Споделена история от Спорт и красота

Отслабване с 10 кг :)
Здр-те. Знам писна ви вече, но....
Аз съм момиче на 15 години. Висока 162, 84 кг :((
Помогнете ми, все пак идва лятото. Искам да отслабна поне с 10 кг. Предложете ми диети и упражнения. Благодаря ви :)

Коментари

1.   90 дневната диета

2.   Лично аз не мога да издържа на никаква диета, въпреки че имам нужда да смъкна 4-5 кг., но имам приятелка, която с 90-дневната диета свали 15 кг за 3 месеца, има я из нета, както и рецепти за нея! След като я спря качи 2-3 кг., но общо взето вече повече от 2 години си е запазила теглото. Не вечеряй след 18-19 часа! А упражнения - опитай с фитнес, ако можеш да си позволиш, предполагам, че вашите ако имат възможност ще ти вземат карта за фитнес, ако ли не - има в сайтовете гимнастиката на Синди Крауфорд, за домашни условия е перфектна, въпреки че отначало ще ти се стори трудно! Но най-важното според мен е да решиш твърдо, че искаш да свалиш тези килограми и когато гласчето в главата ти каже "Една шоколад, какво толкова или днес може и без дад спазвам хранителен режим, утре ще започна", да нен се поддаваш и да продължиш! След като стабилизираш теглото си, ще можеш да си позволиш и дни, в които ще хапваш от всичко, но в началото трябва строга дисциплина, иначе ще се изкушиш! На мен например ми липсва волята да сваля килограмите, които ми пречат, знам, че е грешно, но... Успех!

3.   И забравих да добавя нещо относно фитнеса или упражненията - не започвай заедно с диетата, свали първо малко килограми и след това започни! Някои ще кажат, че е грешно, но от личен опит твърдя, че това е по-добрия вариант.

4.   Напротив-започвай с упражнения. Движение, винаги, когато можеш!
Наред с това, просто махни тестените, сладките, газираните.
Храни се здравословно, не лишавай организма си от полезни мазнини /защото си малка и още растеш, развиваш се/, зеленчуци, плодове/ сега изборът е огромен/ и ще видиш какви чудесни резултати ще постигнеш., месо, сурови ядки, сирена, извари, яйца и т. н.
Пиши в нета, хранене при тренировки и готово.

Не се връзвай на диети, наречени със всякакви имена, те ще ти създадат чувство на ограничение и ще обременят психиката ти.

10 кг не са много, за 2-3 месеца може да ги махнеш, ако се стегнеш още сега

5.   НЕ ПРАВИ 90 ДНЕВНАТА!!! От нея ще свалиш, но след това ще наддадеш двойно! Направи си хранителен режим. Тази диета е пълна глупост! Казва ти го момиче на 15! Разбирам доста за храните и знам точно как да се храня. Висока съм 150 и съм 39 кг.

6.   Спри газираното, пърженото и сладкото и по възможност тичай всеки ден!

7.   Авторката: Благодаря ви много :)

8.   Ако искаш да смъкнеш без диета, просто прави кардио - 15, 20 мин всеки ден и хапвай ниско калорични храни :)

9.   Невероятна е 90 дневната диета с нея отслабнах доста. Първо я спазвах за 1 месец и отслабнах 14кг. след това за 12 и 6, 5кг свалих не съм правила никакви упражнения и ядях сравнително големи количества храна

10.   Номер 5, преди 3 г. свалих 15 кг. благодарение на 90-дневната диета и не съм си ги върнала. В момента тялото ми изглежда повече от чудесно. Това, че някои хора не успяват да спазват елементарни правила след приключване на диетата, не означава че тя не помага.
Иначе до авторката-напиши как се храниш горе долу, да за ти бъдем полезни. Знаеш, че трябва да премахнеш всички боклуци от менюто си, да приемаш достатъчно течности(зелен чай, вода) и да се движиш много. В нета има доста клипове с упражнения, така че всичко зависи от тебе. Успех.

11.   Авторката: Благодаряя на всички.. Не ми трябват повече съветии :) Ще пробвам 90 дневната диетаа :)