо против - о. к.

23.   От Авторката: Аз се поддържам защото искам на него да му е приятно, когато е с мен. Очаквам същото и от него. Аз просто попитах как да му го кажа, а вие го обърнахте на "За или против обезкосмяването". Благодаря все пак на малкото, които ми помогнаха. :)

24.   Изобщо няма да се обиди, кажи му че е по гот без косми.