Споделена история от Спорт и красота

Как го правят другите?!
Моля да публикувате темата.
В 9 клас съм, момче и от няколко месеца имам мустаци, не са толкова гадни и гъсти, но все пак се виждат, а от скоро се отличава и брадата. Не мисля, че съм гнусен, но едва ли е приятно някой да ме гледа, няколко души са ме питали за брадата, имало и няколко шеги, но ги приемам по-скоро като приятелски и се смея и аз. Но това не трябва да продължава, знам, че сигурно и на хората около мен не им е приятно, на мен също. Та как го правят другите като мен, защо в класа нито едно момче няма брада или мустаци, какъв е метода да се махнат, на вашите години имахте ли вече окосмяване по лицето? Попитах родителите си за бръснене, но и двамата ми казват, че ми още рано за бръснене, че съм бил хубав, по принцип ги слушам, но искам и да чуя други мнения.
Какво да правя?
Има и други подобни теми, но не мисля, че съдържат всичко, което ме интересува.
Вълнува ме и интимното окосмяване, на такава възраст трябва ли вече да се премахва и как да става това?

Коментари

1.   Въпрос на натура и хормони. Просто ти е време вече да се бръснеш, няма нищо срамно в това. По-срамно и смешно ще е ако заприличаш на тибетски отшелник.

2.   Обръсни се, няма нищо страшно в това.

3.   "Вълнува ме и интимното окосмяване, на такава възраст трябва ли вече да се премахва и как да става това? " - това пък откъде ти хрумна? Не мога да разбера момче или момиче си.

Предполагам, че си на 15-16 години. Нищо няма да ти стане като почнеш да се бръснеш мустаците и брадата.

4.   №3 Щом пита да си бръсне мустаците и брадата предполагам,че е момче.И аз бях 9 клас когато започнах да си бръсна мустака а в 10 вече започнах да си бръсна и брадата.

5.   От автора:
Благодаря за съветите, не ме разбирайте погрешно - изобщо не ме страх да се избръсна, повече ме интересуваше как го правихте вие на вашите години, имахте ли вече брада и мустаци и така.
Mомче съм и това с окосмяването около половите органи наистина ме интересува. Трябва ли човек да е обръснат изцяло отдолу, като тия в порното примерно :Д и на каква възраст трябва да започне бръсненето отдолу.

6.   От автора:
Благодаря за съветите, не ме разбирайте погрешно - изобщо не ме страх да се избръсна, повече ме интересуваше как го правихте вие на вашите години, имахте ли вече брада и мустаци и така.
Mомче съм и това с окосмяването около половите органи наистина ме интересува. Трябва ли човек да е обръснат изцяло отдолу, като тия в порното примерно :Д и на каква възраст трябва да започне бръсненето отдолу.

7.   Напълно нормално е момче на 15-16 да започне с бръсненето на брата/мустак. Нормално за възрастта първо бръснене се приема от 14 до 21г, това зависи от окосмяването на индивида. В момента, в който за първи път измериш косъм по лицето си по дълъг от 8мм е добре да почнеш с бръсненето.
Бръсненето отдолу след 14г възраст, започва тогава когато си пожелаеш, има мъже които никога не са го правили, има и такива, които се бръснат изцяло като филмите споменати от теб. Тоест за отдолу всичко е пожелание.