Споделена история от Спорт и красота

Строг режим
Снощи си опържих поне един килограм картофи и даже не можах да ги доизям. След това се чувствах като боклук.
От днес реших да тичам всяка сутрин, да ходя на лостове след обяд и вечер да тренирам някои удари и умения с хладни оръжия. В допълнение към тренировките и диетата, ползвам и вибриращ колан, да стопя излишни мазнини.
Каква полза има от всичко това? Ще се радвам и да споделите някаква тренировъчна програма и какви храни да консумирам. Аз ще видя какво мога да направя.
Сутринта тичах и ходих извън града. Докато отида и се върна, това ми отне около три часа, без почивка. Сега ще си поспя малко и излизам пак.

Коментари

1.   „В допълнение към тренировките и диетата, ползвам и вибриращ колан, да стопя излишни мазнини. “
От нищо - нищо. Много просто - коланът се поти, не ти. Няма ефект.

2.   Разучи "Кросфит"

http://www.bb-team.org/articles/3808_kakvo-predstavlyava-krosfit

http://www.bb-team.org/crossfit

Режим-НВ-ВМР/ниско въглехидратна диета/

или РБД/равномерно балансирана диета/

3.   Авторе мъж ли си, жена ли си, на колко години си, колко килограма си всичко това има голямо значение.
Ако си момче на 16-21 е напълно нормално да изядеш почти 1 кг пържени картофи, е на вечеря не е полезно, не но все пак е нормално. Почти 1 килограм са 4 средни изпържени картофа и какво. Да се самонаказваш със "строг режим" заради това, че си изял 4 картофа, не виждам смисъл

4.   От автора:

@2: Благодаря, ще ги разгледам.

@3: Да, мъж съм и съм почти на 20. Имам някои излишни мазнини, които искам да стопя. 175/72 съм, а изглеждам слаб.

5.   Здравей! Тичай за да свалиш излишното. Като диета: откажи бялата захар и бялото брашно! Храни се 5 пъти на ден (хич не се шегувам) например закуска мюсли или варено яйце и филиика пълнозърнест хляб. Към 10-11 плод или малко кисело мляко. Обяд пилешко (без кожата! тя е мазна) варено или печено и някаква салата от домати или марули пак с филийка пълнозърнест хляб. След обед пак плод или зеленчук. Вечер някаква по-лека салатка и вечеряй до 19 часа! Пии много вода! Забрави за всякакво гладуване и нередовно хранене!

6.   Много си нисък, 175 е ръст за момиче.

7.   Отивай на фитнес. Достатъчно е.
XII

8.   От автора:

@5: Благодаря! Значи доколкото те разбрах, трябва да се яде често, но по малко. Иначе преместих тренировките в 20:00 часа. Тичане, след това някои техники с удари, ритници и хладни оръжия, накрая силова тренировка със собственото си тегло. Понякога времето е лошо или имам някаква работа и не мога да излизам постоянно.

@6: Знам, ще направя нещо по въпроса. :)

@7: Предпочитам ловкост и издръжливост, а не сила. Освен това, гледам да пестя.

10.   №5 Диетата която си дала е за жени на около 30, храненето е много важно за мъже на 20г и метаболизмът им е различен и те все още растът. Мъжът на 20 все още се развива и му трябва по голямо количество храна, не трябва да се лишава от зърнени храни. 2 филиики пълнозърнест хляб за жена над 25г са добре, но за мъж на 20г са нищо. Всъщност за него кожата на пилето е полезна, мазнините не се залепят по бедрата му както това би станало при жена. За него е полезно да яде бекон, повече от 2 яйца на ден и много ядки. За мъж на 20г, твоята диета №5 е гладуване.
Мъжете са различни. Това едва ли е някаква шокираща новина, но хранителните нужди на силния пол са доста по-различни от тези на дамите... доста интересен факт според мен.
Храните, подходящи за мъже, покриват доста по-широк диапазон. При силния пол протеините са много повече.
Споменах ли, че мъжете са различни?

11.   Яйцата са много вредни. Аз заради тях надебелях. И да, не се лепи по бедрата на мъжа, а в корема, а там даже по-трудно се свалят мазнините.

12.   11 пълни глупости мазнините които съдържат яйцата са ненаситени и от тях не се дебелее. Приемайки мазнини, не означава, че директно ще станем дебели. Това, което ни прави дебели, са количествата, които приемаме.

13.   Подкрепям номер 13. От 7 дни съм на Японското чудо, ядат се 2 яйца на ден, месо, плод и зеленчук, салата - отслабнах с 4 кг.
Яйцата правят сит и са много полезни, жълтъкът съдържа желязо и куп важни неща, включително мазнини. От както американците, зомбирани от медиите, спират да ядат яйца за закуска и ги заместват с индустриално обработени зърнени закуски са станали 3 ПЪТИ по-тлъсти.
Яжте естествени продукти, сред които са яйцата. Яжте с мярка и няма да имате проблеми. Избягвайте индустриално обработената храна

14.   Не трябва да се яде хляб. Той е много вреден, а черните хлюбове са менте повечето. Аз преди не ядях изобщо хляб и не обичах тестени освен рядко пица и спагети и бях слаб. Но вече не мога да ям без хляб и нагъвам много и надебелях в корема. Освен това хора като мен със щитовидни проблеми не трябва да ядат тестени неща, защото в тях има глутен.

15.   №11, 14 Пак глупости.
хляб — един от най-старите продукти в човешката история. Първите сведения са от късната неолитна епоха.
Хората са оживели от неолита досега, благодарение на хляба. От сух хляб никога няма да надебелееш. Дебелее се от деликатесите, които поглъщаш около хляба.
Ако ти имаш намалена функция на щитовидната жлеза, хората които съветваш нямат. И ти си надебелял не от хляба, а от болестта си и мезето покрай хляба.

16.   15, ти говориш глупости аз имам непоносимост към глутен!

17.   №11, 14, 16 Е тука вече се обърка, глутеновата непоносимост е вродено автоимунно заболяване и няма как да си я придобил в по късен етап от живота. Следователно или си я имал от бебе и докторите са я открили най-късно до 5 годишна възраст иначе не би оживял да си пишем или не си напълнял от хляб, защото с такава болест не би могъл да изядеш толкова хляб, че да напълнееш.

18.   17, има как, имам проблем с щитовидната.

19.   Правете си хляб от лен, симпатяги, /в кафемелачката става на брашно/ много е вкусен:)

20.   Последно №16, 18 какво ти има "глутенова непоносимост - Целиакия" или "намалена функция на щитовидната жлеза - Хипотироидизъм", или нищо ти няма затова не познаваш болестите.
В №16 ми казваш, че нямаш "намалена функция на щитовидната жлеза", а "глутенова непоносимост", в №18 обратното. И за двете ти отговорих. Разликата между едното и другото е огромна. От хипотироидизъм, човек се разболява в даден момент от живота си и надебелява от болестта, защото жлезата му не произвежда достатъчно хормони. Докато Целиакия не може да си надебелял от хляб, защото от малък не можеш да ядеш продукти съдържащи глутен. Така, че която и от болестите да имаш не си надебелял от хляб.
От №17