Споделена история от Спорт и красота

Здравословно отслабване
Знам, че има много такива теми, но нали всеки иска да си сподели точно неговият си проблем и да получи мнения.... та, и аз така. :)
Както винаги, става въпрос за килограми и тегло(момиче съм все пак :D)
1. 68 съм, 63 кг., стегната съм. Определено не съм дебела или дори пълничка, но не съм и толкова, да кажем, прибрана, колкото ми се иска. Имам си едно леко коремче и краченца да посмалявам. Проблема е, че нещо не ми се получава. По принцип спортувам(я велоергометър, я зумба или аеробика), а дори и да пропусна спорта една седмица, компенсирам си от това, че от рано сутрин до късно вечер съм непрестанно в движение; такова ми е ежедневието. :) Относно храната, ами, винаги съм хапвала по малко. Така съм свикнала, не мога да се тъпча и тем подобни, става ми лошо ако хапна над възможностите си. Примерно, сутрин пия кафе с мед и хапвам шепа сурови бадеми; на обяд ям готвено(каквото има- супи, мусака, картофи, ориз etc.... не мога да подбирам, защото нямам време и пари за това, каквото има в студентския стол- това се яде! ); вечер(смятайте преди 7 и 30, не мога да ям по- късно), съм само на плодове и чайчета(откакто се помня не съм яла тежки храни вечер и сега, и да искам не мога). Та питам се аз, как да сваля до 57 кг.?? По принцип преди бях толкова, но почнах едни хапчета и като страничен ефект качих. Вече не ги пия хапчетата, но и отслабването не се получава. Моля за компетентни мнения. Все пак, не си говорим тук за някакви мании за отслабване, гладувания или тежки фитнес тренировки(дори не ми давайте фитнеса като вариант- това е най- неполезният и безрезултатен начин, фитнеса е за маниаци на тема тяло, а аз просто искам да си сваля здравословно тези 6 кг. ). Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   И при мен ситуацията е същата, килограмите и височината са като твоите...

2.   Здравей :) Първата ми препръка към теб е всяка сутрин да намираш време да правиш коремни преси, това ще ти стегне корема :)

На второ място намирай 3 пъти в седмицата време да тичаш, това е разковничето на отслабването, няма по-добър начин :)

Относно храната и напитките - пий предимно вода и чай, яж много плодове и зеленчуци. Не пий разни коли, бири, фанти, от тях се пълнее яко :) Но особено спазвай първите 2 неща :) УСПЕХ :)

3.   Яж по-нискокалорични храни! Фъстъците са прекалено калорични. Вместо тях хапни малко салата от маруля или зеле и моркови, краставица или пък някой нискокалоричен плод - мандарина, половин ябълка.
Не яж прекалено много картофи - те също са висококалорични. Гъбите, ако ги обичаш разбира се, или по-специално печурки - варени с малко сол. Хем са нискокалорични, хем са вкусни!
С 2 думи - избягвай богатите на калории ястия, наблягай на по-нискокалоричните. Има таблици из интернет на много храни и калориите им. Разгледай ги и се надявам да стигнеш желаните кг :)