Споделена история от Спорт и красота

Постоянно си играя с косата и така я увреждам
Здравейте. Имам един грозен навик, постоянно да си усуквам кичури коса около пръста и да я стривам след това... не знам, от доста години е така. Аз съм от хората, които искат косата им да порасне малко по-дълга, но заради това заиграване, косата ми изтънява в краищата и стои грозно. Т. е. трябва да я отрежа, че иначе е като проскубана :( звучи странно, но не мога да се отърва от този навик, обикновено като ми е скучно неусетно я подхващам и... Дайте ми някакъв съвет как да отвикна, да я връзвам високо, за да не се изкушавам ли...

Коментари

1.   Връзвай я, ако трябва. Аз дълги години си мислех, че имам тънка коса, която бързо се изтощава. А се оказа, че това е, защото твърде много я сресвах и я пипах - все си играех с нея. Откак спрях да си плета плитки, да си я навивам на пръста и т. н., откак почнах да я сресвам само по един път на ден - сутрин (сресвам я и я връзвам. ако не я връзвам, пак не я сресвам цял ден после и тя си стои някак естествено хубава) от тогава косата ми расте и има здрав вид.
Нека крайният резултат да ти бъде стимул

2.   Връзвай си я на много висок и небрежен кок. Така ще стои сладко и няма да ти пречи каквото и да правиш. Аз така се връзвам в много ветровити дни, за да не ми се съсипе косата. :)

3.   Първо Не можеш да изтъниш косата си с пръсти. Косата ти си е такава или не се храниш здравословно. Така че и да се отървеш от навика промяна няма да има.

4.   Благодаря за коментарите. Исках да кажа, че в краищата се накъсва в резултат от постоянното триене между пръстите, опадват разни косми без да усетя... или просто стоят като ''счупени'' и трябва да ги откъсна или отрежа. Ако не беше от този вреден навик, косата ми щеше да е цялата тънка и увредена. Имам нужда и от някакъв съвет как да преодотвратя появата на цъфтежи, понеже не спира да цъфти и връзва като лоза... Не просто в краищата, а и по горните кичури (имам един по-къс етаж) :(

Авторката