Споделена история от Други

Помощ с билдване на нов комп.
Здравейте! Кратко и точно ако някой може да ми билдне компютър на стойност 1500 лв. който основно ще е за стрийм ако знаете какво е (хората които знаят, какво е стрийм да пишат) плановете са основно да играя на него World of warcraft Warlord of dreaenor, ето и изискванията за играта:
Intel Core 2 Duo E6600 or AMD Phenom X3 8750
RAM: 2 GB RAM (1 GB Windows XP)
OS: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 with the latest service pack
Video Card: NVIDIA GeForce 8800 GT, ATI Radeon HD 4850, or Intel HD Graphics 3000

И така основно да има силен процесор и видео карта. Ако някой може да ми направи тази услуга ще е идеално. Не искам съвети или нещо от този сорт само някой ако може да билдне един хубав компютър за стрийм на стоиност 1500-1600 лв. :)

Коментари

1.   За стреам не ти трябва хубава видео карта, а силен процесор и рам. Тия 2 с нищо няма да ти помогнат. Тези 2 ядра пак за нищо не стават. Земи си най-малко 4 или ако имаш възможност 7 ядрен процесор. Не забравяй, че ти трябва хубава интернет връзка за стреамване!

А ето моята идея за билд:Intel Core i7-4790K
NVIDIA GeForce GTX 970
16GB Corsair Vengeance DDR3
1TB hdd. И добро захранване, ако ще OC някоя част.

ПС:Вземи windows 7 като ос

2.   Номер 1, ако ще слуша теб ще си купи видео, процесор, рам и парите му свършват. За захранване ще му трябва още около 130, кутия 130, дъно 140, твърд диск 110 и бюджета му заминава.

3.   Благодаря, че ме поправи н2
Аз му предлагам най-доброто, но наистина съм се изхвърлил с тези 16 gb рам хД. И видео картата бих се замислил да сменя в зависимост каква програма използавам(Shadowplay: GPU, OBS: CPU).

4.   Не си написал в цената трябва ли да се взима и монитор. Оптимална конфигурация мога да ти направя. По принцип давам доста подобни съвети в един друг форум, който е само за хардуер и софтуер.

Дъно: ASUS H81-PLUS - 99 лв. Чудесно дъно за парите си с повече слотове. Можеш да го видиш в Гугъл какво представлява. Дъното не е клокърско и за този бюджет по-добре е да се вземат по висок клас неща, отколкото да се забиват повече пари в охлаждане, клокърско дъно и процесор. А и ти явно нямаш опит там.

Процесор: XEON, E3-1230V3 BOX- 504 лв. Идентичен процесор на Core i7 4XXX /осем нишков/, но без вградената видеокарта, която реално не трябва за геймърски компютър. Спестяваш 100 лева от тук. Другият вариант за процесор е CORE i5-4590, 3.30GHz, 6MB, BOX -388 лв, който също е чудесен геймърски процесор. И двата процесора вървят с бокс охлаждане, което без овърклок е напълно достатъчно.

Рам: ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0
CL9-9-9-24 1.5V - 142 лв. - 8 гигабайта в двуканален режим са напълно достатъчни за геймърски компютър. Добра памет работеща на 1,5 волта с охладители и с добри тайминги деветки.

Видеокарта: SAPPHIRE 3GB R9 280 OC DUAL-X WITH BOOST - 374 лв. За този бюджет, който имаш е много добра карта. Бърза видеокарта и за тези пари е добра покупка. Намират се за тези пари втора ръка по-бързият вариант - R9 290, но тъй като нямаш опит не те съветвам да рискуваш.

HDD: SEAGATE 2000GB 7200 64MB SATA III - 157 лв. Достатъчно голям 2TB хард диск.
Може да се добави и SSD диск, но за геймърски компютър не е така решаващ. За още 122 лева много добър избор е ADATA 128GB 2.5 Premier Pro SP900, на който да се инсталира Win 7 / 8.1. Това е по-висок клас SSD диск и е достатъчно бърз. Не купувай Samsung моделите EVO. Те са нисък клас и са с TLC памети. За справка виж в гугъл, но накратко това е най-евтината памет, която се използва. Има най-кратък живот и е най-бавната, което налага да се използва кеширане, което "гълта" от рам паметта и при спиране на тока например може да доведе до загуба на информация. А и 840 EVO серията е с дефектен firmware, което напоследък нашумя с проблема, който води до бърза деградация. Добре, че пуснаха нов с поправка.

Кутия и захранване: Най-евтиният и качествен вариант е COOLER MASTER K280, която върви със прилично 500W захранване - цена 117 лв. Тъй като няма да се клоква, а процесорите са икономични, то това захранване е напълно достатъчно за тази конфигурация. Можеш да видиш кутията в Гугъл.

Друг вариант е да се вземе геймърска кутия от малко по-висок клас - THERMALTAKE Versa H23, CA-1B1-00M1NN-02 - 81 лв. Захранване също малко по-добро - THERMALTAKE PSU Smart SE 630W, Bronze - 121 лв. Цената им обаче става друга вече, а реално за тази конфигурация можеш спокойно да минеш и с горният вариант.

Крайна цена: С по-бързият процесор Xeon E3-1230V3, идентичен на i7 и с кутията К280 с 500W, заедно с 2TB хард диск плюс бърз SSD диск 128GB за Windows цената е 1515 лева.

Цената може да се намали като се изключи SSD диска и се вземе Core i5 вместо Xeon E3-1230V3. Тогава крайната цена ще е 1277лв и ще може да се купи и монитор, ако изобщо трябва да се купува.
За геймърска машина с видеокартата не трябва да се прави компромис и да се взима по-бавна.

K-Man