Споделена история от Спорт и красота

Коса като плет
Дори незнам как да обясня в какво състояние ми е косата. Това не е просто заплитане... това е метла на топка и кеча. От няколко месеца стана изключително суха и всеки път като се събуждам или дори само като си стоя като се допира до дрехите, така се сплита и остава на място, а като я изкъпя изсъхва така и няма мърдане. Толкова е спластена, че прилича на рогозка. Боядисвам я веднъж в годината. Ползвам шампоан, балсам, маска, кристали и серум. Подстригвах и краищата преди 2 месеца. Сешоар не ползвам!!! Нито преса. Пробвах и домашно приготвени маски. Ефект никакъв. Допреди 1 месец като беше мааааааааалко по добре един ден след 4, 5 часови мъки успях да я разплета, но не и да разреша гладко. На следващия ден от коса до кръстта, имах коса до раменете на топка!!! Пия витамини за коса, храня се с достатъчно плодове и зеленчуци и отгоре на всичко имам и страшен косопад. Пробвала съм изпитаните методи, предложете нещо ново. Моля за помощ!!!

Коментари

1.   Подстрижи се нужа номер и започни да я пускаш "отначало". Освен това ми се струва, че прекаляваш със "заздравителните" процедури...

2.   Нормално е за един мъж да започне да му оредява и окапва косата след определена възраст. Приеми го и направи това, което всеки истински мъж би направил - кажи на фризьора 0 номер :)

- ПлЕш0

3.   Подстригване му е майката! Попитай опитна фризьорка.

4.   Консултирай се с фризьор - той ще знае най добре.
А иначе - смени спалното си бельо ли. де да знам. Това сплъстяване се получава от наелектризирване. Смисъл много я триеш, докато спиш. Имах един вълнен топ, който ми правеше същите кечета, цяла есен го носех, защото не можеш да заделя пари за друг и си съсипах косата. Наложи се да я етажирам и филирам и отдолу, зад а не се заплита.

Помисли и за мъжки фасон. крайна мярка е, но пък има уникално красиви къси прически, които няма да ти създават подобни грижи.

Успех

5.   Ужас! Веднага иди на фризьор и ако трябва и на лекар. И мойта коса почна да се изсушава, да се оплита и да капе, но аз поне си знам, че е от стрес, а и защото преди 2 години направих една глупост-накъдрих я с къдрин. Ама остовното е стреса, но така като чета твоята е много по-зле от моята. Иначе и аз я мажа с какво ли не-маски, олио... не порзвам сешуари и преси, ама суха си е и толкова. Сега съм решила да реша проблема радикално-с ножицата. Мъчно ми е, ама дано като я пострижа новата коса израстне по-здрава, пък и късите прически са модерни. Дано успееш да я оправиш. Успех и бегом в салона!

6.   Нещо от това, което ползваш не ти понася. Има една маска на Миосотис. Голяма червена кутия с капак на винт. Хубава е и не е никак скъпа. Кристалите ги слагам само на мокра коса, ако няма да я изправям. Ако я изправям слагам и след това. Ползвай повечко и основно по крайщата. Вземи си шампоан за много суха коса, но гледай да е наистина хубав. Ако нямаш ефект след първите 2-3 измивания го сменяй (няма да има и след 10-тото). И си направи изследвания - може проблема да е друг и да се проявява чрез косата.
Успех!

7.   Мисля, че ще е най-добре да се консултираш с дерматолог, възможно е той да те препрати на ендокринолог. Сподели с джипито ти, мисля, че проблемът не е толкова козметичен, колкото медицински.

8.   Подстрижи се и им кажи да те филират. Моята също беше така, но се оправи... Купих си някакъв турски от 1000мл. за 15лв. шампоан и съм много доволна :)

9.   Авторът е жена, не разбирам идеите за 0 номер подстрижка
, както и защо я третирате като мъж :)

10.   не искам да те плаша, но има такава болест. Виждала съм 2-3 случая! Никак не е приятно. МОже да не си така, но все пак... отиди на добър фризьор!

11.   Момиче съм даже не и жена. На 20 години такова капане на косата... Лятото минах през не малък стрес, аз знам, че и това ми повлия ама баш такива последствия ли??? Не за първи път минавам през стрес, ама за втори път ми се случва.. преди 2 години пак така и тогава директно рязах до ушите. Номер 10, как точно се нарича тази болест искам да потърся информация за нея. А за Миосотиса точно такава ползвам, не ддейства. Имам час при дерматолог, чак след месец, не съм в Бг и тука така закъсняват... Номер 6, едва ли нещо от това което ползвам е, щото аз често ги сменям да пробвам различни, а то не спира.