Споделена история от Спорт и красота

Упражнения за гръб и още нещо
Здравейте! Може ли да ми кажете хубави упражнения напрягащи горната част на гърба. Правя разни от интернет, но горе изобщо не го чувствам. Ако може да ми кажете и някои универсални, които включват няколко мускулни групи. Да речем за бедра, прасци, дупе и т. н. Но по-специално внимание искам да обърна на гърба. Моля за линкче или обяснение. Благодаря предварително.
Момиче на 17г.

Коментари

1.   За гръб -мъртва тяга, мечка, чукове с прав лост, гребане с дъмбел, слонска чекия, пуловър, горен скрипец - пред гърди/зад врат, долен скрипец, хиперекстензии. Тези би трябвало да ти стигнат. Ако не знаеш какво са, виж ги в интернет, няма как да ги няма. А по-специално, можеш да наблегнеш на мъртва тяга с прави крака, това е може би най-доброто упражнение тъй като стяга цялото тяло и особено в областта на дупето/краката.
Pr0cK

2.   За дупе и бедра ето http://www. youtube. com/watch? v=i1ZzdBgLtZg
Аз редовни ги правя и мога да ти кажа, че има резултати.
За прасци http://www. youtube. com/watch? v=7ze_6pm_A5c
и http://www. youtube. com/watch? v=sOdULrLWVcs
Имам много добре оформени прасци, но от години се занимавам с танци и от части може да е и за това.
Успех!

3.   За бедра, прасци, дупе - Облягаш се на стената с гръб и клякаш надолу докато не стигнеш поза - все едно си седнала на стол във въздуха. Така седиш около една минута - после си отпускаш мускулите на краката като седнеш някъде и си тръскаш краката нагоре-надолу, все едно си нервна.

4.   Набиращия за гръб и напади за крака и дупе.

5.   За гръб номер 1 ти е казал достатъчно. Крака и дупе - напади, клекове, тяга, ритници, суинг, сгъвания и разгъвания.. ако става въпрос за фитнес или домашни разбира се.. Многоставни упражнения са клековете, мъртвата тяга, лег, раменни преси, набиране.. което едва ли ще можеш да напревиш още в началото.. Разрови се в нета и ще намериш много неща..
М а Л к А т А