Споделена история от Спорт и красота

Стягане на корем
Здравейте! Аз съм на 22г., жена. Много си харесвам фигурата, но ме дразнят мазнинките на корема и искам точно тях да премахна. Като цяло съм активна личност, ходя много пеша. Не се ограничавам в яденето. Ако напълнявам, то е с 2-3 кг, които после сякаш от самосебе си изчезват. Искам да отслабна в талията... По-скоро да си стегна корема. Нямам някакво шкембе, а просто подкожни мазнинки, които ме дразнят. Пробвах с коремни преси за около 3 месеца, но нямашпе резултат, освен болки в гърба от усилията. Та мисълта ми е, дали с някой от виброколаните, които се предлагат бих могла да стегна корема си? Пак казвам, не се касае за отслабване, а по-скоро за стягане и за това търся по-лесен начин. Ако някой от вас е ползвал такъв колан, моля, нека сподели дали има ефект. Мислех си да мина на някаква лека диетка, но не ми се занимава, след като си харесвам тялото, а и като отслабна свалям навсякъде, а не само на корема. Благодаря предварително!

П. С. Висока съм 175 и тежа 58-60 кг.

Коментари

1.   Виж... Аз съм момче на 13 години. Когато бях в 6ти клас всички ми се смееха, че имам леко коремче.
Искам да ти кажа, че не ти са нужни някакви тъпи уреди, за да се стегнеш. По-добре е да тренираш нещо...
П. С
Невъзможно е за 3 месеца да не си се стегнала от коремни преси. Ако не си, значи не си ги правила правилно или си правила по малко.

2.   Грешката, които много хора допускат е да се мислят, че от коремни преси се изгарят мазнините от корема. Не е така. С тях се тренират мускулите. Когато вършим каквото и да е действие, ние хабим енергия от цялото тяло. Другата грешка е, че си мислите, че когато правите упражнения за крака (например) ще отслабнете точно там, а всъщност горите енергията от цялото си тяло. Приемете тялото си като източник на енергия, като едно цяло, а не на части! Ако искаш да си стегнеш корема, първо трябва да изгориш мазнините със силни тренировки, защото ако не го направиш те ще скрият пресата ти. Също не забравяй да ядеш само полезни неща. :) успех.

3.   Мазнините на корема(а и останалата част от тялото) се изгарят с карио тренировки. Пробвай редовно бягане в парка или на кардио уредите във някоя фитнес зала. Заедно с това съчетавай коремните преси и бързо ще видиш резултат ;)

4.   Най-важно е храненето

№ 2 е дал/а най-правилния съвет.

5.   без правилен хранителен режим и кардио няма да си стегнеш корема