Споделена история от Спорт и красота

Изрусяване
Момиче на 16 години съм, косата ми е тъмно кестенява и кожата ми е леко по-тъмно, но не толкова, нещо средно. Мислех това лято да се изруся и майка ми каза, че няма нищо против, защото не съм се боядисвала до сега, а и ще ме води при много добър фризьор, който ще ми сложи качествени продукти. Искам да се направя руса, защото ми харесва и искам бяло-русо, а и си падам по цветни коси и искам после да слагам лилаво, розово и ей такива, а на руса коса ще хванат супер и бързо ще се измият и пак ще съм си руса, а сега ако сложа розово примерно, ще стане някакво тъмно, а не ярко както искам. Страх ме е, че като съм по-тъмна ще съм като циганка, а аз нямам такива родствени връзки, нямаме такива хора в рода. Гадното е, че имам гъсти черни вежди, които оправям и мисля да боядисам в кафяво, за да не е смешно, само дето трябва всеки месец и ме мързи и се чудя дали да не обръсна моите и да си татуирам нови, но всички ме спират, защото имам хубави вежди и си правели татуирани само хора, които нямат никакви. Опасявам се от изрусяването да не ми опада косата, сега не ми е рядка, нито гъста, нормална е, но я изправям всеки ден, защото стърчи ужасно много и, когато не е изправена ме дразни и целия ден съм нервна и обиждам всекиго, което не е правилно и затова гледам винаги да е чиста и права, и много я изтъних, защото преди пък не можеше да се изправи лесно и сега опашката ми е тъмна колкото 1-2 пръста. Много се чудя, хем искам да се видя дали ще съм добре с разни странни цветове, защото сега му е времето, а не като стана на 30, хем на една приятелка от русо омбре й изгоря и сега е като метла и е ужасно гадна коса. Какво мислите? Да пробвам и да рискувам или да не си пипам косата, макар че се чувствам скучна и незабележима с този нормален цвят, ама пък ми отива и е хубав орехов такъв, който трудно се постига, а ме е й страх ако я направя руса и съм грозна пак трябва да я правя кафява и язък за изрусяването. Дайте ми съвет и кажете някакви много добри маски възстановителни, ако нещо стане да може да реагирам бързо, ще се радвам да споделите опитите с косата си с мен. Също се чудя дали просто да не се боядисам много ярко червено, което ще ми отива също, обаче имам и мерак за русото, за да си я правя по-шарена и не знам честно.

Коментари

2.   По - добре не се боядисвай. Колкото и да те изкушава сега, няколко месеца след като си се изрусила много ще съжаляваш. Или поне аз бях така. Появи се ужасен косопад, а и от ежедневното пресоване става още по - зле. После много трудно ще върнеш старата си коса. Все пак решението е твое. Както каза - сега му е времето за такива експерименти

3.   Ами и аз така като теб исках да се боядисам цялата но знам че бързо ми омръзват нещата затова си направих червени кичури с боя само че от първия път не стават толкова ярки втория става по-добре, моята коса мисля че е точно като твоята боядисай се така както мислиш, че ще ти ходи най - много (: и за да ти е по мека и хубава косата ползвай кристали и балсам за коса, а за веждите по-добре не ги махай и боядисвай.. успех ;п

4.   Миличка, грижи се за косата си! Изправянето и боядисването я скапват, нали сама разбираш? Ако се чувстваш скучна и незабележима, проблемът не в цвета на косата, направи ЖИВОТА си интересен! Успех!

5.   От авторката:
2-Да, и аз съм чувала, че от изрусяването много пада косата, но имам една приятелка, която беше с тъмна като моята коса и се изруси и сега косата си й е същата, а тя я изправя и я топирва и вафлички прави и какво ли не, а аз не само изправям. Също така слагам и продукти и мисля лятото да си направя долния пласт рус и после и горния демек постепенно и да видя какво ще стане.
3-И аз имах червени кичури и си ги подновявах постоянно и така вече почти година ще стане скоро и не ми писнаха за това време, чак сега смисъл цяла година издържах. Няма как да не си боядисам веждите, защото са ми черни, а за да съм с руса коса се искат кафяви вежди, иначе е смешно.
4-Знам, че скапват, ама без да се изправя косата ми прилича на гнездо в ремонт, а като мина с пресата и е хубава и хладка и приятна на външност. Живота си ми е много прекрасен, но аз съм фен на цветните коси и съм си решила, че ще го направя, просто исках някой да даде идея за хубави маски, които е използвал. Иначе това за забележимостта е точно както ти казвам, познавам поне 15 момичета, които бяха в кестеняви или черни коси и после се изрусиха, за да могат да сложат по-странен цвят на косата си, едни сега са с розова коса, други със синя, трети с лилава, абе всякакви и като им гледах снимки от преди и от сега да сравня и преди да били някакви невидими просто, обикновени, а сега са много по-красиви и различни и бих се обърнала на улицата, ако ги видя, докато преди щях да не ги отразя, дори майка ми е на това мнение, като имаш на идея, че е по-скоро фешън икона, отколкото фен на различното.

6.   Всеки косъм е различен, на едни изправянето не им влияе на косите, на други - да. Ежедневно в училище виждам момичета с толкова изгорени коси, сложили екстеншъни и тупирани, за да не се забелязва рядката им коса - грозна гледка е. Не вярвам косата ти да е толкова зле в естествен вид, колкото я описваш. Но все пак ти си решаваш.

7.   За Бога, не го прави! Не се изрусявай! Досега не съм видяла сполучлив резултат от този експеримент. Щом си и с по- тъмна кожа и тъмни вежди, просто забрави.
Защо не пробваш червено? Забелязала съм, че на брюнетки стои страхотно.

8.   На твоята възраст си бях направила руси кичури и много съжалявах след това. Постригвах я много много на често, само и само да се махат по бързо. Е махнаха се много ототдовна преди години, беше това.. Сега съм си с естественият цвят и така се харесвам най много. Господ ти е сложил това което най ще ти отива. Не се прави на кифла. Мъжете харесват естествените жени.

9.   ЗДРАВЕЙ! От опит мога да те посъветвам не се боядисвай докато можеш, защото веднъж боядиса ли се една коса пигмента й се променя, тоест дори и след това да я пуснеш да израстне цвета ти няма да е същия като преди и то никога. Дори и с боя неможе да се постигне цвят като естествения, а и не си мисли, че цветните кичури падат толкова лесно това става само с изрязване. Моят съвет е направи си няколко руси кичура за да я просветлиш или си купи цветни кичиру, но не прави грешката да се изрусяваш изцяло. Това е, което мога да ти кажа и се надявам да не направиш тази голяма грешка! Успех. :)