Споделена история от Спорт и красота

Възможно ли е да се излекува акне?
Здравейте, в момента съм на 22 години и от 12-13 годишна имам пъпки по цялото лице. Винаги съм си мислела, че с възрастта ще изчезнат, но уви не се получава. Вече не мога да издържам само за това мисля, станах затворен човек с една дума пъпките съсипват живота ми. Едно от най-големите ми желания е да изчезнат или поне да се намалят. Та искам да ви попитам възможно ли е цял живот да имам пъпки и никога да не изчезнат. Пробвала съм продукти на Гарниер, Зинерит, Perfect face и други неща и нищо не ми е помагало. Пъпките са по цялото лице и от някои остават белези. Възможно ли е да е на хормонална основа? Има ли някой в моята ситуация или познат, който се е справил с това положение?

Коментари

1.   Здравей,
Пробвай да пиеш повече билкови чайове, например чай от коприва. Чаят от коприва прочиства кръвта, което помага за изчистване на пъпките. Има и други билкови чайове, които помагат, потърси в интернет. А и си направи хормонални изследвания, защото е възможно това да е проблема.

2.   Здравей, и аз имам ужасно акне на 15 съм използвала съм най-различни работи и нищо не даде резултат аз се опитвам с грим да прикрйя проблема, но и аз искам да ги няма.. Та исках да ти кажа докато търсех в интернет попаднах на една статия на момиче което и то страдало от такъв проблем по цялото тяло имала гнойни пъпки и започнала да взима някаква билкова комбинация на Демир Бозан и много скоро пъпките изчезнали. Още не съм го пробвала не мога да ти кажа, че найстина действа, но съм решила да го пробвам ако искиш пробвай и ти. Надявам се да съм ти била полезна и дано се справиш с акнето. :)

3.   Акне Аут!!

4.   Изследвай си хормоните и отиди на гинеколог да ти изпишат противозачатъчни. Опитала съм всичко но единствено те ми помогнаха а акнето ми беше ужасно.

5.   Че то си е на чиста хормонална основа. Никакви външни средства няма да ти помогнат. Единствения начин е да отидеш на гинеколог и да ти изпишат по-слаби противозачатъчни. Аз имах адски много по брадичката, не се махаха по никакъв начин, но и заради проблемите ми с цикъла ми изписаха противозачатъчни. Пих ги над 6 месеца, но още в началото изчезнаха пъпките. Пробвай, няма друг начин. Също така и идеите на другите за билковите чайове е добра, почни и нещо да спортуваш.

6.   Миличка бях като теб имах пъпки по цялото лице ама цялото нямах място за нищо друго. От личен опит ти казвам как да си ги изчистиш. Вземи си бери прясна коприва и си я прави чай пиеш я вряла всеки ден по една чаша и вземаш делацин Т :) Сега лицето ми е гладко и чисто и нямам никакви белези. Делацин Т струва 5-6 лева малко е но помага всеки ден си слагай сутрин и вечер като се премахнат можеш да го ползваш само ако ти се появят 1-2 пъпчици. Успех!!

8.   Аз си поръчвам един лосион който се прави в аптека от сайт за он лайн търговия. Спряха да ми излизат а положението беше сериозно. Аз съм на 26.
Не спирам да ползвам лосиона. Вече 4 месеца.

10.   ОТ Авторката-Това с противозачатъчните не мисля ,че е добра идея не искам да пия лекарства и да си увреждам тялото още повече,пък и с цикъла нямам проблеми . Чувала съм ,че тези лекарства дават много странични ефекти.
Ако някой знае нещо на билкова основа нека сподели.Това с копривата ще го пробвам само,че сега трудно се намира.
Иначе какво мислите за зеления чай дали има ефект?