Споделена история от Спорт и красота

Колебая се
Здравейте! Момиче съм на 14 години с отвратителна коса. На цвят е тъмно кестенява, а този цвят изобщо не ми харесва и много искам да я боядисам в лешников цвят, кехлибарено или тъмно русо, но имам един проблем. Косата ми много е нацъфтяла. Всеки месец ходя да ми оберат цъфтежа, също така не я горя допълнително. Не използвам преси, сешоари и др. такива неща. Мия косата си само с хладка вода, но пак цъфти. Относно боядисването - много искам, но ме е страх да не започне още повече да цъфти или да я изгоря прекалено много, а и искам цвета да е дълготраен, не след 2 седмици да се налага да се боядисвам пак. Искам да попитам - дали ще я съсипя ако я боядисам или, ако няма да я съсипя да ми препоръчате дълготрайна боя, която не уврежда косата. Ще се радвам на всякакви мнения. Благодаря предварително. :).

Коментари

1.   Не те съветвам още от сега да почваш с тежката химия. А и казваш, че косата ти е тъмна и искаш да я изсветлиш, което не е полезно за косата. Така, че ако искаш да промениш цвета си, пробвай с къна, но не и с химии. Да, наясно съм, че с къна няма как да я промениш много, по-скоро ще има малко по-различен ноанс, но поне не е вредно за косата, напротив къната може даже да повлияе добре на цъфтежите.

2.   Хмм боята определено не е добър избор. Косата много опада от нея. Моето мнение е, че трябва да изчакаш косата ти да побелее, за да я боядисаш, иначе можеш сериозни ядове да береш като станеш на 20г. Пък и естествения цвят е най-модерен и седи най-естествено. Косата за една жена е много важна, по-добре я подхранвай с маски и гледай да изглежда свежа и жива. Дано се замислиш над това, което ти казвам :).
Иначе ако толкова много държиш може да пробваш с шампоан-оцветител за коса. Една приятелка си беше взела и естествения и цвят се възвърна напълно може би след година.

Ин-На