Споделена история от Тинейджърски

Май си въобразявам?
Здравете!
Така от известно време харесвам едно момче. Просто не мога да спра да мисля за него, гледам телевизия-мисля за него, уча си урока (проблем! ) не мога да се съсредоточа достатъчно за да запомням всичко- той отново е в главата ми. Просто каквото и да правя колкото и да се опитвам не става и не става да си го избия от главата.

Момчето го познавам от доста време и смея да твърдя, че преди няколко години го харесвах, но после нещо стана и загубих интерес към него. Обаче дойде в училището което уча (преди 4 седмици) и когато го видях сякъш всички чувства таени и скрити толкова време изплуваха.
Аз не мисля, че ме харесва макар, че той никога не е говорил кой знае колко с мен винаги като му кажа едно "здравей" примерно очите му са толкова светли а усмивката му не може да бъде по-голяма..
Преди няколко дни имаше празник на града в който живея и всички бяха по центъра, кафета и всичко което се сетите (имам предвид млади, стари, родители, деца, ученици и т. н) и го видях вечерта (бях тръгнала към наще, защото ме чакаха) и ме видя и както беше нацупен и леко ядосан пак стана същото, усмивката, очите и най-много ме очуди, че ме прегърна и така ходихме до едно положение в което не подминах майка ми.. (не я видях) е тя ме спря разбира се, обаче съм сигурна, че ако мама не ме беше спряла щяхме така да ходим поне 5 минути докато всеки не тръгне на друга посока.
Днес разпитах една съученичка "случайно" ей така какво мисли за него и тя просто каза " за онзи ли? боклук, идиот, нещастник, копеле и т. н" не вярвах, че това ще каже за него. Аз го знам като добро, мило, възпитано момче и не съм чула нищо лошо от него. Разбрах също така, че се държи ужасно с някои момичета (съученички) и гледа много злобно, но мен не.
Може да е просто приятелски настроен към мен и нищо повече. Аз знам и признавам, че го харесвам, но той мен сигурно не. Мисля, че си въобразявам, че може да стане нещо... е надеждата умира последна нали?

Някакви съвети/идеи (каквото и да е) според вас за държанието му, как да подходя (не се виждаме много често, но все пак) дали изпитва чувства, въобразявам ли си?

Коментари

1.   Според мен той те харесва. Дори да е малко те харесва. Щом другите казват, че е злобен или тем подобни, а към теб се държи много добре, иска да те впечатли. А и прегръдката е била изненадващо, нали?

2.   Аз пък мисля, че е възможно да изпитва просто приятелски чувства... защото, на мен лично най- добрият ми приятел е момче, познавам го от както се помня! Той е много добър приятел и със сестра ми... по едно време от приятелство, започнах да изпитвам нещо повече! Разбира се не казах на никого, но сестра ми ме познава и разбра.. когато ме попита аз отрекох, но... Не му е казала, но го е попитала кой харесва и той казал, че е много голяма тайна, която не може да каже... тя го помолила с обещание да не каже на никой и той и казал : ИМЕТО МИ!!!!!! Когато ми го съобщи бях на 7-то небе, но после спрях да го харесвам ( с времето ) Та, мисълта ми е: Може би с времето и ти ще го забравиш.... :)

3.   Той със сигурност те харесва, а и ти си влюбена в него. Просто му кажи, че го харесваш и станете гаджета! Успех!

4.   Виж, няма да ти казвам, че те харесва, защото не искам ако случайно не е така, ти да страдаш, да си имала големи очаквания. Знам колко боли това и не искам и на друг да се случва. Изпадала съм в подобни ситуации, в които бях 100% бях убедена, че даденото момче ме харесва и други го мислеха, но уви, накрая винаги адски много се разочаровах и ми беше много гадно, че изобщо не е така.
Момчето може да се държи гадно с някои хора по много причини, но това не означава, че е идиот, например. Не слушай другите какво ти казват за него, защото по една или друга причина, те не го харесват. Важно е той да се дръжи добре с теб, а как с другите- това не те интересува!
Опитай се да се сближиш повече с това момче, пишете си, по възможност го загваряй на живо и така.
Успех и дано всичко се нареди, както ти искаш!

5.   Ами и аз бях така не спях по цели нощи не можех да си го избия от главата но моята история е друга просто той ме целуна без да ме харесва и после ме заряза и така след туи неможех да си го избия от главата въпреки че ме бе беше отрязал тотално не се шашкай. След време ще ти мине манията по него варви излез с приятели и ще си харесаш някой друг... :))

6.   Казвам се Павлета и от 3 месеца си харесвам едно момче от моя клас. Той не се спира да ме закача ми взима чанта, тетрадки, гримове и веднъж ми развърза маратонките 3 пъти той развързва аз връзвам, но си мисля че ме харесва макар да отрича. Дори ме е срам да го заговоря започна ли почервенявам като домат или/все едно съм дигнала температура. Всеки ден ми взима нещата и аз отивам при него да взема нещата и някак си се прегръщаме винаги пред класа обаче от това ме е срам най-много... помогнете ми искам да флиртувам с него

7.   След 2 години, той си каза и показа всичко.
Ех, имало справедливост в този живот!
Сега той хлътна по мен, а моято обич, изчезна и угасна бавно.
Не се отказвайте от когото и да било, рано или късно, всичко си идва на мястото.
Авторката! :)
Лек и усмихнат ден! :)